Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kalnapilio-Tauro, Tauras Pilsneris

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Viktor
    Senior
    • 04-2002
    • 617

    Kalnapilio-Tauro, Tauras Pilsneris

    Bardzo lekkie jasne piwo , 4,6 % alk., brak poziomu e.v. , słaba goryczka , piana szybko znika , wydaje się wodniste.
    Ogólna ocena 3.
    Produkowane w Wilnie : browar Vilniaus Taurus AB , adres : www.tauroalus.lt
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Piłem kilka piw z tego browaru i żadne mi nie smakowało.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Tauras Pilsneris - but 0,5 ,alk4,6% Cena 1,39 lita
      Kolor - jasna słoma ,klarowny
      Zapach - słaby , nieokreślony
      Piana - błyskawicznie opadła
      Nasycenie - w normie
      Smak - lekko słodowe, lekko słodkie, wyczuwalna goryczka, rozwodnione
      Nie polecam , chyba żeby tylko "zaliczyć". 3-.

      W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2
      Last edited by sibarh; 04-04-2008, 08:37.
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        A tak to piwko wygląda:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          % bez zmian, aktualna fotka:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2645

            #6
            Pełna, złocista barwa, o całkowitej klarowności.
            Biała, dość drobna piana, o strzępiastej koronie po nalaniu. W ciągu kilku minut opada do cienkiego kożuszka, osadzając się dość wyraźnie na ściankach.
            Aromat mocno wycofany. Mało się da wywąchać poza cieniem słodyczy.
            Smak również nie powala, nawet jeśli to tylko lager a nie nachmielony pilsner. Goryczki prawie nie wyczuwa się. Jest mocna słodowość, ale taka mało szlachetna, ze stęchłymi odcieniami i mokrym kartonem. Daleko w tle nieprzykryte drożdże. W posmakach szybko wszystko gaśnie. Może i dobrze.
            Nagazowanie spada w trakcie picia aż do bardzo niskiego.
            Butelka od czasów zdjęcia sibarha uległa niewielkiemu liftingowi i obecnie wygląda jeszcze bardziej przyzwoicie. Zawartość alkoholu nie uległa zmianie - 4,6%

            Słabe piwo, absolutnie nie przypomina pilsnera. Tępe w aromacie, bez życia i do tego posiadające nieprzyjemne elementy w profilu smakowym. 5 w skali 1-10.

            Podczepiam tu, ale nie wiem przypadkiem, czy nie ważą tego w browarze Kalnapilis, jak podaje ratebeer.
            Attached Files
            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            • Blackbeard
              Senior
              • 12-2011
              • 209

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
              (...) Podczepiam tu, ale nie wiem przypadkiem, czy nie ważą tego w browarze Kalnapilis, jak podaje ratebeer.
              Być może.
              Mors ultima linea rerum.

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #8
                No proszę ))) Tego się po sobie nie spodziewałem. Znów myślałem o kulkach zapewne ) Jogibabu! Brawo Jasiu!! ))
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  #9
                  A przecież sam ten...tego... punktowałem niemiłosiernie, vide: http://www.browar.biz/forum/showpost...&postcount=743
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #10
                    Tauras, Pilsneris

                    Piwo ma 4.6% alkoholu.
                    Wysycenie jest bardzo duże, słusznie jak na pilsneris.
                    Piana jest tragiczna. Grube bąble szybko opadają i po paru minutach nie wygląda to jak piwo.
                    Zapach to typowe polskie koncerny. Harnaś, Żubr itd. Nie ma tu wad, ale nie ma tu też nic.
                    W smaku podobnie. Jakaś woda połączona ze ścierką. Nie ma słodu ani chmielowej goryczki, jest trochę kwasku.
                    Absolutnie nie polecam tego piwa, jest niesmaczne.
                    Last edited by sibarh; 05-07-2014, 18:31.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎