Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kolnica (opolskie) prośba o pomoc w lokalizacji

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Kolnica (opolskie) prośba o pomoc w lokalizacji

    Chodzi mi o wieś d. Lichtenberg w powiecie brzeskim, w gminie Grodków.
    Od dłuższego czasu szukam w tej wsi tzw wzgórza Kahleta (Kachlerta) 160mnpm. Zlokalizowane jest podobno S-W od wsi obok drogi Nysa-Wrocław. Wszelkie geoportale etc w niczym mi nie pomogły choć już coś mi zasugerowały.
    Może na forum znajdzie się dobra dusza, która zna okolice i wie gdzie konkretnie leży to wzgórze.
    Przed II wojną były tam prowadzone archeologiczne przez dr. Zobela.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • szwolezer
    Junior
    • 04-2017
    • 2

    #2
    Wzgórze usytuowane jest tuż przy wjeździe do wsi po lewej stronie patrząc od strony Grodkowa. Na zboczu jest kilka domków, a na samym wzgórzu pola uprawne. Niegdyś znajdował się tam zamek rycerski, potem biskupi. Najprawdopodobniej zniszczony w czasie najazdów husyckich, walk z rycerzami-rabusiami, a ostateczny koniec przyszedł wraz z wojną trzydziestoletnią.
    Pochodzę z Kolnicy (d. Lichtenberg) i doskonale znam to miejsce. Za młodych lat szukaliśmy tam z kolegami śladów tego kasztelu. Jeśli potrzeba więcej informacji to proszę pytać.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Czy to jest to wzniesienie?

      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • szwolezer
        Junior
        • 04-2017
        • 2

        #4
        Tak. To jest to wzgórze.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎