Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wellpark, Tennent’s 1885 Lager Gluten Free

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Wellpark, Tennent’s 1885 Lager Gluten Free

    Wersja bezglutenowa jednego z najpopularniejszych masowych lagerów w Szkocji. 1885 w nazwie nawiązuje do roku, kiedy po raz pierwszy uwarzono to piwo w browarze w Glasgow (wtedy jeszcze nosił nazwę Drygate Brewery).
    Alkoholu ma 5%.

    Klarowna, słomkowa barwa.
    Uboga, mikra piana, choć od nalania słaba, to utrzymuje się ładnych kilkanaście minut zwartym naśnieżeniem.
    Aromat ma w sobie coś z gazowanych napojów typu mirinda. Jest słodko, pachnie rześkością, kwiatami. Dopiero gdzieś daleko jawi się delikatna słodowość i siano.
    Smak słaby, delikatny, nieinwazyjny pod każdym względem. Brak niemal goryczki; jest trochę siana, słodyczy i bardzo niska treściwość.
    Stosunkowo wysokie nagazowanie, co wpisuje się w ogólny profil napoju.
    Butelka 330ml z etykietą, na której tradycyjne i charakterystyczne dla browaru "T". Fajny firmowy kapsel z ryczącym lwem, który znajduje się w logo firmy.

    Oj, myślałem, że chmurni (z atmosferycznej natury) Szkoci jak już piją to albo coś mocnego, albo przynajmniej z charakterem. A tutaj mamy piwo (?) niczym z Karaibów. Jedyny plus, że brak glutenu i ci z celiakią też mogą się uraczyć. Ale czy muszą? Napój karygodnie słaby, choć nie jest absolutnie moją intencją sugerować jego jakości z otwieraczem. Po prostu natrafiłem, ku własnemu zaskoczeniu właśnie na taką nowość w naszej firmowej kuchni. Można? Za otwieracz mocna 9, piwo o ponad połowę... krótsze
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎