Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Naparbier, Sunset

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Naparbier, Sunset

    Kolejna warka sesyjnej IPY od hiszpańskiego kraftowca z Noáin koło Pampeluny. Piwo miało swój debiut wiosną 2015 roku. Z racji stylu posiada niski, przyjazny dłuższej konsumpcji woltaż 4,2% alkoholu. Na opakowaniu nie podano szczegółowego składu, strona browaru w ogóle nie informuje aktualnie o tym produkcie.

    Barwa jasnego złota. Nieznacznie mętna.
    Potężna piana po nalaniu. Biała, o zróżnicowanej teksturze. Po kilku minutach redukuje się do dziurawej pianki, przypominającej tą z kąpieli. Pojedyncze krzaczki na szkle.
    Aromat przyjemny, owocowo-ziołowy. Mocne cytrusy, w klimacie cytryny i grejpfruta, dalej słodkie owoce, jak brzoskwinia, ananas czy nawet truskawka. No i nieco trawiastych ziół.
    W smaku ta owocowa baza stanowi nadal podstawę. Piwo jest słodko gorzkawe, a pierwsze nuty grają czerwony grejpfrut, cytryna i owoce tropikalne. Z takim profilem oczywiście wiąże się zarówno delikatna goryczka, jak i pewna cierpkość, które fajnie balansują owocową słodycz. W ustach długo wygasa sympatyczna owocowa goryczka. Soczystość to słowo, które chyba najlepiej oddaje wrażenia smakowe.
    Spore nagazowanie, pasujące do nastroju trunku.
    Butelka 330ml, znów opatrzona trupią czachą, tym razem z jednym oczodołem. Z tymi szkieletami głowy to chyba jakaś obsesja naparbierowego grafika, albowiem zdobi nimi co drugi wypust browaru Estetyczny firmowy kapsel.

    Świetne piwo. Lekkie, aromatyczne. Niby owocowe, a goryczkowe, z charakterem. Doskonałe na każdą okazję. Warunek - występowanie stadne, a nie w jednym egzemplarzu 9 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎