Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ukraina, Odessa, Fontanskaja Doroga 77, Sea Grill

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    Ukraina, Odessa, Fontanskaja Doroga 77, Sea Grill

    Одесса, SeaGrill, Фонтанская дорога, 77.

    Kolejny przybytek dla bogatych turystów, tym razem umiejscowiony na skraju klifu, skąd rozpościerają się piękne widoki na morze.
    Lokal posiada kilka sal na różnych poziomach, ale chyba najprzyjemniejszą opcją jest posiedzenie na tarasie na świeżym powietrzu.

    Co ciekawe w jednej z części jest umieszczony zwykły ''cafe'', czyli barek fast-foodowy dla mniej zasobnej klienteli.
    Dla bywalców tej części Europy, słowo fast-food, niekoniecznie ma takie samo znaczenie jak u nas kojarzące się prawie wyłącznie z parówką w bułce czy też hamburgerem.
    Tamtejsze przybytki oprócz znanych nam ''frykasów'', serwują np czeburieki rodem z Kaukazu, czy też po prostu kopiasty talerzyk smażonych świeżych miejscowych rybek, więc nie ma powodu do omijania tego typu przybytków.

    Mikrus jest tylko dodatkiem do restauracji, a jego wyroby jakoś niezbyt są reklamowane.
    Restauracja działała już wcześniej, natomiast browarek zaczął działalność w 2014 roku.

    Technologia umieszczona jest w piwnicy budynku i szkoda że nie było dane mi odwiedzić tego miejsca, ponieważ z wyrobami niemieckiej firmy: Masсhinen und Anlagenbau U.Vollmer, ( w tym wypadku 150 l) dotychczas nie miałem okazji obcować.
    Może coś tam jest ciut innego w wyglądzie od obecnych zunifikowanych automatów które opanowały rynek.
    Pani manager która zarządza restauracją dzwoniła do piwowara, ale ten kazał przyjść jutro.
    Jutro dla mnie znaczyło o kilkaset kilometrów dalszy pobyt, więc jako się rzecze- trudno innym razem, kto wie..

    W karcie były 3 rodzaje piwa które raczej są w stałej ofercie, nic ponad standard nie robią.
    W końcu klientela raczej piwem sobie głowy nie zawraca, na stole królowały raki, wina, szampany....

    Jaczmiennoje svietłoje 11*
    Jaczmiennoje połutiemnoje 13*
    Pszenicznoje niefiltrowane 12*

    Cena jednolita 29/43 UAH za 0.33 i 0.5 l.
    Jak na takie miejsce, całkiem znośnie.
    Można tez zakupić w/w piwa w litrowych petkach, (bez etykietek) w cenie 61 UAH.

    Na miejscu konsumowałem tylko jasne, a resztę wziąłem w petkach.
    Może mistrzostwo świata to nie było, ale piwa okazały się być bardzo solidnymi.
    Zaznaczony chmiel i przyjemna treściwość, to mnie nawet zaskoczyło in plus.
    Znając tamtejsze produkty, powiem że chociaż u nas furory by nie zrobiły, to na tle innych browarków odesskich, trzymały dobry poziom.

    Dla birofili nędza, były podstawki, ale tylko z nazwą lokalu, nic o piwie.

    Strona własna: http://seagrill.com.ua/

    Fotki, całe dwie:

  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    #2
    Wygląda na to, że lokal zmienił nazwę na Reef. Ich piwa pod nazwami Reef (№14 Light, №33 Non-filtrated, №46 Dark) są dostępne niedaleko centrum w restauracji Terrase pod adresem Пляж Ланжерон, 1Б (nad samym morzem, obok akwarium, niedaleko Pomnika Nieznanego Żołnierza, 3,2km od schodów; Google nie lokalizuje tego adresu, a chyba tylko ulicę).
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    • grzeber
      Senior
      • 05-2002
      • 2867

      #3
      Przy samej plaży Lanżeron jest też mikrobrowar Jamaica.
      pozdrawiam
      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

      Comment

      • bastion
        PremiumUżytkownik
        • 10-2006
        • 1117

        #4
        Zgadza się.
        W 2017 na wiosnę w Kijowie został zastrzelony właściciel browarku pan Riażew, ksywa Benia.
        Porachunki świata przestępczego.
        Po kilku miesiącach gdy lokal i browar był zamknięty, nowy właściciel otworzył go pod nazwą Reef.
        Technologia do produkcji nie zmieniła się.
        Generalnie to nie jedyna zmiana na mapie piwnej Odessy, np. browarek Złote Runo został dosłownie zrównany z ziemią (restauracja i hotel na miejscu jest i owszem po staremu) i przeniesiony w inną lokalizację.
        Asortyment na nowym miejscu bez zmian.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎