Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Północny, Gold

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Północny, Gold

    Butelka z brzydką etykietą. Dystrybucją zajmuje się hurtownia PODEX z Rudy Śląskiej.
    Alk. 5,5%; eks. 10,1%.
    Zaraz po otwarciu butelki, pachnie ... chlebem. Po wypiciu 1/3 kufla ten zapach zanika i czuć ordynarny wręcz smrodek spirytusu . Piana w wielkich ilościach, aż wyrywa sie na zwiedzanie blatu stołu. Szybko jednak "dziurawieje". Smak przeciętny (podobnie jak innych, znanych mi, piw z tego browaru).
    Z początku chciałem dać temu piwu czwórę, ale piana zanikła, zapach się zmienił, a smak nic już nie mógł uratować - trója na szynach.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Muszę tutaj dodać, że w stosunku do tego co próbowałem jakiś rok temu, ten ostatni Gold był wręcz rewelacyjny - poprzedni trafił do zlewu.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • Cezar
      Senior
      • 05-2001
      • 1349

      #3
      A mnie zdecydowanie nie smakował.

      Specjalnie mnie to nie zdziwiło - próbowane przeze mnie wcześniej inne piwo z tego browaru ( "Wigry") było równie niesmaczne.

      Na puszce znalazłem informację stanowiącą kolejny dowód na powiązania browarów z Suwałk i Piotrkowa Trybunalskiego. Otóż piwo zostało konfekcjonowane w PHU "Sulimar" w PT (czyli w Browarze Kiper vel Sulimar).

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        #4
        Właśnie skończyłem pić Golda.Zgroza. Wiem jedno,nie będzie to moje ulubione piwo
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • Piwofil
          Senior
          • 01-2002
          • 907

          #5
          Gdzie w Wrocku można dostać wyroby tego browaru?
          www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

          Comment

          • Kudłaty
            Senior
            • 09-2001
            • 1972

            #6
            Zakupiłem przed świętami w Piwoszu na Zawalnej. Piana trzyma się krótko a i z bombelkami jest kiepsko.

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Dziwny ten browar, chyba ładuje do butelek co popadnie. Ostatnio znowu poszło do zlewu. Nie potrafią tam zrobić "równiej" warki, czy co?
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • Piecia
                Senior
                • 02-2002
                • 3307

                #8
                adam16 napisał(a)
                Nie potrafią tam zrobić "równiej" warki, czy co?
                taki to już urok małych browarów
                zakupiony w białostockiej Adambie na Bojarach parametry jw.
                zapach dla mnie przypominał relikt PRL - gumę Donald
                smak jednak przyzwoity mi przynajmniej smakował na 3+ chociaż według obiektywnej oceny najwyżej smak "niespotykany" najwyżej na słabe 3
                Koniec i bomba,
                Kto nie pije ten trąba !!!
                __________________________
                piję bo lubię!

                Comment

                • Piwofil
                  Senior
                  • 01-2002
                  • 907

                  #9
                  Dziś miałem przyjemność skosztować tego piwa!
                  Mimo mało zachęcającej etykietki postanowiłem spróbować, i tu bardzo miłe zaskoczenie!
                  Za 1,70 zł to jest to!
                  Piana w normie, kolorek też, a w smaku dość charakterystyczna chmielowa nuta, na pewno jakieś oderwanie od tych samych w smaku piw!
                  www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                  Comment

                  • szostak
                    Gość
                    • 02-2002
                    • 1176

                    #10
                    Smaku toto nie miało. Sądziłem jednak, że może coś z moimi kubkami smakowymy się stało. Przegryzłem więc słodkie ciasto. Po takim czymś mocno czuje się smak piwa, zwłaszcza goryczkę. Nie poczułem. Gold jest więc pozbawiony smaku. Tak więc 1,69 zł za puszkę to zdecydowanie za dużo.

                    Comment

                    • Piwofil
                      Senior
                      • 01-2002
                      • 907

                      #11
                      Widocznie gorycz wsiąkła w aluminium
                      Moje, butelkowe było lekko po terminie, może to dzięki temu tak mi smakowało.
                      www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                      Comment

                      • RAFIFAFI
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 188

                        #12
                        U mnie to piwo kosztuje w butelce 0,5l tylko 1,40zł i jak tylko przywiozą rozchodzi się jak świeże bułeczki - wiadomo dla "miejscowych koneserów" liczy się cena i ilość
                        Próbowałem ostatnio - o mało nie wyrwało się całe z butelki tak było nagazowane. Co do smaku - ten wyrób trzeba popić piwem.
                        Tylko z butli!

                        Comment

                        • grzech
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 4592

                          #13
                          Nie wiem, co Szanowni Koledzy pili. Piwo to smakowało mi. Było jasne, z umiarkowaną, trzeba przyznać pianą. Dość lekkie z niewielką goryczką, za to z przyjemnym słodowym posmakiem.

                          Comment

                          • robox
                            = kapslarz =
                            • 11-2002
                            • 8188

                            #14
                            Trochę byłem zaskoczony widząc to piwo w małym sklepie spożywczym, bo wyroby Browaru Północnego u mnie nie są spotykane. Nie zastanawiając się zakupiłem.
                            Moje puszkowe miało mniejszą zawartość alkoholu, do 4,7% obj. Piany zero, gazu trochę, dziwny posmak. Szata graficzna przypomina wyroby chełmskiego browaru WIST.

                            Comment

                            • grzech
                              Senior
                              • 04-2001
                              • 4592

                              #15
                              Nowa puszka, alkoholu tym razem 4,7 %. Smak podobny, ale nieco bardziej ostry. Wolałam to stare.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎