Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Septem, Friday’s Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Septem, Friday’s Pale Ale

    Septem jest minibrowarem założonym w 2009 roku przez dwóch panów - chemika i enologa (winoznawcę) oraz ekonomistę. Mieści się w miejscowości Orologio na drugiej co do wielkości greckiej wyspie Eubei. W latach 2011, 2012, 2013 i 2014 Septem był wybierany najlepszym greckim browarem przez ratebeer.com.
    Jako, że septem to po łacinie siedem panowie postanowili nazywać swoje piwa kolejnymi dniami tygodnia. I tak niniejsze Pale Ale zostało na przykład podpięte pod piątek. Piwo ma 4,7% a do chmielenia wykorzystano dwie odmiany - czeski żatecki oraz pochodzący z Nowej Zelandii Nelson Sauvin. Produkt niepasteryzowany, filtrowany.

    Barwa złocisto-bursztynowa. W pełni przejrzysta.
    Biała piana, wysoka po nalaniu. Posiada niejednorodną teksturę, obok drobnych bąbelków duże dziury. Redukując się okleja szkło. Zalega długo cienkim kożuszkiem.
    Aromat złożony z cytrusowych i owocowych (winogrona) nut oraz słodowej, ziarnistej bazy.
    W smaku wysoki udział właśnie takich słodowych, mocno ziarnistych elementów. Goryczka niewysoka, większa pojawia się dopiero w posmakach. Sporo odcieni słodkich owoców, w klimacie winogron, w mniejszym stopniu cytrusów. Wyczuwalna również pewna trawiastość chmieli.
    Wysokie, tańczące w ustach nagazowanie, które mocno dodaje rześkości piwu.
    Butelka 330ml z prostą etykietą, utrzymaną w klimacie całej serii. Kapsel firmowy, ma się rozumieć z "siódemką".

    Mnie to piwo bardzo smakowało. Jest rześkie, żywe i posiada sympatyczny profil smakowy. I nie udaje Greka 8,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎