Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja, Bratysława, Namestie SNP 469/8, Kláštorný Pivovar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    Słowacja, Bratysława, Namestie SNP 469/8, Kláštorný Pivovar

    Kolejny browar restauracyjny w Bratysławie i to kolejny w ścisłym centrum.
    Dla lubiących zaglądać z knajpy do knajpy, nie ruszając się za wiele, takowy spacer w słowackiej metropolii, już jest możliwy.

    Plac Słowackiego Narodowego Powstania nie jest szczególnie jakiś atrakcyjny, brak na nim jakichś godnych uwagi elementów architektonicznych.
    Niepozorny kościół p.w. Nawiedzenia NMP, jest niejako wciśnięty między kamienice, a był (jest?) kiedyś częścią kompleksu klasztornego zakonu Braci Miłosiernych.
    Nie wiem czy w obecnym czasie zakonnicy również mają jeszcze jakieś zabudowania, ale faktem jest, że kilka z nich zostało zaadaptowane na inne cele.
    Jednym z nich jest browar klasztorny.

    Pomysł na niego należy do aktywnego polityka i parlamentarzysty słowackiego- Alojza Hliny, który systematycznie rozwija działalność w branży gastronomicznej.
    Tuż obok znajduje się również jego restauracja ''Flag Ship''.

    Browarek zaczął swoją działalność w końcu 2015 roku.
    Całą technologię zakupiono w czeskiej firmie ''Pacovske Stroirny''.
    Słód kupowany jest ze słodowni w Rajhrade, również z Republiki Czeskiej.
    Żeby zacząć z przytupem, do warzenia sprowadzono sladka, który przez 44 lata warzył piwo ''U Fleka'' w Pradze.
    Można by się spodziewać że ''clou''programu będzie piwo ciemne, jednakże chyba gościowi się ono już przez tyle lat znudziło, bo do wypicia dostajemy tylko jeden rodzaj piwa- jasną 11-tkę o nazwie '' Kláštorný ležiak''.

    Nowy mikrus i przez cały rok klepie jedno piwo, a oferta w karcie i kranie uzupełniana jest masówką...
    Jakoś szału ni ma.

    Samo piwo przyjemne, takie co to nikogo nie urazi ani nie rzuci na kolana, dosyć pełne w smaku.
    Wchodzi fajnie, typowo sesyjne, ale po kilku, człowiek jakby miał ochotę już coś bardziej wyrazistego wlać w gardzioło.

    Cena różni się w zależności od pory dnia.
    Do godziny 18.00 zapłacimy 1.30/1.70/3.30 € za 0.3/0.5/1l
    Po 18.00 : 1.50/1.90/3.70 €

    Jeśli chodzi o samo miejsce, to zaraz po wejściu do środka, nieco szokuje malutkie pomieszczenie z kilkoma stolikami i urządzeniami browarku.
    Taka kliteczka.
    Jednak dopiero zejście do części piwnicznej uspokaja nieco obawy o brak miejsc do siedzenia.
    Dwie przestronne sale, skromnie urządzone, jednak takie jakieś zimne w odbiorze...
    Obecność z nami w sumie 4 osób, potęgowało to uczucie.

    Piwa podawane są w firmowych kufelkach, dostępne są podstawki i inne gadżety, np. podkoszulki.

    Otwarte od poniedziałku do soboty, w godzinach: 10.00 - 24.00
    A w niedzielę: 12.00- 24.00.

    Strona na necie: http://klastornypivovar.sk/

    Parę strzałów z aparatu:




  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    #2
    Kláštorný Pivovar odwiedziłem 30 kwietnia roku bieżącego.

    Na samym początku po przekroczeniu progu lokalu o godzinie 15.00 uprzejmy, jednakże stanowczy barman uprzedził, że zaprasza tylko na jedno piwko bo zaraz zamykają
    Oprócz mnie i mojego kompana podróży w lokalu w małej sali przy barze siedziało jeszcze słowackie małżeństwo.
    Po dość szybkim wypiciu jasnego wyjaśniłem, że chcielibyśmy spróbować marcowego, specjalnie po to przyjechaliśmy etc. Barmam podrapał się po głowie marszcząc czoło, rzekłszy: no dobra, a następnie przekręcił tabliczkę na drzwiach z "otwarte" na "zamknięte" nie zamykając ich jednak.
    W trakcie procesu napełniania kufli marcowym nastąpił niekontrolowany napływ klientów, małej grupy niemieckojęzycznych emerytów i jeszcze mniejszej grupki angielskojęzycznej młodzieży.
    Rozpaczliwe próby zatamowania klienteli nie dały rezultatu, wobec czego zrezygnowany barman wykonał telefon do nieznanej persony informując: "wchodzą, nie wiem co mam robić", a następnie przekręcił z powrotem tabliczkę na drzwiach na "otwarte". Dalej było już normalnie
    Parafrazując Jacka Janczarskiego spuentuję całą opisaną sytuację słowami: Do końca życia nie zrozumiem co tu się stało

    Oferta piwna powiększyła się niedawno o 100%, gdyż 5 kwietnia miała miejsce premiera nowego piwa marcowego o , warzonego w browarze.
    Cena piwa jasnego nie zmieniła się, natomiast wyśmienite marcowe o ekstrakcie 13,5% kosztuje 1,70 € za 0,3 i 2,20 € za pół litra.

    Piwa dostępne są w sprzedaży na wynos, zarówno w szklanych, kapslowanych butelkach 0,5 z etykietami, jak i w litrowych PETkach.
    Piwne gadżety można kupić w rozsądnych cenach. Kufle w cenie 5 - 7 €, koszulki 10 €, pamiątkowe pocztówki za 1 €.

    Warto wspomnieć o kuchni.
    Zakąski są w cenie 1,20 - 3,90 €, zupy 3,30 - 3,90 €, dania główne 7,90 - 12,90 €.
    Specjalnością są domowe utopence za 2,90 € podawane do stołu w słoikach typu wek, oraz pasztet z kaczki z pieczywem za 5,50 €.
    Ciekawostką są też promocje.
    W dniu mojej wizyty zachętą do piwkowania była golonka, która czekała w gratisie na każdego klienta, któremu uda się wypić minimum 10 piw

    Aktualne godziny otwarcia to 12:00 - 24:00 we wszystkie dni tygodnia.

    Zdjęcia:




    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎