Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Frankfurt n. Menem, Oeder Weg 57, BrauStil GmbH & Co. KG

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2866

    Frankfurt n. Menem, Oeder Weg 57, BrauStil GmbH & Co. KG

    Mikrobrowar BrauStil powstał w 2007 roku i jest jednym z 4 działających obecnie browarów we Frankfurcie. Jest za to jedynym, który można określić jako nowofalowy.

    Mieści się na parterze modernistycznego bloku mieszkalnego przy ulicy Oeder Weg 57. Latem podcienie budynku zajmuje sympatyczny ogródek piwny.
    Miejsce to znajduje się poza ścisłym centrum miasta lecz jest to nadal centrum. Dojazd najwygodniej do stacji metra Eschenheimer Tor i następnie kilka minut na piechotę.

    Sam browar jest mikroskopijny po wejściu trafiamy na małą salkę z blatami i 4-5 niewielkimi wysokimi stolikami. Całą lewą stronę zajmuje duża szafa z lodówkami mieszcząca piwa do sprzedaży na wynos oraz browarniane gadgety. Lewa jest oszklona z widokiem na ogródek i ulicę. Salka kończy się barem, blatem z nalewakami oraz widokiem na część z instalacją browarniczą.
    Do toalety trzeba wyjść na zewnątrz na tył bloku, jest jednak zadbana i czysta.

    Browar co 2 tygodnie warzy rotacyjnie nowe piwa, zatem oferta jest zmienna. Podczas mojej wizyty dostępne było:
    - Helles, 4,8% alc, 12 Plato, 26 Ibu, cena 3,5 / 4,5 EUR
    - FPA czyli Frankfurter Pale Ale, 6,2%, 14 Plato, 55 Ibu, cena 4,8 / 5,8 EUR
    - Yuzu-Style czyli Helles z sokiem z Yuzu, 4,8%, 12 Plato, 26 Ibu, cena 4 / 5 EUR
    - Mozaik-Weizen, 4,8% 12,7 Plato, 38 Ibu, cena 4 / 5 EUR
    - Shadow Pilsner, 5,3% 13 Plato, 42 Ibu, cena 4 / 5 EUR

    Można zamawiać deskę degustacyjną.

    Ceny za pojemność 0,25 i 0,4 litra. Piwo serwowane w firmowych kuflach na firmowych podstawkach. Na miejscu można także spożywać inne napoje alkoholowe i posiłki (deski wędlin, serów, flamkuchen) zakupione we współpracujących delikatesach znajdujących się w tym samym bloku - drzwi obok.

    Strona www: http://braustil.de/
    Zdjęcia:





    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej
  • telek
    PremiumUżytkownik
    • 05-2011
    • 526

    #2
    Byłem tam z pięć lat temu. Architektura browaru wynika z pierwotnego przeznaczenia tego miejsca: wcześniej była tam...stacja benzynowa. Stąd sam browar znajduje się w jej dawnych pomieszczeniach, a ogródek piwny to wspomnienie po dystrybutorach.
    Dla tych, którzy nie weszli na stronę browaru: logo wynika wprost z faktu, iż we Frankfurcie znajduje się niemiecka giełda papierów wartościowych.
    Jeśli Ktoś będzie zainteresowany dlaczego odgrzebałem tak stary temat, to zainspirował mnie wpis pebejota o Zwölf Apostel, który mnie osobiście rozczarował.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      Wpadliśmy tu 21.07.2023 zaraz po nieudanej piwnie (więc krótkiej) wizycie w browarku Zu den Zwölf Aposteln. Odległość nieduża, przejście piechotą zajęło nam 12 minut, a już po pierwszym łyku pierwszego piwa nasze kubki smakowe dały nam znać, że jesteśmy we właściwym miejscu.
      Jak pisali powyżej Grzeber i Telek głównym miejscem dla gości jest zewnętrzny ogródek zlokalizowany w wolnej przestrzeni pod blokiem mieszkalnym tworzącym zarazem zadaszenie. Jest tu kilkanaście 8-osobowych składanych stołów z drewnianymi blatami i ławami. Jednak ze względu na ciszę nocną piwa podaje się tu do godziny 22, choć jak się dało zauważyć ich dopijanie trwało jeszcze godzinę dłużej. Po 22 można kontynuować piwkowanie w malutkim wnętrzu niby do 23.30, ale jeszcze ciut przed tą godziną nie było problemu z zamówieniem kolejnego piwa. Obsługa młoda, bardzo sympatyczna, kontaktowa, szczególnie śniady chłopak tryskał wesołością i dowcipem. Nie było żadnego problemu gdy zapytałem o możliwość dokładnego zobaczenia browaru (bo tylko cześć leżaków jest widoczna za barem). No i tu lekki szok - bardzo wąskie pomieszczenia wykorzystane co do centymetra, ciekawe w jaki sposób tanki zostały tu powciskane. Z początku nie zorientowałem się gdzie jest warzelnia - tą trzeba było zmieścić w jednym podzielonym na sekcje tanku w układzie pionowym (600 l). Są 3 tankofermentory 2x12 hl i 1 mniejszy (nie zapisałem pojemności), poza tym 3 poziome leżaki i 2 zbiorniki wody.
      Pomimo szczupłości miejsca warzy się tu kilkanaście stylów piwa z czego 21.07.23 zastaliśmy na kranach 9. Choć trzeba przyznać, że niektóre to mieszanki. Dziesiąty kran jest przeznaczony na piwo gościnne z zaprzyjaźnionego browaru Kuehn Kunz Rosen z Mainz https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...ei#post2329626

      - Helles, 12°, 4,8%. Słomkowej barwy, mętne. Dość słodowy, ciasto drożdżowe ale również z lekką nutą owocową, smaczne. 3,90/5,30 € za 0,25/0,4 l.
      - Yuzu Style 12°, 4,5%. Lager z dodatkiem japońskiej mandarynki. 4,10/5,50 €.
      - Wit (nie zapisałem parametrów) 4,80/5,80 €.
      - California Ale 14°, 5,6%. Ciemnozłote, mętne, aromat żywiczny i kwiatowy. W smaku treściwe, wypada na ponad 15°, spora owocowość ale bardziej europejska niż amerykańska (brzoskwinie, żółte śliwki) choć Citra zapewne jest. Goryczka w tle, przyjemna choć niewysoka. Bardzo fajne piwo. 4,50/5,90 €.
      - Tutti Frutti 14°, 6,2%. IPA, 4,70/6,30 €.
      - Mai Bock 16°, 6,5%. Złotej barwy, mętne, bardzo aromatyczne słodowo, ciut przypieczonej skórki, w tle odrobina dms. Podobnie w smaku - mocno i treściwie, a co zaskakujące wyczuwalne nuty goździka i ciut cynamonu. Bardzo dobre. 4,80/5,80 €.
      - Lumberjack 14°. 5,6% ALE z dodatkiem czegoś lecz nie znałem słowa, którego użyła dziewczyna za barem. 4,50/5,90 €.
      - Tag&Nacht - coś jak u nas polotmave, czyli proporcjonalnie zmieszany pilzneński słód ciemny i jasny. 4,20/5,80 €.
      - Somaek 9%. Mieszanka piwa z jakimś koreańskim alkoholem 7 €/0,25 l.

      Oczywiście piwa na wynos dostępne w butelkach z krachlą 0,33 i 0,75 l (kaucja 0,25 €). W dwóch z czterech lodówek najwięcej piw z wspomnianego browaru Kuehn Kunz Rosen z Mainz, są także pojedyńcze z kilku innych.
      Oprócz niemieckich zakąsek w postaci serów i wędlin trafiliśmy na dania kuchni południowo-koreańskiej serwowane z kiosku ustawionego przy wewnętrznej części ogródka. Nie brakowało również tamtejszych mocnych alkoholi. Podobno każdego roku serwowana jest kuchnia z krajów różnych kontynentów świata.

      Jak widać jest co pić i trzeba przyznać, że piwa są bardzo smaczne. A co ważne jak na Niemcy nieszablonowe, co czyni ten browar miejscem koniecznym do odwiedzenia we Frankfurcie.
      Czynne: wt-pt. 17-23.30, so. 12-23.30, nd. 15-21.

      Na fotkach: 1. Ogródek pod blokiem mieszkalnym, w głębi knajpka i browar 2. Wnętrze knajpki, po lewej lodówki z piwami 3. Warzelnia 4. Tankofermentory 5. Tanki leżakowe oraz zbiorniki na wodę.

      Click image for larger version

Name:	DSC07677.JPG
Views:	40
Size:	29,8 KB
ID:	2335199 Click image for larger version

Name:	DSC07678.JPG
Views:	39
Size:	37,0 KB
ID:	2335200 Click image for larger version

Name:	DSC07683.JPG
Views:	37
Size:	37,4 KB
ID:	2335201 Click image for larger version

Name:	DSC07681.JPG
Views:	38
Size:	27,8 KB
ID:	2335202 Click image for larger version

Name:	DSC07682.JPG
Views:	38
Size:	32,7 KB
ID:	2335203


      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #4
        6. Od lewej, Wit, California Ale 2x 7. Maibock

        Click image for larger version

Name:	DSC07685.JPG
Views:	39
Size:	32,0 KB
ID:	2335205 Click image for larger version

Name:	DSC07686.JPG
Views:	37
Size:	43,8 KB
ID:	2335206

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎