Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belhaven, Intergalactic Dry Hop Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Belhaven, Intergalactic Dry Hop Lager

    Ciąg dalszy zabawy w serial pod tytułem "Duży udaje małego". Należący do Green Kinga szkocki Belhaven od kilku lat mniej (częściej), lub bardziej (rzadziej) udanie wchodzi na terytoria zarezerwowane do tej pory dla rzemieślników czy kraftowców. Na jego usprawiedliwienie można tylko napisać, że to już powszechna praktyka, więc trudno stać w miejscu. Tym razem nie jest jakoś szczególnie rewolucyjnie, bo lager, ale za to chmielony na zimno. I po amerykańsku ma się rozumieć. A te chmiele to Centennial, Cascade i Columbus. Międzygalaktyczny ma 5% alkoholu.

    Barwa złocista. Całkowicie przejrzysta.
    Króciutka, słaba piana. Po minucie obrączka wokół szkła i naplute na środku.
    W zapachu, typowo lagerowym, dają się wychwycić odchmielowe aromatyczne owocowe i lekko cytrusowe estry. Mamy też słodowość, jakąś taką ciasteczkową.
    Smak jest, odnosząc się do bazowego dla stylu, mocno przesunięty w kierunku cytrusów i takiej charakterystycznej goryczki skórki cytrynowej. Piwo jest dodatkowo cierpkie i kwaskowe niczym zielona herbata. Słodowość pojawia się w postaci śladowej dopiero w posmakach, jako nieznaczne chlebowe nastroje.
    Nagazowanie prawidłowe, wyczuwalne, lecz nie gryzące.
    Butelka z etykietą w stylu innych z browaru. Mająca odbiorcy kojarzyć się z piwnym offem, a nie z koncernem. Tym razem na żółto, czyli dokładnie tak, jakbym zapytany musiał jednym kolorem określić "barwę" smaku

    Specyficzne piwo. Na pewno czuć, że było chmielenie na zimno. Nie wiem natomiast czy efekt końcowy zasługuje na szczególne pochwały. Jest zbyt cytrynowo, do tej pory odbija mi się taką "cytrynką w płynie" z plastikowej butelki. Na minus dodatkowo skandaliczny brak piany. 6 w skali 1-10.
    Attached Files
    Last edited by wpadzio; 26-11-2016, 20:02.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎