Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wittichenauer, Wittichenauer Premium Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kudłaty
    Senior
    • 09-2001
    • 1972

    Wittichenauer, Wittichenauer Premium Pils

    Jasny pilsik, mało babelków, dosyć dobra pianka, albo już za dużo wypiłem bo coś mało czuje goryczki.
    Ogólnie piwko jest OK.

    Strona browaru: www.wittichenauer.de
  • Kudłaty
    Senior
    • 09-2001
    • 1972

    #2
    A to etykieta tego piwa.
    Attached Files

    Comment

    • tomolek
      Hophead
      • 05-2006
      • 1752

      #3
      Taki tam sobie pilsik, lekka metaliczność, ogólnie szału nie ma. Wypić się da, trochę lepszy od lidlowskiego Perlenbachera.
      www.ohbeautifulbeer.com

      www.mateuszdrozdowski.pl

      „Kwaśny Edi herbu Koreb

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        #4
        Barwa jasnozłota, jak na niemieckiego pilsa dość nasycona.
        Piana całkiem przyzwoita, o średniej teksturze, ze zwartą czapą. Opadając lepi się do szklanki. Do końca kożuszek na powierzchni.
        Aromat o zbyt wysokim udziale siarkowych, mineralnych nut. Trochę przez to zalatuję nieco kiszonymi klimatami. Na drugim planie pojawia się słodkawa słodowość.
        W smaku w pierwszej chwili uderzają niezbyt szlachetne słody, o ostrej, drewnianej proweniencji. Dopiero z czasem nabierają ziarnistych cech. Poza tym niezbyt wyraźna goryczka, rozmyta, mdła. W posmakach pozostaje niezbyt miły, lekko kwaskowaty odcień.
        Nagazowanie średnie. Mieści się w przyzwoitych dla stylu wartościach.
        Butelka NRW, oklejona w typowej niemieckiej stylistyce. Estetycznie ale wieje nudą, postarano się jednak o naprawdę bardzo ładny kapsel firmowy. Na kontrze brak ekstraktu, za to zastosowano chwyt z info o braku pasteryzacji (mamy początek października 2013, trwałość podana do marca 2014). Alkohol 5,0%

        Dość marny pilsner, zwłaszcza jeśli to miał być pilsner w niemieckim stylu. Goryczka dyskwalifikuje pacjenta od razu, słodowość dorzuca kolejne argumenty. 5,5 w skali 1-10.
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Piwo wygląda, jak wygląda... ...powyżej. Moje było baaardzo bladozłote. Piana pierwotnie potężna, wysoka, biała i bardzo drobna, ale szybko rzednie i opada.
            Zapachowo zaskakująco nieciekawe, rozchodzi się "zapaszek", jak z dyskontowej puszki. W smaku niby łagodne, ale po przełknięciu zostaje na czubku języka jakiś ostry smak.
            Nagazowanie na oko i "na paszczę" średnie w kierunku niskiego. Wzornictwo oraz wykonanie etykiety, etc., też takie jakieś dyskontowe...
            Piwo do wypicia, ale bez szczególnej przyjemności...

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12201

              #7
              Aromat - raczej chmielowy, troszkę słodu, może ciut ostrawy /wspomniana siarka/, ale całość niezbyt intensywna
              Piana - wysoka, krótka
              Barwa - słomkowa
              Wysycenie - średnie, choć żywo musuje
              Smak - na początek lekka goryczka, słodowa baza lekka, taka sobie, ale na finiszu wyraźny chmiel i dłuższa goryczka
              Treściwość - niewysoka


              Ekstrakt według strony 11,2%

              No liga regionalna używając piłkarskiego a nie piwnego określenia
              Da się wypić, poprawne, ale bez żadnych uniesień

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12201

                #8
                A wspominają, że nie pasteryzują

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12201

                  #9
                  Choć nadal uważam, że pilsy (mają ich więcej) nie są najmocniejszą stroną tego browaru, to obecnie piwo ma całkiem przyzwoitą słodową bazę - suszone ziarno. Goryczka całkiem wyraźna, dość długa. Może ciut tępa (ziołowa, trochę łodygowa). Nie ma tu specjalnej finezji, ale tym razem wywarło na mnie lepsze wrażenie. Opakowanie bez zmian.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎