Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wellpark, Scottish Charger

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    Wellpark, Scottish Charger

    Puszka, 2 plusy=cena i dobrze ukryta gęstość, 1 minus-jednak lager. W Lidl'u za 2,99.

    Piwo bardzo blade, może podszywać się pod Coronę czy Heineken'a, śnieżnobiała piana, utrzymuje się w miarę. W zapachu przypomina bardzo nieodżałowaną warkę pstrong, tudzież Van Pur 18. Zapach dzieciństwa, bardzo słodko, ale nie ulepkowato. Chmielu w zapachu nie stwierdzono, więc nie wiem dlaczego niektórzy klasyfikują piwo jako Imperial Pilsner, to jest raczej Strong Lager albo nawet Malt Liquor. Pamiętacie serię Amsterdam? To ten kierunek i styl.

    Smak słodki, lekko daje żelazem i krwią, ale szarża zobowiązuje Finisz lekko chmielowy z czasem narasta, przez to wystarczy mocniej schłodzić i idealny gasiciel pragnienia na te upały, a i do grill'a się nada, zamiast jakichś kasztelanów. W smaku ujawnia się fakt, że i ciężkość piwa i deklarowany alkohol zostały dobrze ukryte, przez co pije się gładko.

    Na pewno lepiej jakby to było Twelve Guinea Ale przy tych parametrach, ale i tak cieszy cena i smak.
    Mały porterek-przyjaciel nerek
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12199

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
    nie wiem dlaczego niektórzy klasyfikują piwo jako Imperial Pilsner, to jest raczej Strong Lager
    Bo ulegają marketingowym chwytom. Strong Lager to stare pryki spod sklepu, Imperial Pilsner bardziej gładko przechodzi niektórym przez gardło ale na puszce jest jednak strong lager i git!

    Aromat - słodko-słodowy, karmelkowy
    Piana - umiarkowana, niezbyt trwała, zostają postrzępione resztki
    Barwa - jasne złoto
    Wysycenie - łagodne, troszkę podszczypuje
    Smak - słodkie, płaskie, z dość solidną słodową podbudową, która przez dłuższy czas skrywa posmak alkoholu, co jest największą zaletą produktu. Po ogrzaniu alkohol wyłazi, ale jak na deklarowany woltaż aż tak nie razi. Poza tym niewiele się tu dzieje
    Treściwość - pełne

    Mogło być gorzej, ale ja bym pragnienia tym raczej nie gasił

    Comment

    • marqqq
      Senior
      • 12-2014
      • 660

      #3
      Pokonuje poniedziałkowego vipowego stronga z biedronki. Nie czuć specjalnie alkoholu, ale też trochę nijakie w smaku. Choć faktycznie tych % nie czuć.

      Comment

      • Shedao
        Senior
        • 09-2007
        • 900

        #4
        Pierwszy łyk - o FUJ! Jak żulpiwo za złoty pinidziesiąt. Potem nie było lepiej. Mocarny posmak alkoholu przyćmiewający wszystko. Dopiłem gdzieś do połowy i poszło do zlewu. Po co pić takie piwo? Nie wiem. To już lepiej kupić sobie to Green Gecko IPA co teraz jest w Lidlu za 3,99 - całkiem znośne, a cena też dobra.

        Comment

        • Martainn
          Member
          • 07-2012
          • 37

          #5
          Pić się tego nie da. Jest straszne! Van Pur 10% to przy tym słodka ambrozja. Potwierdzam też że Green Gecko całkiem sympatyczna IPA i lepiej wypić ją

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Tej szkockiej ładowarki nie piłem ale Wellpark to browar w Glasgow a z tego z kolei piłem Tennents'a też kupionego jako tani pils w Lidlu tyle że w Dublinie.
            Z opisów wynika że to wersja strong tego "menel pilsa". Pewnie dobry do taniego wprowadzenia się w bajkowy nastrój że zacytuję klasyka.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Wyprzedaż, u mnie 2,29 zł, nabyłem. Schłodzone do absurdu, weszło bez zgrzytu. Wąchać nie było czego. W smaku słodkawe, gorzkie w końcówce, nie ogrzałem na tyle, żeby alkohol zaczął mocniej wychylać głowę...

              Można, ale po co? W razie konieczności upodlenia się wziąć Argusa Portera w tej samej cenie

              Comment

              • Mario_Lopez
                Senior
                • 08-2009
                • 991

                #8
                Bardzo miłe zaskoczenie, spodziewałem się zionącego alkoholem strong lagera, a okazał się całkiem przyjemny w odbiorze. w tej kategorii mocne 4/5
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                EBE EBE

                Comment

                • Admirador
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 431

                  #9
                  Wersja lidlowa 31/10/2017

                  Kolor: lagerowy, jasne złoto, klarowne
                  Piana: pierwsze wrażenie całkiem, całkiem, ale opadła stanowczo za szybko.
                  Aromat: słodowy i trochę estrowy, a w tle alkohol. Nic specjalnego, ale nie odrzuca.
                  Smak: słód na pierwszym planie, jest słodko, ale to nie ulepek. Alkohol wyczuwalny nawet gdy piwo jest mocno schłodzone, mimo wszystko nie jest jakiś bardzo agresywny. Ogólnie da się to piwo pić, jeśli porównywać z Warką Strong to jednak klasę wyżej, ale przyjemność z picia dość wątpliwa. Znośne jest, tyle i tylko tyle.
                  Wysycenie: dość mocno nagazowane.
                  Opakowanie: puszka 500 ml, informacji niewiele, voltaż podany, ale ekstrakt już nie.

                  Uwagi: spróbowałem, wypić się to szkockie cudo da, ale wracać nie ma po co. Zgadzam się z opinią, że za niecałe 3 pln lepiej nabyć w Lidlu Argusa Portera.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎