Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Etykiety - NRD

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • klakson
    Junior
    • 02-2002
    • 18

    Etykiety - NRD

    Potrzebuję informacji od kogoś dobrze zorientowanego w temacie
    etykiet z NRD.Mam kłopot w określaniu wieku tych waloriów-proszę o podpowiedź wg jakich oznaczeń można to rozpoznać.
    Dołączam obrazek kilku starszych etykiet.
    Attached Files
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    4 pierwsze pochodzą z końca lat 50-tych bądź 60-tych, piątej nie jestem pewien bo jestem ślepy i nie widze malutkiego napisu, natomiast 6 sztuka jest przedwojenna lub zaraz powojenna
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Nie ma przedwojennych etykiet z NRD. Przypomnę, że Niemiecka Republika Demokratyczna jako państwo powstała w 1950 r. i przestała istnieć w 1990 r.
      Jeżeli etykiety pochodzą spoza tego zakresu wiekowego, to są z Niemiec.
      Last edited by Krzysiu; 15-10-2002, 20:31.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Krzysiu napisał(a)
        Nie ma przedwojennych etykiet z NRD. Przypomnę, że Niemiecka Republika Demokratyczna jako państwo powstała w 1950 r. i przestała istnieć w 1990 r.
        Jeżeli etykiety pochodzą spoza tego zakresu wiekowego, to są z Niemiec.
        ale o tym to wszyscy wiedzą
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎