Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pocztówki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    Pocztówki

    Zastanawiam się nad poszerzeniem obszaru moich kolekcjonerskich zainteresowań na pocztówki "piwne".
    Stąd pytanie do "weteranów" - jak obfity jest to "temat"? Warto się za to brać?
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)
  • pieczarek
    zwykle cham i prostak
    • 06-2001
    • 5011

    #2
    Nie mam ani jednej piwnej widokówki. Widziałem natomiast kolekcję Krzysia. Tego się nie da zbierać w ilościach kapsli lub podkładek. Krzysiu ma kilkadziesiąt sztuk ale za to wyjątkowej urody. I na podstawie kolekcji Krzysia twierdzę, że zdecydowanie warto. Zbudowanie ciekawego zbioru pocztówek piwnych to zadanie na lata ale satysfakcja z pewnością gwarantowana. Zajrzyj sobie do Galerii dział "browary". Duża liczba prezentowanych widokówek to właśnie od Krzysia.

    Gdzieś na "allegro" widziałem też w sprzedaży współczesne piwne widokówki. Kilkanaście sztuk sprzedano za 5 złotych.

    Comment

    • celt_birofil
      † 2017 Piwosz w Raju
      • 09-2001
      • 4469

      #3
      do tego z pewnością dobra znajomość paru języków obcych z niemieckim na czele...
      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Tematy piwne na pocztówkach można podzielić na trzy grupy:
        - browary (bardzo mało),
        - knajpy (mało),
        - sceny rodzajowe (tych jest najwięcej).
        Ja zbieram tylko browary.
        Są to tematy dość trudne do zbierania, a przede wszystkim kosztowne. Jeżeli chcesz poważnie zbierać, musisz przygotować się na wydatki rzędu kilkuset złotych miesięcznie.

        Comment

        • celt_birofil
          † 2017 Piwosz w Raju
          • 09-2001
          • 4469

          #5
          Wafelki są zdecydowanie tańsze
          Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

          Comment

          • Żywiec
            Senior
            • 12-2001
            • 1571

            #6
            Re: Pocztówki

            celt_birofil napisal/a
            Zastanawiam się nad poszerzeniem obszaru moich kolekcjonerskich zainteresowań na pocztówki "piwne".
            Stąd pytanie do "weteranów" - jak obfity jest to "temat"? Warto się za to brać?
            Uważam, że warto .... bo sam zbieram. Temat ciężki i kosztowny ale bardzo wdzięczny. Osobiście znam jednego kolekcjonera pocztówek piwnych (i nie tylko pocztówek) i mam pojęcie o jego zbiorze, Kolekcja jego jest imponująca i liczy ponad 100 pocztówek sprzed 1945 roku, a wśród nich wiele "perełek". Tym kolekcjoneren jest Janusz Długokęcki z Namysłowa. Mój zbiór jest skromniejszy ale zbliża się już do 100. Kolekcję powiększam głównie dzięki aukcjom pocztówkowym (Kraków, Warszawa) i wymianie ze znajomymi.

            Comment

            • pieczarek
              zwykle cham i prostak
              • 06-2001
              • 5011

              #7
              Jak widać zarówno Krzysiu jak i Żywiec to osoby niechętne innym birofilom, o wyjątkowo wrednym charakterze. Obaj mają pokaźne kolekcje widokówek a udzielają się w Galerii z ociąganiem. Dlaczego systematycznie nie umieszczacie skanów swoich pocztówek? To są naprawdę ciekawe sprawy.
              Oczekuję (i przypuszczam, że inni forumowicze także) wytłumaczenia Waszej aspołecznej postawy. A przede wszystkim znacznej poprawy w zachowaniu i systematycznego publikowania kolejnych fragmentów kolekcji.
              Ja mam już tylko dwie zeskanowane i nieprezentowane jeszcze w Galerii pocztówki z kolekcji Krzysia.
              Krzysiu, gdybym wiedział, że jesteś taki łobuz to bym zeskanował cały Twój zbiór pocztówek! A masz jeszcze cudowne etykiety - tak na oko stuletnie.

              No dobra chłopcy - do roboty, teraz Wasza kolej.

              Comment

              • Żywiec
                Senior
                • 12-2001
                • 1571

                #8
                Obiecuję poprawę. Chętnie prześlę skany moich pocztówek do Galerii.

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #9
                  Ja dałem już parę obrazków na inaugurację galerii, z tym, że zamieścił je Art. A reszta ... w stosownym czasie. Nie można wywalić wszystkiego naraz, napięcie trzeba dawkować stopniowo.

                  Comment

                  • Kudłaty
                    Senior
                    • 09-2001
                    • 1972

                    #10
                    Ja mam pocztówke Redsa, mogę wymienić na jakiś kapselek.

                    Comment

                    • zythum
                      Kot Makawity
                      • 08-2001
                      • 8305

                      #11
                      Ja chętnie bym zbierał ale na razie mam tylko kilka zdobytych kiedyś na Chmielakach. Jak mi się uda to zeskanuje.
                      To inaczej miało być, przyjaciele,
                      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                      Rządzący światem samowładnie
                      Królowie banków, fabryk, hut
                      Tym mocni są, że każdy kradnie
                      Bogactwa, które stwarza lud.

                      Comment

                      • hubert
                        Member
                        • 06-2001
                        • 93

                        #12
                        Ja też zdobyłem parę pocztówek przy okazji wysyłania listów do browarów. Mam jednak tylko pocztówki z Czech

                        Comment

                        • hubert
                          Member
                          • 06-2001
                          • 93

                          #13
                          Mam pocztówkę z browaru Policka oraz Pilzensky Prazdroj. Chce ktoś?

                          Comment

                          • booliczek
                            Member
                            • 12-2001
                            • 39

                            #14
                            Mam kolekcję około 20 pocztówek Heinekena z jednej serii, we wszystkich głównym motywem jest najnowszy otwieracz Heinekena. Niedługo dodam je do galerii.
                            TYLKO HEINEKEN

                            Comment

                            • celt_birofil
                              † 2017 Piwosz w Raju
                              • 09-2001
                              • 4469

                              #15
                              Wasz bibliotekarz donosi...

                              Przed chwilą nabyłem "Kalendarz kolekcjonera 2002" a w nim artykuł Grzegorza Zwierzyny vel Żywiec pt. "Rola pocztówki i karty korespondencyjnej w polskim przemyśle piwowarskimw latach 1875-1945 . Baaardzo pouczający tekst. Moim zdaniem, lektura obowiązkowa
                              Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎