Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Persza Prywatna Browarnia, Vozvizhenske

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Persza Prywatna Browarnia, Vozvizhenske

    Lwowska Persza Prywatna Browarnia wypuściła jakiś czas temu serie piw pod wspólnym hasłem "Pozdrowienia z Kijowa". Cała seria posiada oryginalne, bardzo estetyczne etykiety i dedykowane kapsle. Pierwszym piwem z jakim przyjdzie mi się zmierzyć jest Vozvizhenske - irlandzki elj o zawartości alkoholu na poziomie 4,0% i ekstrakcie początkowym 11,5%.

    Barwa bursztynowo-herbaciana. W pełni przejrzysta.
    Jasno beżowa piana o zróżnicowanej teksturze. Nietrwała. Po 3 minutach poza obrączką wokół szkła nie ma niemalże śladu po niej.
    Aromat niemiłosiernie słodki, lepki, syropowo-miodowy z dodatkiem karmelu i orzechów. Sama słodowość próbuje się spod tego przebić, ale z niedużym skutkiem.
    Smak... ech... prawie nie ma smaku. Rozwodniony, karmelizowany cukier. Lekko cierpka słodowość. Jakieś nuty orzechowe i miodowe. Słodzik. Zero goryczki.
    Bardzo niskie nagazowanie. Brakuje tutaj wyraźnie życia.
    I najlepszy element, czyli opakowanie. Sympatyczna, plastyczna etykieta. Kapsel browaru trafił tutaj chyba omyłkowo, bowiem jak wspomniałem seria ma swoje własne blaszki.

    Piwo jest wyjątkowo wodniste w odbiorze i pozbawione smaku. Jak na styl brakuje mu dodatkowo choćby odrobiny goryczki i wytrawności finiszu. Brak gazu potęguje tylko irytację związaną z degustacją. Jak widać brakuje mu w zasadzie wszystkiego. Takie piwo nie powinno trafić do handlu według mnie. 3,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Last edited by wpadzio; 02-08-2016, 14:56.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎