Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Comercial Santy S.A.R.I. , Djumbai

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Comercial Santy S.A.R.I. , Djumbai

    Piwo z Gwinei Bissau - o ile mi wiadomo jedyne.
    Alkohol 5,1% , butelka 25 cl.
    Barwa złocista, piana śladowa i znika błyskawicznie.
    W smaku lekko słodkawe o słodowej nucie, ale jednocześnie z wyraźną goryczką. Nieco ziemiste z chlebowym posmakiem.
    Beczkowe jest zdecydowanie bardziej kwaskowe i rześkie. Bardzo mi smakowało.
    Gdyby nie manslow, który był w Gwinei Bissau tydzień przede mną, to nie miałbym okazji skosztować butelkowego. W knajpach było tylko beczkowe, a w sklepach alkoholowych jedynie popularne piwa portugalskie. Nie widziałem nigdzie nawet pustej butelki, ani kapsla.
    Attached Files
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    kolor - słomkowy
    piana - biała, drobna, szybko opada do krzaczków wokół szkła
    zapach -słabiutki, kukurydziano-słodowy
    smak - leciutkie ale jest pełnia, goryczka słaba ale fajnie zostaje w kącikach ust, dobrze wyczuwalny słód, momentami zbyt słodki
    gaz - bez zarzutu
    opakowanie -jak widać, firmowy kapsel
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • raberts
      Junior
      • 12-2003
      • 24

      #3
      Muszę zasmucić wszystkich kolekcjonerów etykiet, kapsli jak i tych którzy zaliczają wypite piwo tam gdzie zostało ono uwarzone.

      Butelkowe piwo Djumbai nie jest warzone w Gwinei Bissau lecz w Portugalii lub Hiszpanii.
      Konkretnego browaru nie udało mi się do tej pory ustalić.

      Byłem w Bissau. Odwiedziłem browar i rozmawiałem z głównym piwowarem.
      W Bissau od początku istnienia browaru (prawdopodobnie 2012r.) produkowano tylko piwo w kegi. Tak jest do tej pory. Piwo butelkowe przypływa w kontenerach z Portugalii.

      Są plany żeby w 2019r uruchomić linię rozlewniczą do butelek już na miejscu w Bissau, ale to tylko plany.

      Maciek Szyndel
      Last edited by raberts; 16-05-2018, 23:53.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎