Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lervig, Kringly Kris

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Lervig, Kringly Kris

    Kringly Kris z norweskiego Lerviga to, jako go określa producent mleczny porter, przygotowany na okoliczność świąt Bożego Narodzenia. Do piwa dodano laktozę, ziarna kakao oraz niewymienione z nazwy przyprawy. Piwo ma 4,7% alkoholu i zostało uwarzone przy zastosowaniu słodów Pale, karmelowego i palonego. Do chmielenia wykorzystano odmiany Cascade i Perle.

    Barwa czarnobrązowa. Nic nie przebłyskuje. Ciemna noc w kopalni
    Beżowa piana, drobniutka. Lepi się do szkła. Trwale osiada cienkim kożuszkiem na powierzchni.
    Aromat kawowy, czekoladowy z mlecznym tłem. Wysoki udział przypraw, w klimacie takiego choćby cynamonu, czy jałowca nadaje piwu naprawdę niepowtarzalny, ciekawy profil.
    Smak podkreśla jeszcze tą przyprawową stronę piwa. Jest tak trochę piernikowo, korzennie, świątecznie. Goryczka umiarkowana. Karmel, nieco palonych słodów. Generalnie odbiera się to piwo jednak całkiem miękko, kremowo.
    Nagazowanie nie jest wysokie.
    Butelka 330ml z etykietą, na której przedstawiciel jakieś służby mundurowej ucina sobie komara. Niezbyt rozsądnie, bo z fają w zębach... Kapsel z gwiazdą-logiem browaru oraz z datownikiem.

    Bardzo interesujące piwo. Bliżej mu do stouta chyba jednak. Bukiet korzennych przypraw skłania do refleksji i wspomnień spod choinki. Godne polecenia. 9 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎