Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Magor, Murphy's Irish Red

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • talrasha
    Senior
    • 11-2001
    • 685

    Magor, Murphy's Irish Red

    Zakupiłem je w markecie i szczerze mówiąc jestem ździwiony, że jeszcze go nikt nie opisał- przynajmniej po usilnym poszukiwaniu jego "recenzji" nie mogłem go znaleźć.
    Piłem butelkowane i z butelki na jednej z ławeczek jakie były w markecie, także o walorach smakowych mogę się tylko wypowiedzieć - jestem ciekaw jaki ma kolor, bo przez jakże oryginalną butelkę 0,33 nie mogłem tego dojrzeć bo zniekształca ona barwę.
    Producentem jest heineken i nie wiedziałem czy czasem nie powinienem zaliczyć go do piw holenderskich, jeśli tak to Art na pewno się tym zajmie.
    Zawartość alkoholu 5%
    Czułem jakby coś lekko przypalanego- nie wiem za bardzo co
    Piwo mi nawet smakowało, ale uważam, że nie jest to piwo do picia na codzień.
    Daję 4
    Catalunya es una nación y el Barça es un ejército
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #2
    Rzeczywiście śmieszna sprawa z produkcją tego piwa - irlandzkie piwo produkowane na licencji przez Heinekena, a importowane do Australii - jak toto znalazło się w polskim sklepie?! Chyba już się domyślam, skąd te ceny...

    Naprawdę fajne piwko - nie jest wodniste, co w przypadku piw bezgazowych (lub słabogazowych ) jest jak dla mnie podstawą. Ogólnie najbardziej mi smakowało ze wszystkich piw typu angielskiego, jakie piłem - nie przepadam za intensywnym smakiem, ale jeśli chodzi o piwa tego typu, to jest on dla mnie koniecznością. Daję mu 4+ (na 5), a w swojej kategorii 5. Poza tym w butelce nie było tego magicznego widgeta, który jest może fajnym bajerem, ale podnosi cenę o te kilka groszy.

    Aha - kupione w Bomi w warszawskim centrum handlowym Klif za, o ile dobrze pamiętam, 4,70 (butelka 0,33).

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #3
      Degustowałem po raz kolejny. No i... jak najbardziej polecam. Mam takie niejasne wrażenie, że jest to stadium pośrednie między jasnym, a ciemnym - czuć taki kawowy posmak, ale kontrolnie.

      Goryczkowe, ale łagodne. W sumie pierwszoklaśne.

      Aha - kolor bursztynowy. Czyli w sumie czerwony

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        #4
        A ja nie za bardzo polecam. Ale do rzeczy:
        Kolor: Średnionasycona herbata
        Zapach: hm... po prostu PIWO
        Gaz: jak na piwo tego typu to całkiem sporo
        Smak: Najbardziej porównałbym bym ten smak do Palma, ale spłaszczonego i spranego. Wyczuwalna również spora, bezpodstawna goryczka

        Ocena 3-

        PS
        Sorry za zdjecie
        Attached Files
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • Makaron
          Senior
          • 08-2003
          • 2107

          #5
          Piwko kupione w sześciopaku wraz z podkoszulką :-)

          Smak: Nic szczególengo, po smaku spodziewałem się czegoś innego. Dla mnie to piwko jest lekko kwaskowate
          Pianka: Ładna trzyma się jeszcze.
          Gaz: Dla mnie w sam raz.
          Kolor: Ładny rubinowy kolorek, mocna herbata.
          Opakowanie: Bardzo ładna butelka nietypowe załamania na szyjce.
          "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

          Comment

          • Czapayew
            Senior
            • 10-2002
            • 1966

            #6
            Dąbrowski REAL, cena 4,99 PLN za 0,33.
            Bardzo ładna piana oraz rubinowy kolorek. Zapach - nic szczególnego. W smaku łagodna, przyjemna goryczka. Generalnie piwko przeleciało przez przełyk nie pozostawiając większych wrażeń. Polecam, choć nie powiem, bym w nim zasmakował.
            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

            www.zamkoszlaki.com
            www.piwnekapsle.net

            Comment

            • kishar
              Senior
              • 10-2003
              • 1691

              #7
              Po otwarciu ostry wyrazisty zapach ale niezbyt przyjemny.
              Piana an początku porzadna po dość szybkim czasie zaczyna opadasć ale do końa pozostają resztki.
              Kolor niezbyt czerwony???, bardziej taki herbaciany.
              Badzo ciekawy smak, najpierw silna goryczka a potem smak słodowy, świetny i bogaty bukiet smakowy,z nutą goryczkowatą pozostawia ciekawy posmak.
              Bąbelki prawie niewidoczne ale pewnie nasycenie miało takie być.

              Comment

              • Viktor
                Senior
                • 04-2002
                • 617

                #8
                Zakupione w Realu (Radom) 0,33l - 4,99 zł.
                Kolor piwa ciemnobursztynowy z odcieniem rubinu, zapach lekki chmielowy, piana drobna - kremowa - utrzymuje się > 3 min, gazowanie znaczne ,drobnymi bąbelkami, goryczka średnia do dużej. Nowy wystrój etykiet - wiecej koloru czerwonego oraz do kolekcji kapsel.

                Comment

                • Wujcio_Shaggy
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 4628

                  #9
                  I jam spróbował - kolor herbaciany, nie czerwony. Piana raczej niska, dość rzadkiej konsystencji, ale trwała. Bąbelki gazu średniej wielkości, za to w ilości nadmiarowej. Zapach nawet przyjemny, chmielowy, jakby z nutką przypaloną. Smak goryczkowy, z pewnymi akcentami, których nie zidentyfikowałem - z powodu nadmiernego nagazowania; szczypanie w język znieczuliło kubki smakowe.

                  Generalnie nic specjalnego, najlepiej prezentuje się butelka . Za te 4 zł można kupić lepsze piwo. A to - na tróję.
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                  @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                  Comment

                  • Pan_Palivec
                    Member
                    • 07-2003
                    • 40

                    #10
                    W "Albercie" w Rabce mozna było dostać to piwko w promocji ze...szklanką Żywca przyklejoną taśma bezbarwną, cena wspaniałego "zestawu" 4,99PLN.Jak na mój gust to cokolwiek zbyt "ekstrawagancka" promocja
                    Który polski browar zajmie sie produkcją prawdziwego piwa klasztornego???

                    Comment

                    • Sven
                      Senior
                      • 09-2003
                      • 1211

                      #11
                      Zapach mocno słodowy, niestety nietrwały! Piana obfita i bardzo gorzka, kolorek czerwonawy, lekko brązowy. Gazu sporo, smak lekka goryczka i kombinacja ciekawych słodów. W Albercie promocja za 2,5
                      Celia, cerevisia et conventus.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23799

                        #12
                        ostatnio Murphy's Irish Red (przynajmniej ten dostępny w Opolu) pochodzi z Holandii. Proszę zwracać uwagę aby dodawać opis do odpowiedniego działu.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Pery77
                          Senior
                          • 03-2011
                          • 142

                          #13
                          Co prawda z irlandzkich wole Kilkenny ale Merphysa tez wielokrotnie piłem. Dożo lepiej smakuje z beczki. Różnica naprawde spora. Wspaniałe wysycenie i piekna pianka. W smaku troszkę zbyt kwaskowe czy tez wytrawne jak dla mnie ale i tak od czasu do czasu wracam aby odświezyc wspomnienia

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎