Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nymburk, Staročech

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Nymburk, Staročech

    Svétlé véčepní pivo, zawartość alkoholu 3,7%, ekstrakt nieznany (na mój gust nie więcej niż 9%).

    Ciemnosłomkowa barwa, mizerna piana, mało gazu, słaby chmielowy zapach, cienki, "tekturowy" smak.

    Kiepskie piwo, nigdy więcej.
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    #2
    Piana niezbyt obfita, szybko opada. Zapach słabo wyczuwalny. Smak bardzo lekki, ale całkiem do rzeczy. Całkiem przyzwoite.
    Cena 4,20 koron (!).
    Attached Files

    Comment

    • dryx
      † 1966-2017 Piwosz w Raju
      • 04-2002
      • 1735

      #3
      Wersja puszkowa z roku 2009 ma już tylko 3,5 % alkoholu. Ekstraktu nie podano. Użyto cukier. Piana słaba, szybko opada, zapach słodowy, przyjemny. W smaku takie nijakie, cienkie. Graficznie puszka zrobiona byle jak, wygląda jakby to jakiś amator przygotował.
      Attached Files

      Comment

      • danhaj
        Senior
        • 04-2010
        • 619

        #4
        Wersja butelkowa, 0,5 L. Nabyta w sklepie sieci Penny w Broumov'ie. Słaba piana, szybko znika, smak płaski, mało wyrazisty. Alk. 3,5% obj. W składzie wyszczególniony także cukr. Właściwie to czego dobrego można się spodziewać po piwie, które w przeliczeniu na PLN kosztuje ok. 1 zł. Nawet browar Nymburk nie chwali się nim na swojej stronie. Być może jest to produkt przygotowany pod tanie sieci a'la dyskontowe. Powtórek nie będzie.
        Last edited by danhaj; 07-05-2010, 19:02.
        Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

        www.czechforum.pl

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #5
          u mnie wylewka po kilku łykach. Pilem dość dawno i pewnie nie powtórzę. Kwaśna goryczka. Nie polecam nawet za ta cenę
          LP

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            A mnie to piwo zadziwiło. Pijąc je z butelki w Czechach, wydawało mi się siurakiem niemożliwym, natomiast po powrocie do Polski otworzyłem sobie jeszcze jedną butelczynę, którą ze sobą przywiozłem, przelałem do pokala i... okazało się, że całkiem nieźle mi to piwo smakuje. Cena jest wyborna. Mam jeszcze jedno, aby się upewnić co do tej odmiany, bo być może wynika ona po prostu z mojego silnego pranienia w danej chwili.

            Poniżej zdjęcie w (chyba) nowej szacie.
            Attached Files
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • agarth1979
              Senior
              • 06-2013
              • 119

              #7
              16.04.2018 - warka. W zapachu, trochę chmielu, trochę słodu. Piana biała, złote klarowne, fajnie wygląda. W smaku jak w zapachu, małotreściwe, średnie wysycone, wodniste. 3,7 %

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎