Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ukraina. Chmielnicki, Proskurivska 44, Browarnia Proskurov

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    Ukraina. Chmielnicki, Proskurivska 44, Browarnia Proskurov

    Jeśli w mikrusie na Ukrainie piwo jest reklamowane jako czeskie, ba nawet nazwy piw jak- Praga Klasik świadczyć mają o ich smakowych korzeniach, to oczywiście będąc nieco wyposzczonym od wyraźniejszych akcentow chmielowych, z dużą nadzieją udałem się do miejscowego przybytku.
    Nadzieja jak to nadzieja, często bywa płonna i tak tym razem było.
    Nie żeby coś niedobrego tam lali, ale do czeskiego leżaka to był mały kilometr drogi.
    Albo mila, nawet morska.

    Położony w samym centrum Chmielnickiego browar, trudno jednoznacznie zakwalifikować jako restauracyjny.
    Pomieszczenie do konsumpcji i ogródek piwny jest, ale są tylko przekąski do piwa, klientela jakoś niezbyt masowo spożywa nalewane piwo na miejscu, natomiast byłem świadkiem długich kolejek do nalewanego piwa w petki.
    Widać bardziej lubiane jest branie piwa na wynos niż posiedzenie nad szklanką piwa na miejscu.

    Browarek otwarto w 2012 roku, a jego cała technologia została wyprodukowana w czeskiej firmie Potez w Hradcu Kralovem.
    Słód i chmiel jest do dzisiaj sprowadzany z Czech.
    Czyli wszystko teoretycznie ok, ale piwo wychodzi na wskroś ukraińskie z homeopatyczną dawką chmielu, słodowe, aczkolwiek brakuje nieco tej ''szlachetności'' słodowej.
    Mankamentem jest też brak dłuższego wyleżakowania piwa.
    Widać popyt jest taki że sprzedaje się go na ''pniu''.

    Wybór jest całkiem imponujący, chociaż np. za pierwszym razem kiedy tam byłem piw w ofercie było 5, a następnym razem już tylko jasne zostało.

    Praga Klasik jasne 11*.
    Praga Premium jasne 12*
    Praga Premium Karamelne półciemne 12*
    Praga Miodowe jasne 13*
    Praga Świąteczne (jest warzone okazjonalnie)
    Praga ciemne Osobliwe 12.5*
    Kiedyś był jednorazowy wystrzał - Praga Chmilne, ale było zbyt gorzkie dla klienteli...

    Dodać należy jeszcze w ofercie bardzo dobry kwas chlebowy, na który jest spory popyt.

    Piwo w cenach od 13-17 UAH za mały kufelek 0.3, 17 - 24 za pół literka i 51 - 72 UAH za petkę 1.5 l

    Każde piwo spokojnie do wypicia, ale proszę się nie nastawiać zbyt entuzjastycznie.
    Mnie najbardziej smakowało Klasik i Miodowe.

    Birofile jak ładnie poproszą, to coś się tam znajdzie.
    Podstawki, etykietki ( naklejki)..
    Mają też firmowe szkło.

    Otwarte codziennie w godzinach 10.00 - 23.00
    Sympatyczne miejsce na piwne posiedzenie w centrum miasta przy niezbyt ruchliwej uliczce.
    Tylko tyle i aż tyle.

    Fotki z gablotki:







Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎