Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Umańpywo, Waissburg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Umańpywo, Waissburg

    Waissburg jest lagerem, przez producenta określanym jako klasyczne niemieckie piwo, którego recepturę opracowano w XV wieku w alpejskich browarach Bawarii. Receptura tego piwa została na nowo opracowana przez piwowarkę należącą do rodziny browarników Sandrę Torrmann specjalnie dla ukraińskiego Umania. Tyle ze strony browaru.
    Samo piwo ma 4,7% alkoholu, przy 11% ekstraktu.

    Barwa pełnego złota. Przejrzysta w pełni.
    Wysoka piana, lekko żółtawa, posiadającą drobną teksturę. Ma raczej niską tendencję do oklejania szklanki. Bardzo długo i powoli się redukuje, stojąc sporą pierzyną na powierzchni.
    Aromat słodowy, ziarnisty, wyraźny. Wyczuwalna pewna, aczkolwiek według mnie akceptowalna doza diacetylu. Gdzieś daleko w tle nieznaczne ziołowe chmiele.
    Smak jak na lagera, do tego "niemieckiego" jest nieznośnie słodki, w klimacie jakiegoś słodzika. Do tego ta słitaśna słodowość ma jeszcze posmaki mokrego kartonu. Diacetyl na podobnie niedużym poziomie co w zapachu. Symboliczna goryczka, jednak o łodygowym, mało przyjemnym charakterze.
    Nagazowanie bardzo przeciętne jak na styl.
    Butelka 500ml z wytłoczeniami. Ładna, całkiem elegancka etykieta, co podkreśla dobór kolorów. Kapsel z nazwą piwa i nocnym zarysem miasta.

    Męczące piwo. Poza walorami wizualnymi i oprawą graficzną reszta jest równie szlachetna co sztucznie barwiona ikra taszy przy kawiorze z bieługi. No ale może to taka przemyślana strategia - wszystko można zwalić teraz na Germańców 6,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎