Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pseudo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    Pseudo

    Uznałem, że nadaje się to do działu "Twórczość", bo ma związek z (tfu, tfu) kreatywnością.
    Ja sam nie popisałem się rejestrując się kiedyś na forum, ale przez te ponad dziesięć lat rozglądałem się i zawsze mnie bawiły (w pozytywny sensie) ksywy jakie obierają sobie użytkownicy. Proponuję więc urządzić konkurs (a może tylko napisać) które z nich zajmują w waszej prywatnej hierarchii wysokie miejsce (śmieszą, zastanawiają, dziwią, etc), oczywiście bez przytyków personalnych. Raczej chodzi o prywatną wrażliwość językową oraz poczucie humoru.
    U mnie od niedawna pierwsze miejsce na pudle zajmuje "Warzywo".
    Potem, już bez miejsc, sytuują się "Ahumba", i "e-prezes"
    Do "dziwnych" zaliczam takie jak "abernacka" i "Skitof".
    Jest jeszcze kilka, ale liczę na odzew innych, a może nawet na stworzenie "listy przebojów".
  • Gringo
    Senior
    • 07-2007
    • 2151

    #2
    Był już podobny temat
    Wyjaśnienia Skitofa tam pamiętam były.

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #3
      No tak, ale to się kończy, po pierwsze na początku roku 2011, a od tego czasu wielu użytkowników przybyło, po drugie, nie tyle chodzi o wyjaśnianie genezy nicków (nie lubię tego słowa, swoją drogą), co o kwestie estetyczne, czyli efekt końcowy. Coś "chodzi za tobą", chociaż nie wiesz, czemu... Po trzecie, idzie o skonstruowanie listy preferencji, czyli odzwierciedlenie gustów i poczucia humoru użytkowników. Ale się nie upieram, że tak być musi, jeśli nie interesuje to nikogo, płakać nie należy.
      Ja sam byłem sieriozny i podpisując się jako Prusak działałem wbrew stereotypowi, bo w Polsce Prusak kojarzy się z hakatystą, żarłocznym Niemcem, co dybie na wszystko, co polskie. A kiedyś Prusak był mieszkańcem Prus czyli ziemi obejmującej obecne Pomorze Gdańskie, Warmię i Mazury tudzież rosyjską obecnie cześć Prus Wschodnich.
      Poza tym chciałem podkreślić przywiązanie do pewnego północnego stylu warzenia jasnych piw.
      Im człowiek starszy, tym więcej ma dystansu do siebie. Zatem z czasem zaczęły mnie bawić inne "nicki" i zaciekawił mnie typ wyobraźni osób żłopiących piwo w naszym pięknym kraju.

      Comment

      • beerek62
        Senior
        • 04-2010
        • 1036

        #4
        Jest na forum (lub była) zarejestrowana osoba o nicku armagoddamnmothafuckingeddon.
        Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
        Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #5
          No i bardzo ładnie, tyle że np mnie takie pseudo zostawia zupełnie obojętnym.

          Comment

          • beerek62
            Senior
            • 04-2010
            • 1036

            #6
            Mnie też, to raczej czołowa lokata w kategorii "dziwne i niezrozumiałe". W kategorii "poczucie humoru" to kolega Doodeck a raczej rozwinięcie jego nicka, zamieszczone w stopce.
            Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
            Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #7
              No tak, rozwinięcie jest znacznie bardziej dowcipne niż samo brzmienie.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19165

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
                Jest na forum (lub była) zarejestrowana osoba o nicku armagoddamnmothafuckingeddon.
                Przy tym e-prezes brzmi pretensjonalnie i w ogóle nie śmiesznie.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                  A kiedyś Prusak był mieszkańcem Prus czyli ziemi obejmującej obecne Pomorze Gdańskie, Warmię i Mazury tudzież rosyjską obecnie cześć Prus Wschodnich.
                  Ale to byli Prusowie, a nie Prusacy, powinieneś więc być Prusem, a nie Prusakiem
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    #10
                    Miałem zażartować, ale nie. Po pokoju toruńskim mieszkańców tej części Rzplitej czyli Prus nazywano Prusakami, a nie Prusami, którzy wyginęli.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19165

                      #11
                      A nie częściowo zasymilowali się? Owszem sporo wycięto w pień...

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                        Miałem zażartować, ale nie. Po pokoju toruńskim mieszkańców tej części Rzplitej czyli Prus nazywano Prusakami, a nie Prusami, którzy wyginęli.
                        ok, myślałem, że chciałeś być tym wymarłym Prusem.

                        Gdybyś był na forum np Piktem, sprawa byłaby jasna

                        Z tego co wiem e-prezesie Prusów wycięto, lud wyginął/wymarł całkowicie wraz z wygaśnięciem języka pruskiego (ok. 400 lat temu).
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19165

                          #13
                          Wiem, że wikipedia to nie jest dobre źródło wiedzy, ale ciężko mi sobie wyobrazić naród z kompletnym brakiem instynktu samozachowawczego. Nawet jego części.

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                            Wiem, że wikipedia to nie jest dobre źródło wiedzy, ale ciężko mi sobie wyobrazić naród z kompletnym brakiem instynktu samozachowawczego. Nawet jego części.

                            Przecież takich wymarłych ludów w Europie jest dość sporo, oprócz Prusów czy Piktów do głowy na szybko przychodzą mi Etruskowie, Trakowie, Wenedowie....Dla mnie takim zanikającym narodem są Serbołużyczanie
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              #15
                              Żeby było jasne, podobno ostatni potomek Prusów zmarł w XVII wieku. Potem Bruckner próbował rekonstruować język pruski, ale to dość kontrowersyjne było...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎