Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Broumov, Opat Světlé výčepní pivo 3,8%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Broumov, Opat Světlé výčepní pivo 3,8%

    Zawartość alkoholu 3,8%, ekstraktu 9,99%. Butelka 0,5 l. zakupiona w Broumovie.

    Piwo jasne o złotej barwie, biała drobnoziarnista piana (jakby o lekkim kremowym odcieniu), słodowy zapach, wyraźny, zdecydowany smak, charakterystyczny raczej dla mocniejszych piw. I za to duży plus!
  • ajos
    Member
    • 09-2004
    • 91

    #2
    Najpierw oceny szczątkowe a potem wnioski

    Kolor jasnego złota lub słomy, dość ciemny jak na 10. Piany piwo to prawie nie posiada, praktycznie od razu tworzy się kożuch przy brzegach szklanki. Zapach słaby, w sumie czuć tylko coś metalicznego plus bąbelki. Smak podobnie - wodnisty, metaliczny z lekką tylko goryczką w tle - mniej więcej jak Rycerskie z Namysłowa. Nagazowanie dość spore ale do 10 pasujące. Opakowanie - butelka NRW, czerwono-brązowa etykieta.

    Podsuma: Jestem wielkim fanem niskoprocentowych czeskich 10, niestety to piwo można zaliczyć do klasy niższej ze względu na ten metaliczny posmak i ogólną wodnistość. Do analogicznego Primatora dużo jescze im brakuje. Mam jeszcze do testów Opata 12, może to poprawi opinię o tym browarze. A niegdyś był on moim ulubionym

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Hmm, czyżby przez te lata piwo nie było produkowane? No bo ja dziś zakupiłem byłem we wrocławskim Browarku za 2,70. Piwo na ponad 30 stopniowe upały. Poniżej - raczej unikać
      Wspomnianej metaliczności nie wyczuwam, jest za to charakterystyczny dla tego browaru ziołowy posmaczek. I jest to jedyny posmaczek w tej prawie-wodzie. Tak jak uwielbiam 10-tki z Policzki, Svijan czy Primatora, tak do tego piwa raczej szybko nie wrócę. Ale przynajmniej zaliczone i eta do kolekcji.
      Last edited by Pendragon; 09-05-2011, 21:20.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Kwadri
        Senior
        • 10-2009
        • 1216

        #4
        Opat 3,8%

        Opat 3,8%
        Attached Files
        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6119

          #5
          Piana - ciut większa na starcie potem cienka, niepełna warstewka i lejsing.
          Barwa - piwo jest mętne, blady jaśniejszy żółty. Drobinki zawieszone po całości.
          Gaz - duży.
          Aromat - blaszany słód /od metalu/.
          Smak - gwoździe, gips, słód.

          Lekkie, słabe smakowo, zwykłe piwo "obiadowe" z wielkim gazem.

          Prawdopodobnie ta sama grafika do dzisiaj /nie mam pewności bo nieostre zdjęcie zrobiono z komórki / Kapsel dla mnie nowy "Bohemia King".
          Last edited by Javox; 30-03-2015, 16:52.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12171

            #6
            Wersja niefiltrowana:
            Attached Files

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎