Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Latgales Alus, Dinaburg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Latgales Alus, Dinaburg

    Dinaburg z łotewskiebo browaru Latgales z Daugavpils jest niepasteryzowanym pilznerem. Nazwę swą zawdzięcza pierwszej, zbudowanej w 1275 roku twierdzy, która trzy wieki później dała początek obecnemu miastu. Piwo ma 5,2% alkoholu, przy ekstrakcie początkowym 12%.

    Barwa jasnobursztynowa. Przejrzysta.
    Żółtawa piana o średnich pęcherzykach i czapiastym pokroju. Mocno klei się do ścianek szkła. Bardzo długo utrzymuje się w postaci mięsistego grzybka. Do końca całkiem gruba pierzyna.
    Aromat zbudowany na ziarnistych słodach o nieco orzechowym odcieniu. Nieznaczny trawiasty chmiel, a także lekkie warzywne klimaty.
    Smak wybitnie słodowy, mocno słodkawy w kierunku karmelu. Słody o drewnianym, ziarnistym charakterze. Umiarkowana chmielowa goryczka i nieduży kwasek.
    Stosunkowo wysokie, żywe nagazowanie.
    Butelka 500ml z bardzo ładną, stylizowaną na postarzoną etykietą, przedstawiającą mury historycznego Dinaburga. Na owijce data założenia browaru. Kapsel za to niestety cały czarny.

    Przeciętne piwo, lekko przesłodzone w profilu i z cieniem DMSu w zapachu. Za to ma wzorcową pianę, jest gustownie opakowane i fajnie się prezentuje w szkle. No ale za całokształt nie mogę dać więcej niż 7,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎