Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Starobrno, Ležák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Starobrno, Ležák

    Piwo jasne o zawartości alkoholu 5,0%. Ekstrakt nieznany, ale prawdopodobnie 12%. Zakupione w Hypernovej w Hradec Kralove.

    Piękna, pełna, złota barwa, piana dosyć słaba, gruboziarnista, dużo gazu, zapach żateckiego chmielu, smakowita, idealnie wyważona goryczka.

    Typowe czeskie piwo o konserwatywnym, dobrze znanym smaku, ale w tej klasie na pewno jedno z najlepszych. Daję 5.



    PS. Producent podaje informację, że uzyskało ono tytuł czeskiego piwa 2001 roku.
  • szostak
    Gość
    • 02-2002
    • 1176

    #2
    Ja też dam piątkę. Naprawdę porządnie zrobione piwo. Ale u Cechów inaczej się nie da. Tam trzeba robić dobre piwa, bo kiepskich nikt nie wypije.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Butelka 0,5 litra, alkohol 5 %, ekstrat 12 %
      Kolor - złocisty(mocno), klarowny
      Piana - drobnobąblowa, wysoka, trwała, opadła po 10 minutach
      Zapach - chmielowo-słodowy,
      Gaz - w normie
      Smak - chmielowo-słodowy,wyrazny, lekko słodkie,na podniebieniu sympatyczna goryczka
      Moja ocena - dobre piwo
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Fotka:
        Attached Files
        Last edited by sibarh; 23-09-2005, 22:50.
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #5
          Kolor - złoty
          Piana - bardzo wysoka, drobnopęcherzykowa, pod koniec picia nie ma po niej ani śladu
          Zapach - po otwarciu butelki koncernowo-chmielowy. Potem chmielowy z lekka słodową nutą
          Gaz - ok
          Smak - chmielowy na początku, później wyczuwalne silne słody i na koniec goryczka. Im dłużej piłem tym więcej wyczuwałem słody

          Poprawne piwo ale bez ochów i achów
          LP

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎