Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Palm (lic.)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    Belgia, Palm (lic.)

    Zdziwiło mnie, że jeszcze nie ma tego piwa w "konkretnie"
    Po krótce Browar Belgia, piwo górnofermentacyjne, kolor ciemny bursztyn, piana szybko znikająca, drobnoperlista.

    To tyle ale stworzyłem tylko po to aby się zapytać czy ktoś zauważył coś podobnego jak ja, otóż po otwarciu dwóch ostatnich puszek i przelaniu do szkła po pewnym czasie zobaczyłem pływające na dole jakieś cienkie pałeczki...
    Już mi się dwa razy to zdarzyło czy ktoś może mi wytłumaczyć co to jest? Piwo było nie przeterminowane.

    Przemrożone? (nie mroziłem) Jakieś wiórki bukowe?

    Czekam na informacje.
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Palm Special - pychota.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • celt_birofil
      † 2017 Piwosz w Raju
      • 09-2001
      • 4469

      #3
      szczególnie lane
      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23793

        #4
        faktycznie czasem w Palmie się zdarzają takie pływaki, ale nie sądzę by były szkodliwe. Palma sobie chwalę i często do niego wracam.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • celt_birofil
          † 2017 Piwosz w Raju
          • 09-2001
          • 4469

          #5
          ... żeby nie powiedzieć "zaglądam"
          Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

          Comment

          • talrasha
            Senior
            • 11-2001
            • 685

            #6
            Jak kupiłem kiedyś czteropak to dostałem do niego bardzo ładną szklaneczkę - pewnie dlatego mam bardzo dobre wspomnienia związane z tym piwkiem.Smakowało mi bardzo i jest to chyba piwko górnej fermentacji- czy się mylę?
            Moja ocena to dobra 4
            Catalunya es una nación y el Barça es un ejército

            Comment

            • ANDRO
              Senior
              • 10-2001
              • 640

              #7
              Pozwoliłem sobie na czteropak z okazji Świąt,żadnych pałeczek nie widziałem. Piwo jest extra,chyba jedyne w Polsce górnej fermentacji(może się mylę, proszę mnie poprawić).
              O Palmie było trochę tu :http://www.browar.biz/forum/showthre...&threadid=1114
              Andro z wyspy jednej takiej.
              http://www.bahama.uznam.net.pl/

              Comment

              • talrasha
                Senior
                • 11-2001
                • 685

                #8
                Właśnie też słyszałem od kogoś, że to jedyne polskie piwo górnej fermentacji a ty zdajesz się to potwierdzać - stąd też moje pytanko wcześniej.Swoją drogą może ktoś powie mi czym się różni górna fermentacja od dolnej bo nie jestem do końca pewny czy dobrze to pojmuję.
                Catalunya es una nación y el Barça es un ejército

                Comment

                • Cezar
                  Senior
                  • 05-2001
                  • 1349

                  #9
                  talrasha napisał
                  ... Swoją drogą może ktoś powie mi czym się różni górna fermentacja od dolnej bo nie jestem do końca pewny czy dobrze to pojmuję.
                  Nie jestem wprawdzie specjalistą od tych spraw, ale myślę, że mogę to z grubsza wytłumaczyć. Różnice są w zasadzie trzy :

                  1. Miejsce gromadzenia się drożdzy w czasie fermentacji: podczas d.f. - na dnie fermentatora, w czasie g.f. - na powierzchni wywaru i tuż pod nią.

                  2. Czas trwania procesu: d.f. - ok. 10 dni, g.f - 3 do 5 dni.

                  3. Temperatura fermentacji: d.f. - 5-10 °C, g.f - ok. 20 °C.

                  Dodam jeszcze, że piwa d.f to popularne pilsy i lagery, a g.f. to piwa specjalne, ale, pszeniczne itp.

                  Comment

                  • bartekpawel
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 138

                    #10
                    Różne są chyba też drożdze.
                    Ale samo piwo - super, zwłaszcza (?) w puszkach. Ja kiedyś też kupiłem czteropak z pokalem w komplecie. Ostatnio w Geancie można było kupić też butelkowy trójpak+płyta+rzeczony kielich.
                    www.kasperskysklep.pl

                    Comment

                    • zythum
                      Kot Makawity
                      • 08-2001
                      • 8305

                      #11
                      Kupiłem dwa czteropaki ,033 Palma przed świętami jeszcze. Popijałem je przez ten czas cały czas. Wypiłem ich 8 więc i co mogę powiedzieć. Barwa bursztynowa jak lubię (przypomina piwa marcowe - ich barwę), Piana trzyma się fajnie ale nie jest zbyt mocno zwarta. Pęcherzyków gazu brak (ja je lubię ale nie wszystkie piwa oczywiście mają być "gazowane"). Smak - pyszny, owocowo-dziwny. Posmak zostaje taki w gardle, że chce się następne piwo ale niestety zapycha ono żołądek, tak że nie jestem w stanie wypić kilku na raz, mimo, że smakowo to duża 4+ ( w skali do 5)
                      To inaczej miało być, przyjaciele,
                      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                      Rządzący światem samowładnie
                      Królowie banków, fabryk, hut
                      Tym mocni są, że każdy kradnie
                      Bogactwa, które stwarza lud.

                      Comment

                      • yendras
                        Senior
                        • 12-2001
                        • 2052

                        #12
                        Duże brawa dla browaru Belgia za przełamanie naszej jasnej-pełnej polskiej monotonii piwnej. W tej chwili to chyba jedyne - poza porterami - piwko, którym można przegryźć smak między pilsami. Szczególnie od momentu, kiedy krotoszyński koźlak przeniósł się do krainy wiecznie zielonego chmielu.
                        A co do piany to mam wrażenie, że w większości górnofermentacyjnych, np. w niemieckich altach, piana jest na początku bardzo ozdobna ale szybko klęka. To dosyć świeże spostrzeżenie, bo ostatnio wnikliwie obserwuję pianę na kurczącycm się zapasie Diebels Alta i Schlösser Alta

                        Comment

                        • Piwofil
                          Senior
                          • 01-2002
                          • 907

                          #13
                          Piłem wczoraj i bardzo mi smakowało, coś zupełnie innego niż pilsy jakie piłem potem.
                          Przepiękny kolor i przedewszystkim rewelacyjne smak.
                          Teraz na pewno będe częściej pił to piwo, szkoda tylko że jest dość drogie (2,99)
                          www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                          Comment

                          • szarpik
                            Senior
                            • 02-2002
                            • 676

                            #14
                            Palm to rzeczywiście dobre piwo , zanim się ukazało to nie bardzo wogóle wiedziałem co to jest browar BELGIA
                            WWW.EKSTRAKLASA.NET

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              #15
                              Na samym początku, jak to piwo się pojawiło, strasznie mi nie smakowało. Teraz wciąż jest bardzo intensywne w smaku, ale już nie wykręca mi gęby tak, jak kiedyś. Piana mocna (i dwa centymetry ponad krawędź szklany/kufla, choćbyś chybotał, to nie puszcza), po opadnięciu przez jakiś czas trzyma się dość gruba warstewka na powierzchni.
                              Cóż, jednak wolę piwa delikatniejsze, lżejsze. Szkoda, że browar Belgia nie poszedł w stronę pszenicznych.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎