Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sjabar, Rechitskoje Swietloje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Sjabar, Rechitskoje Swietloje

    ИЗАО "Пивоварни Хайнекен" (wcześniej nosił kilka nazw, do 2010 roku Пивоваренная компания «Сябар» - Pivovarennaja kompania Syabar) jest browarem z ponad stuletnią tradycją, od 2007 roku wchodzącym w skład imperium holenderskiego giganta.
    Rechitskoje Swietloje to jeszcze jeden lager. Ekstrakt 13%, zawartość alkoholu 5,2%.

    Złota barwa, całkowicie przejrzysta.
    Biała piana, o dość drobnych bąbelkach i średniej trwałości. Osiada w postaci szeregu mikrowysepek na powierzchni oraz obrączki wokół szkła. Nie klei się do ścianek szklanki.
    W zapachu niewiele się dzieje. Mamy sporo kartonowych słodów oraz wyraźny gryzący aromat miodu (osobiście nie przepadam za nim). I już w zasadzie nic poza tym.
    Smak o dziwo nie jest oparty na spodziewanej mocnej słodowości, pierwszy plan zajmuje goryczka, która jest jednak dość cierpka, piołunowa. Dopiero potem pojawiają się słodowe odcienie i taka jakby winna owocowa słodycz, charakterystyczna dla poślednich strongów.
    Nagazowanie średnie, lekko musujące na języku.
    Butelka z wytłoczeniami, stylistyka graficzna etykiety mocno osadzona w regionie. Kapsel z akcyzą.

    To nie jest dobre piwo. Pewnym zaskoczeniem jest przewodnia nuta goryczki której nie oczekiwałbym w takim piwie. Męczy pijacka, mało fajna owocowa słodycz, a przecież piwo nie jest jakimś szczególnym mocarzem. Do wypicia tylko w przypadku gdy gonią Cię Niemcy i masz do wyboru: albo butla tego szlachetnego trunku z gwinta w 2 minuty albo noc z Donatellą Versace... 5,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19166

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
    ИЗАО "Пивоварни Хайнекен" (wcześniej nosił kilka nazw, do 2010 roku Пивоваренная компания «Сябар» - Pivovarennaja kompania Syabar) jest browarem z ponad stuletnią tradycją,
    Sorry, ale gdzie to wyczytałeś? Reczica powstała w 1975, Bobrujsk w 1958 roku (z właściwie obecny w 1977 r.)

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      ... (z właściwie obecny w 1977 r.)...
      A dokładnie pierwszą warkę uwarzono w 1976 roku, jak podaje strona białoruskiego Heńka ...
      Przepraszam za dezinformacje, trafiłem na niepewne źródło w sieci... albo może i sam źle doczytałem. Faktem jest jednak to, że Heineken przejął lokalne brandy i warzy je pod jednym dachem. Historia znana choćby z naszego podwórka...
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎