Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Keltius, Keltius Mosteiro

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Keltius, Keltius Mosteiro

    Hiszpanie, wzorem choćby Włochów zaczynają mocno mieszać w kraftowym piwowarstwie. Mikrobrowar Keltius z Ourense w Galicji nie ma jeszcze zbyt długiej historii (projekt został założony w 2013 roku przez Alberto Gómeza), mimo to zdążył już uwarzyć dość sporo piw w ciekawych stylach. Ich motto In Peccatum (łac. w grzechu) świadczy o tym, że grzeczni raczej nie zamierzają być
    Mosteiro (czyli po galicyjsku klasztor) to interpretacja belgijskiego ciemnego strong ale. Piwo ma 7,8% alkoholu i 27 IBU goryczki.

    Barwa ciemnobrązowa. Sprawia wrażenie nieklarownej.
    Drobna i króciutka piana. Po dwóch minutach mamy jedynie obrączkę i dziurawe mikrowysepki na powierzchni.
    Aromat zbudowany z ciemnych słodów, ze sporym udziałem śliwki i ciemnych owoców. Jest dość słodko, waniliowo. Gdzieś tam w tle pojawiają się cienie korzennych, piernikowych przypraw. Alkohol niewyczuwalny.
    Smak opiera się na słodowej słodkości, może nieco zbyt wysokiej, przez co piwo może wydać się jednowymiarowe. Spory udział karmelu oraz toffi i nieco mniejszy ciemnych owoców. Nieznaczne nuty palone. Alkohol również dobrze przykryty.
    Nagazowanie nieznaczne, zbyt niskie.
    Butelka 330ml z nieco tajemniczą, jakby okultystyczną etykietą. Złota czcionka, dziwny symbol w tle. Taki, kojarzący się powiedzmy z templariuszami nastrój. Ale kapsel już niestety czysty.

    Nie jest to jakieś wybitne piwo. Ma zbyt jednostronny, słodkawy profil, przy jednocześnie niskiej treściwości. Na plus dobrze schowany alkohol, na minus, poza brakiem bąbelków również ułomna piana. Takie raczej do konsumpcji pod klasztorem, a nie w jego tajemnych wnętrzach 7 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎