Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sori, Pareto 2017 Whisky Barrel-Aged

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12199

    Sori, Pareto 2017 Whisky Barrel-Aged

    Sori to kraftowy browar z Tallina założony przez Finów.
    Jest jeszcze wersja leżakowana w beczkach po porto.

    Wee Haevy (czyli Scotch Ale w mocnej postaci) - 12,5% alk.

    Leżakowane 12 mies. w baczkach po whisky Macallan.

    Aromat - dziwna sprawa - najpierw pomyślałem, że to raczej wersja porto, ale nie - to połączenie kwaskowej cierpkości z tzw. końską derką z rozpuszczalnikiem. Podejrzewam, że to efekt zakażenia dzikimi drożdżami -bo miało być Wee Heavy
    Piana - spora, dość szybko opada do kożuszka
    Barwa - bardzo ciemny brąz, zmętniona
    Wysycenie - średnie, podszczypuje
    Smak - słodowa łagodna słodycz miesza się z cierpkością (jeżyny), trochę beczkowych, drewnianych tonów, ten rozpuszczalnik też ma swój wpływ na smak. Alkohol jak na woltaż schowany, rozgrzewa
    Treściwość - wysoka

    No cóż, na ratebeerze niektóre wpisy wspominają, że aromat jest "sour" lub winny, u mnie to już wychodzi ewidentny "funky scotch"
    Akurat przy tak mocnych, ciężkich piwach taka wpadka daje ciekawy efekt, piwo jest żywsze, bardziej złożone, ale chyba nie o to chodziło , trudno uznać, że trzyma się deklarowanego stylu.

    Inna sprawa, że słodowa podstawa nie przynosi jakiejś złożonej palety smaków (choć tu jest i tak lepiej jak w ich Laudatur XVI, które nota bene pomimo deklarowanej mniejszej zaw. alk. - 11% wydawało się mocniejsze i dużo bardziej treściwe...)

    Całość, pomimo poważnego potknięcia jest pijalna, nawet ciekawa i sympatyczna w odbiorze. Z drugiej strony marketing z ich strony odwołujący się do teorii Vilfredo Pareto:
    http://soribrewing.com/sori/pareto2017 a rzeczywistość w postaci buteleczki 0,3 l. za ponad 20 PLN wprowadza mnie w lekką konsternację...
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12199

    #2
    Fotka:
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎