Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Bydgoszcz, Jagiellońska 39, Bierhalle Bydgoszcz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    Bydgoszcz, Jagiellońska 39, Bierhalle Bydgoszcz

    Lokal w budynku dawnych rzeźni przed Focus Mall - centrum handlowym. Cegła i otwarta przestrzeń dobrze się tu komponuje z metalem i drewnem w postindustrialnej ugładzonej, nowoczesnej formie. Tanki widać z sali za barem, warzelnia na podeście na glownej sali. Do tego dwie galerie zawieszone ponad nią i ogrodek pomiędzy centrum handlowym a samym budynkiem lokalu.
    Reszta jak w każdym przybytku sieci. Dziś na kranach: pils, weizen, dunkel, marcowe i alt (własne), bo od czerwca już dostępne.
    Last edited by e-prezes; 23-08-2018, 17:24.
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    #2
    Odwiedziliśmy bydgoskie Bierhalle w poniedziałek, 18 marca.
    Lokalizacja obiektu przy dworcu PKS jest w sam raz dla osób, przybywających do miasta autobusem. Z dworca kolejowego jest jakieś 2 km, można dojechać tramwajem, my jednak zrobiliśmy sobie spacer ulicą dworcową, gdzie do 1990 roku również jeździł tramwaj aż do ul. Gdańskiej.
    O godzinie 13.00 w lokalu były niestety pustki. Mimo zlokalizowania vis a vis centrum handlowego, widać że Bierhalle cierpi na brak klientów. Sygnalizuje to chociażby rozstawiony przed wejściem do restauracji stojak reklamowy z informacją, że między godziną 13:00 a 16:00 jest promocja na wszystkie dania z karty -50%.
    Z dwóch sal, była czynna tylko jedna, mniejsza.
    W większej sali z warzelnią trwały przygotowania do wieczornego stand-upu, którego gwiazdą miał być nijaki Błażej Krajewski.
    Drewniane krzesła były rozstawione w kilkunastu rzędach skierowanych wprost na warzelnię. Początkowo myśleliśmy, że ma się tu odbywać pokaz warzenia piwa
    Dzięki uprzejmości przesympatycznego młodego piwowara, mieliśmy okazję na wejście do serca browaru i obejrzenia instalacji.
    Aktualnie leżakują dwa piwa: ciemna pszenica i nowość - "Bydgoskie", czyli mocny lager, specjalne piwo piwowara. Oba mają być dostępne w sprzedaży w kwietniu.

    Póki co na kranach dostępnych jest 5 piw:
    - Pils 12º (4,9%) - 9,00 / 21,99 zł. (0,4 / 1 litr)
    - Weizen 12,6º (4,8%) - 9,00 / 21,99 zł.
    - Marcowe 13,7º (5,8%) - 10,99 / 23,99 zł.
    - Dunkel 12,2º (4,8%) - 10,99 / 23,99 zł.
    - Doppelbock 18,5º (6,7%) - 13,99 / 29,99 zł.

    Wszystkie piwa zasługują na dobrą ocenę. Mi szczególnie przypadł do gustu wzorowy Pils i dopracowany Doppelbock.
    Piwa podawane są w firmowym szkle, podstawek o dziwo nie ma.

    Nieco grobową atmosferę w lokalu i szczątkową muzykę puszczaną tylko co jakiś czas rekompensuje niezwykle fachowa i miła obsługa.
    Jadłospis podobny jak w innych lokalach tej sieci.
    Ja wybrałem żurek podany w hipsterskim talerzu, przypominającym kapelusz i lepione ręcznie pierogi z mięsem.
    Ponieważ długo nie mogłem się zdecydować czy mają być z wody czy smażone, zdecydowano za mnie i podano mi pół na pół

    Godziny otwarcia:
    pn - cz: 12:00 - 23:00
    pt: 12:00 - 24:00
    so: 10:00 - 24:00
    nd: 10:00 - 22:00

    Zdjęcia:






    Attached Files

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #3
      O lokalu da się powiedzieć, że jest przestrzenny i ma dobrą lokalizację. W piątkowe popołudnie, mimo że obok jest centrum handlowe, świecił jednak pustkami.
      Minus to toalety, jak na piwny lokal jeden pisuar i jeden kibelek, to chyba trochę mało.
      Obsługa miła, ale w kwestiach piwnych słabo zorientowana. Pani powiedziała mi, że dla niej podstawowe piwa bierhallowe są... za gorzkie. No cóź, nie jest to żadna sensacja, przywykłem już do powszechnych, rodzimych gustów.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Odwiedziłem lokal tydzień temu ok 21.00 (piątek)
        W środku nikogo, na zewnątrz tylko zajęte dwa stoliki. Dostępnych było 5 piw: Bydgoskie, Marcowe, Ciemne, Pils, Pszenica. Dopiero z czasem do środka weszły jeszcze dwie osoby. Może jak centrum handlowe jest czynne to i gości jest więcej, tego nie wiem ale pusto w środku, na zewnątrz i na pobliskich ulicach.

        Obsługa miła, sympatyczna, managerka nie (na pytanie czy można dostać/kupić etykiety, dostałem odp - dostanie Pan etykiety na butelkach jak zakupi się piwo.

        Jedzenie, a raczej zakąski do piwa smaczne, wszystkie piwa też Opisy później w odpowiednim dziale
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • otwieraczdopiwa
          Junior
          • 05-2020
          • 3

          #5
          Bo w Bydgoszczy poza starym miastem generalnie jest raczej pustawo po 18-19. Główny ciąg klubów to właśnie okolice starego rynku i wzdłuż Gdańskiej (z pojedynczymi przerzutami w innych częściach miasta). Niestety Bierhalle Bydgoszcz pod tym kątem ma kiepską lokalizację. Dookoła klubowa pustynia, vis-a-vis paskudny rozpadający się dworzec PKS z menelami. Szkoda, że nie są zlokalizowani bliżej starówki.

          Comment

          • pebejot
            Senior
            • 01-2010
            • 1415

            #6
            Czyli co żeby dobrego piwa się napić to trzeba mieć otoczenie modnych klubów z plastikowymi laskami ociekającymi sztucznością?
            Czy może taksówką podjechać aby było modnie i nóżek nie zmęczyć?

            Comment

            • otwieraczdopiwa
              Junior
              • 05-2020
              • 3

              #7
              Nie, po prostu patrząc na zapełnienie Bierhalle i Warzelni najwyraźniej ważniejsza dla zgarnięcia masowego klienta jest dobra lokalizacja po prostu, a nie przyzwoite piwo. A i bydgoskie multitapy też są raczej blisko samego starego rynku, dookoła masa lokali gastro, więc ludzie chcący stricte napić się dobrego piwa też pojadą na starówkę i najwyżej przecierpią plastikowe laski szwendające się po okolicy.

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                #8
                Ale obok Bierhalle jest centrum handlowe. To nie wystarczy? W Łodzi na przykład Bierhalle w Manufakturze nie świeci pustkami.
                Last edited by Prusak; 05-09-2020, 12:05.

                Comment

                • otwieraczdopiwa
                  Junior
                  • 05-2020
                  • 3

                  #9
                  No właśnie to jest też dla mnie trochę niezrozumiałe. Focus ma jedną z najlepszych lokalizacji jeśli chodzi o dojazd zbiorkomem. Fakt, łódzka Manu jest zlokalizowana niedaleko końcówki Pietryny więc turyści nie mają daleko, zaraz obok park śledzia, a i sam kompleks Manufaktury to fajna przestrzeń w której po prostu miło spędza się czas, niezależnie od zakupów (swego czasu urząd miasta nawet organizował tam miejskiego sylwestra z braku lepszej przestrzeni w Łodzi). Być może Focus w Bydgoszczy stoi samochodziarzami, którzy na piwo są niechętni i dzieciakami, którzy całymi watahami bujają się tam w ramach wagarów, a studentom ta okolica kojarzy się głównie z obsku*wiałym PKSem, którym dojeżdżają na studia. Dla wszystkich innych to po prostu okolica zasmrodzona spalinami i hałasem - na Jagiellońskiej wieczne korki, hałas i spaliny, a Trasa Uniwersytecka górująca nad Focusem to regularna miejska autostrada. Być może coś się zmieni. Po drugiej stronie ulicy, na terenie dawnego Torbydu budują się biura i nowoczesna mieszkaniówka, więc w okolicy będzie więcej chętnych na biznesowy lunch w Bierhalle lub wyskoczenie na piwko wieczorem. Trzymam kciuki za Bierhalle. Na Warzelni Piwa dawno postawiłem kreskę.

                  Comment

                  • pebejot
                    Senior
                    • 01-2010
                    • 1415

                    #10
                    Odwiedzone ponownie w zeszłą sobotę po nieudanej próbie dotarcia z Bydgoszczy do Chełmna przy użyciu transportu publicznego.

                    Ceny piw nieco drgnęły, asortyment urozmaicił się, a godziny otwarcia uległy kompresji.
                    W poniedziałki i wtorki otwiera się teraz o 15:00, w pozostałe dni o 13:00.
                    Byłem zaraz po otwarciu, frekwencja przez pierwszą godzinę marna, pomimo dużego ruchu w przyległym centrum handlowym.

                    Na kranach dostępne były:
                    - Pils - 11 / 23 zł
                    - Weizen - 11 / 23 zł
                    - Marcowe - 12 / 24 zł
                    z sezonowych:
                    - Witbier - 12 / 24 zł (0,5 / litr)
                    - Pumpkin Ale - 12 / 24 zł (0,5 / litr)

                    Tym razem pierogów niestety nie było, więc wybrałem Burgera Bierhalle za 29 zł. Nic nie warte, bez przypraw, suche mięso, najtańszy ketchup i majonez i nie najświeższa bułka.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎