Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Połtawpywo, Diżka Niefiltowanogo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Połtawpywo, Diżka Niefiltowanogo

    Niefiltrowany lager z browaru z Połtawy. Ekstrakt początkowy 12%, zawartość alkoholu 4,6%.

    Żółto-złoty kolor. Prawidłowo mlecznie mętny.
    Długa, trwała, mięsista piana, z ładnym grzybkiem. Biała, o drobnych pęcherzykach. Z silną tendencją do oklejania szkła.
    Aromat słodowy, z lekkim słomianym oraz ziarnistym tłem, a także niewysokim udziałem nut chmielowych. Jest również dość wyraźne diacetylowe masełko.
    Smak rozmyty, lekki, mało wyrazisty. Powtarza klimaty zapachowe, ale w znacznie mniejszej skali. Goryczki brakuje, za to wyraźniejsza, nieco kartonowa słodowość. Diacetyl, choć obecny, w sumie nie przeszkadza jakoś specjalnie.
    Nasycenie gazem na stosunkowo wysokim poziomie.
    Butelka to taki beczułkowaty bączek, aczkolwiek na Wschodzie lubią bawić się tego typu detalami. Prosta, banalna etykieta z totalnie nieczytelną, z racji nagromadzenia informacji, kontrą. Kapsel firmowy browaru.

    Dość przaśne piwo. Nudne, jednak dające się wypić bez specjalnego grymasu. Co ciekawe, w tym przypadku diacetyl jest pewnym plusem, bo równoważy w smaku obecność typowego drewnianego słodu, występującego w sporej ilości piw z Ukrainy. Duży plus za pianę. Mimo wszystko na jeden raz. 6,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎