PDA

Wersja pełna: : Hannavald deklasuje

zythum
04-01-2002, 13:44
No niestety na wygraną Adama trzeba będzie poczekać do przyszłego roku. A po drodze Olimpiada która jest najważniejsza i oczywiście konkurs w Zakopanem - ktoś się wybiera?

maryhh
04-01-2002, 13:47
trzeba przyznać, że jest lepszy
no boli mnie to trochę:(

zythum
04-01-2002, 14:06
Boli to, że skacze z takim błyskiem jak Adam jeszcze kilka tygodni temu. Może jednak taktyka nie startowania w każdych zawodach tylko szlifowania formy i treningi przynoszą Niemcom wyniki (lepiej już skacze też Schmit). Może jednak to błąd wysyłać Adama na każde zawody (w końcu w tym sezonie zdobycie pucharu świata się prawie nie liczy). No cóż nie jestem trenerem ale wydaję się, że Adam stracił radość ze skakania.

Cezar
04-01-2002, 14:17
Panowie, Małysz to nie jest robot, kryzys każdemu może się zdarzyć. Nie róbmy z tego narodowej tragedii!

maryhh
04-01-2002, 14:24
Cezar napisal/a
Panowie, Małysz to nie jest robot, kryzys każdemu może się zdarzyć. Nie róbmy z tego narodowej tragedii!

a kto robi tragedie????

Cezar
04-01-2002, 14:27
maryhh napisał
a kto robi tragedie????
Naród oczywiście.

maryhh
04-01-2002, 14:29
więc nie mów tego nam
w tej kwestii nie utożsamiam się z narodem

zythum
04-01-2002, 14:30
My to tylko taki ludek forumowy i sobie trochę żałujemy, do tragedii daleko.

maryhh
04-01-2002, 14:51
więc jest drugi:)
myślę, że przy dyspozycji Svena to bardzo dobry wynik
Co tu dużo mówić, należy się chłopu wygrana w całym TCS.
Ich zdrówko :stout:

zythum
04-01-2002, 14:56
Chętnie za każdego sportowca się:stout:

ANDRO
04-01-2002, 21:10
Niech spróbują na łyżwach skakać.

Radegast
04-01-2002, 23:04
Panowie nie ma co blędzić i tak Adam jest naj.........
bez dwóch zdań :stout: za jego.....
Jak do tej pory nie było takiego polaka jak Małysz, a że chlopina chwilowo stracił foremke, to inna mańka:D

SAIMIR
05-01-2002, 00:33
Radegast napisal/a
Panowie nie ma co blędzić i tak Adam jest naj.........
bez dwóch zdań :stout: za jego.....
Jak do tej pory nie było takiego polaka jak Małysz, a że chlopina chwilowo stracił foremke, to inna mańka:D

Facet,
po pierwsze ,będzie Cię scigać FC..cośtam.
Po drugie , formę ma tą samą (Adam),
Po trzecie , mańka taka, że zawsze znajdziemy lepszego polaka..
:stout:

maryhh
07-01-2002, 07:20
więc gratulacje dla Svena:)
wygrał w pięknym stylu
te 139 m w pierwszej próbie, zwaliło mnie z fotela:stout:

Krzysiu
07-01-2002, 08:00
Naszprycowali go czymś. To jest tylko kwestia, czy da się to wykryć, czy nie. Znajomy trener narciarski bardzo wątpi, czy taki nagły wzrost formy jest możliwy z przyczyn naturalnych.
A faktem jest, że nasza ekipa ostatnio nie błyszczy.

ART
07-01-2002, 08:18
tajny agent Browaru donosi, że Svenowi wymieniono dotychczasowe kości na pneumatyczne.

celt_birofil
07-01-2002, 09:12
Originally posted by Krzysiu
Naszprycowali go czymś. To jest tylko kwestia, czy da się to wykryć, czy nie. Znajomy trener narciarski bardzo wątpi, czy taki nagły wzrost formy jest możliwy z przyczyn naturalnych.
A faktem jest, że nasza ekipa ostatnio nie błyszczy.

W onecie jest informacja, że w tegorocznej edycji Turnieju nie było ani jednej kontroli antydopingowej...

ANDRO
07-01-2002, 20:04
To doping pomaga na długość skoku?

SAIMIR
07-01-2002, 21:39
Tak.

A szczególnie kiedy Niemcy podczas skoku wydają dzwięk:
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii !

yendras
07-01-2002, 22:08
Znam ten dźwięk. To przecież turbosprężarka !

pieczarek
08-01-2002, 05:21
To niezupełnie turbosprężarka.
Zdaje się, że kibice krzyczą Zieh (a raczej Ziiiiiiiiiiiiiiiiiiieeeeeeeeeeeeeh). To samo mają wypisane na trzymanych w rękach kartonach. Co po naszemu oznacza "ciągnij".
W sumie sympatyczny doping swojego zawodnika.
Pamiętacie jakie transparenty pojawiły się w zeszłym roku po pierwszych sukcesach Małysza? Np "Schmitt ty parówo". To dopiero był doping.
A sprawa braku kontroli antydopingowej to typowy polski temat zastępczy. Nigdy nie uwierzę, że organizatorzy powiedzieli do zawodnika lub trenera, że w tym roku można się bezkarnie szprycować. Jeśli tak, to dlaczego nie naszprycowano z podobnym skutkiem żadnego Austriaka? Przecież turniej toczy się w dwóch krajach.

maryhh
08-01-2002, 07:09
Niedawno problemy z dopingiem miał rosyjski skoczek Wasilev.
Nie ma się co czarować. Sport w dzisiejszych czasach nie jest już tak czysty. Skoro np. kolarze, lekkoatleci biorą koksy, to dlaczego nie mieliby ich brać skoczkowie? Wydaje mi się, że jest to swojego rodzaju wyścig, w którym zmagają się Ci, którzy środki dopingowe produkują i Ci co chcą je wykryć.
Niestety istnieje duże prawdopodobieństwo, ze Ci pierwsi są zawsze z przodu stawki.
Bo przecież, aby coś wykryć trzeba cos wyprodukować nie? A chyba nikt nie będzie pracował nad czymś co padnie na pierwszej lepszej kontroli?
Ja nie podejrzewam nikogo o branie niedozwolonych środków. Choć uważam, że tego typu kontrole powinny mieć zawsze miejsce.
Dlaczego nikt nie potrafi docenić zwycięstwa kogoś innego niż Małysz???
Zaraz trzeba oskarżać o doping?
Oby był czysty, bo w przeciwnym razie mój wizerunek sportowej rywalizacji legnie w gruzach.

Krzysiu
08-01-2002, 09:07
"A sprawa braku kontroli antydopingowej to typowy polski temat zastępczy. Nigdy nie uwierzę, że organizatorzy powiedzieli do zawodnika lub trenera, że w tym roku można się bezkarnie szprycować. Jeśli tak, to dlaczego nie naszprycowano z podobnym skutkiem żadnego Austriaka? Przecież turniej toczy się w dwóch krajach."

Niemcy to światowy lider koksowania, tradycja rodem jeszcze z NRD. Nie wszyscy są tacy.
Nie twierdzę, że na 100% tak jest, ale jeżeli dołujący zawodnik znika na 3 tygodnie, a potem wygrywa wszystko, to nie musi mi się to podobać.
Kontrole antydopingowe przeprowadzane przez organizatorów to fikcja (patrz - liczne olimpiady i mistrzostwa świata). Dopiero, jak wkracza z zewnątrz policja, nie uwikłana w układy, następuje rzeź "niewiniątek" (patrz - Tour de France)

"Dlaczego nikt nie potrafi docenić zwycięstwa kogoś innego niż Małysz??? Zaraz trzeba oskarżać o doping?"

J.w.
A właściwie dlaczego miałbym cenić zwycięstwo Hannawalda? A kto on dla mnie jest?

pieczarek
08-01-2002, 10:02
Krzysiu, Twoje uwagi i wątpliwości są jak najbardziej słuszne. Ale czy to nie jest zastanawiające, że naszprycowali tylko jednego? A Schmitt to by nie chciał tych samych witaminek?
Z tym dopingiem to jest takie rozdwojenie jaźni. Z jednej strony chcemy dobrych wyników a z drugiej strony nie chcemy dopingu. Jak nasi biorą to jest to "syrop na kaszel" a jak inni to jest świadome szprycowanie.
Dla pełnej jasności - jestem zwolennikiem pełnej legalizacji dopingu. I zniesienia dotacji państwa do sportu na poziomie pozaszkolnym.

maryhh
08-01-2002, 10:14
pieczarek napisal/a

Dla pełnej jasności - jestem zwolennikiem pełnej legalizacji dopingu.

"w biegu na 100m zawodnik z Wólki Górnej zdobył pierwsze miejsce z czasem 6:58:91 bo miał najlepsze prochy"
i do czego to dojdzie? wypisuję się z takie sportu:(

pamiętaj o jednym, że co niektórym to nawet doping nie pomoże

yendras
08-01-2002, 10:16
Wszystko przez Miklasa - facet nienawidzi Hannawalda jak psa i ciągle powtarza, że to pyszałek i że nic nie chce sugerować, ale nie było żadnych kontroli antydopingowych. Tak sie nakręca psychozę. A Hannawald po prostu przeskoczył wszystkich i koniec. Duże brawa. Może gościa trochę gnębili w szkole w Schwarzwaldzie bo był ossie i po prostu chciał komus coś bardzo udowodnić ?

celt_birofil
08-01-2002, 10:19
Pamiętając, jakimi transparentami przywitali Schmitta nasi "kibice", aż się boję pomysleć, czym uraczą Hannavalda:(

Cezar
08-01-2002, 12:43
Hannavald deklasuje - chwilowo.

Przyjdzie czas, pewnie jeszcze w tym sezonie, że sam zostanie zdeklasowany.

Jest duża szansa, że przez Małysza (o ile ten wróci do dawnej dyspozycji).

I tak się ten świat kręci. ;)

pjenknik
08-01-2002, 12:53
Niemcy też pisali w zeszłym roku że Małysz jest na dopingu, a według nas wszystko było OK. Tu nie ma co gadać Hanavald ma formę to daleko skacze i już

celt_birofil
08-01-2002, 13:02
a karma dla ptaków to nie doping ? :D

Maja
08-01-2002, 13:07
po co więc wszelkie zawody sportowe, skoro i tak przyjmuje się, że najlepszy jest najlepszy tylko dzięki prochom...??
nie widzę w tym większego sensu...

pjenknik
08-01-2002, 13:08
nie karma dla ptaków tylko granulat dla gołębi pocztowych o strawności rzędu 98%. Nie pozostawia zbędnego balastu.:stout:

celt_birofil
08-01-2002, 13:11
Originally posted by Maja
po co więc wszelkie zawody sportowe ??...
na przykład w piciu piwa na czas - tam dopiero jest doping :D

Maja
08-01-2002, 13:11
a środek dopingujący dla długodystansowców: surowe mięso antylopy [co by śmigali tak jak gepard] :D

ANDRO
08-01-2002, 22:13
Kurde. Poprostu nie możecie się pogodzić z tym ,że MaŁYSZ PRZEGRAŁ. Szukanie dziury w całym nie zmieni faktu.

Maja
09-01-2002, 07:40
ANDRO napisal/a
Kurde. Poprostu nie możecie się pogodzić z tym ,że MaŁYSZ PRZEGRAŁ. Szukanie dziury w całym nie zmieni faktu.

kurde. do kogo rozmawiasz??
:eek:

Krzysiu
09-01-2002, 09:11
ANDRO napisal/a
Kurde. Poprostu nie możecie się pogodzić z tym ,że MaŁYSZ PRZEGRAŁ. Szukanie dziury w całym nie zmieni faktu. Nie to. Mam po prostu swoje zdanie na ten temat i nie muszę niczego udowadniać. A z Małyszem wygrało jeszcze kilku zawodników, ale ich nie podejrzewam, bo już w tym sezonie dobrze skakali.
Małysz, jak jest dobry, to się pozbiera i dołoży im za 10 dni w Zakopanem. I tyle.

Pieczarek - zakaz dotacji z budżetu do sportu na poziomie wyższym niz szkolny jest moją idee fixe, walczę o to w Świdnicy od 12 lat. Niestety bezskutecznie, zbyt wiele ludzi dobrze z tego żyje.

NoLeafClover
09-01-2002, 09:59
Od lat nie mieliśmy takiego skoczka jak Małysz i nawet jego obecna forma nie znaczy nic. Dla mnie nadal jest mistrzem świata i zdobywcą pucharu

celt_birofil
09-01-2002, 10:16
Nie mielismy NIGDY takiego skoczka, jak Małysz !!!

SAIMIR
09-01-2002, 11:10
[QUOTE]Krzysiu napisal/a
[B]
Niemcy to światowy lider koksowania, tradycja rodem jeszcze z NRD. Nie wszyscy są tacy.
Nie twierdzę, że na 100% tak jest, ale jeżeli dołujący zawodnik znika na 3 tygodnie, a potem wygrywa wszystko, to nie musi mi się to podobać."

No właśnie, ale jeżeli zbudował formę ,to nikt inny nie ma z nim szans na olimpiadzie...

"A właściwie dlaczego miałbym cenić zwycięstwo Hannawalda? A kto on dla mnie jest?"

Tutaj też się zgodzę, bardziej doceniam osiągnięcie fina
i austriaka, którzy przeskoczyli Adama w ostatnim konkursie
i zabrali mu miejsce na podium.

Krzysiu
10-01-2002, 09:34
celt_birofil napisal/a
Nie mielismy NIGDY takiego skoczka, jak Małysz !!! Mieliśmy dwóch. Bronisław Czech i Stanisław Marusarz.
Niestety nie było wtedy Pucharu Świata.

celt_birofil
11-01-2002, 13:33
Niby to tylko drugi trening, ale wynik nie napawa optymizmem :(
http://sport.onet.pl/440664,wiadomosci.html

endriu
13-01-2002, 19:28
Hannavald ciągle the best, Małysz odzyskuje formę ale sam chyba nie jest z niej zadowolony.
Co do koksów to raczej nie podejrzewałbym o to Hannavalda, rok temu przecież walczył z anoreksją a z tego co wiem to doping u skoczków stosowany jest po to aby zrzucic wagę. Idzie olimpiada i wszyscy skaczą lepiej, trzeba się z tym pogodzić. A Miklasa zdjeli z anteny :( , ostatnie zawody komentował Szaranowicz.

ANDRO
13-01-2002, 21:57
Właśnie, jak Małysz wyskoczył rok temu jak Filip z Konopi to nikt nie krzyczał,że jest na koksie tylko ,że genialny.
A teraz jak Sven jest takim samym Filipem to odrazu bawicie się w FBI. Moim zdaniem to placzecie nad rozlanym mlekiem, sport ma swoje prawa i nie narodowość jest najważniejsza,wygrywa lepszy.

sensor
14-01-2002, 08:13
Oto ADAM mała-mysz ( a właściwie myszoskoczek). W ujęciu na zdjęciu jest właśnie w trakcie deklasowania poskoczka mułowego (Periophthalmus barbarus) i skakuna (Philaeus chrysops).

Tak trzymać !

slavoy
20-01-2002, 14:37
NO I MAŁYSZ JEST PIERWSZY W ZAKOPANEM!!!
:kwiatek::kwiatek: :kwiatek:

pieczarek
20-01-2002, 15:17
slavoy napisal/a
NO I MAŁYSZ JEST PIERWSZY W ZAKOPANEM!!!
:kwiatek::kwiatek: :kwiatek:
Pewnie ma już dostęp do tych samych środków dopingujących co Hannavald od czasu Turnieju 4 Skoczni.

atomizer
20-01-2002, 19:52
Dziś Adaś wygrał i myśle, że stanie na podium w Salt Lake City;)

yendras
20-01-2002, 21:25
Originally posted by endriu
... A Miklasa zdjeli z anteny :( ...
Wg mnie zamiast :( powinno być :) :)

celt_birofil
21-01-2002, 08:18
Chyba pora zmienić temat na "Hannavald delkasował", lub "Wszystko wróciło do normy" :D

talrasha
21-01-2002, 08:29
Adam jest wielki był wielki i będzie wielki:D

Krzysiu
21-01-2002, 09:27
Hannawald miał minę, jakby mu kto ojca siekierą zarąbał. Pewnie nażarł się koksu, a ten nie zadziałał jak trzeba. Hess też kiepsko wyglądał.
No ale potem Prezydent ich wyściskał, to na pewno humor im wrócił.

talrasha
21-01-2002, 11:54
Hess wyglądał jak by się piwa przeterminowanego ze 2 lata napił, takiego go jeszcze nie widziałem, kolesiowi puściły całkowicie nerwy. Z Niemców bardzo ładnie zachował się Schmit - uśmiechniety, czuć było, że nie jest zazdrosny o sukces Małysza i że czuje respekt w stosunku do niego, Hani się nie popisał - jak pokazywali podium nie mógł dojść do siebie.

celt_birofil
21-01-2002, 12:14
Originally posted by talrasha
Hess wyglądał jak by się piwa przeterminowanego ze 2 lata napił, takiego go jeszcze nie widziałem, kolesiowi puściły całkowicie nerwy. Z Niemców bardzo ładnie zachował się Schmit - uśmiechniety, czuć było, że nie jest zazdrosny o sukces Małysza i że czuje respekt w stosunku do niego, Hani się nie popisał - jak pokazywali podium nie mógł dojść do siebie.
... miał chłop swoje 5 minut :D

Krzysiu
21-01-2002, 19:03
Przed godzina słyszałem w radiu, że prasa niemiecka oskarżyła organizatorów o spisek i zaniżenie Haniemu ocen za styl, i że to wszystko było ukartowane pod Małysza.
To taka moja mała dedykacja dla tych, co parę postów wyżej nawoływali do obiektywności.

pieczarek
21-01-2002, 19:11
Krzysiu, a co by to była za informacja, że wszystko było cacy. Prasa nie z tego żyje. Najlepiej jakby w Zakopanem była jakaś krwawa ruchawka. Schmitt bez zębów, Hannavald z podbitym okiem, Małysz zgwałcony przez wielbicielki.
A jak taka niesprawiedliwość sędziów koi niezaspokojone uczucia miłości do skoczka lub ojczyzny. Co za ulga. Był najlepszy ale sędziowie go skrzywdzili.

ANDRO
21-01-2002, 20:51
Krzysiu napisal/a
Przed godzina słyszałem w radiu, że prasa niemiecka oskarżyła organizatorów o spisek i zaniżenie Haniemu ocen za styl, i że to wszystko było ukartowane pod Małysza.
To taka moja mała dedykacja dla tych, co parę postów wyżej nawoływali do obiektywności.

Pewnie , będę się przejmował niemiecką prasą jakbym bez jej pomocy nie potrafił wysłowić tego co myślę.
Obiektywnie stwierdzam ,że Hannavald skoczył dalej.
A osobiście cieszę się , że Małysz wygrał.

Krzysiu
22-01-2002, 08:40
ANDRO napisal/a
... Obiektywnie stwierdzam ,że Hannavald skoczył dalej ... ale mu się narty trzęsły.

celt_birofil
22-01-2002, 08:50
Originally posted by Krzysiu
Wygląda na to, że wszyscy sędziowie ukartowali - Małysz u wszystkich dostał tyle samo: 19,5 punktów.

A tak przy okazji - oto fragment pierwszego postu w bieżącym temacie:
"No niestety na wygraną Adama trzeba będzie poczekać do przyszłego roku" (4.01.2002 r. - zythum) :D

zythum
22-01-2002, 08:51
Originally posted by celt_birofil

Wygląda na to, że wszyscy sędziowie ukartowali - Małysz u wszystkich dostał tyle samo: 19,5 punktów.

A tak przy okazji - oto fragment pierwszego postu w bieżącym temacie:
"No niestety na wygraną Adama trzeba będzie poczekać do przyszłego roku" (4.01.2002 r. - zythum) :D

I na całe szczęście się pomyliłem. Częściej będę uprawiał czarnowidztwo (jak będzie z takim skutkiem):D

SAIMIR
22-01-2002, 18:24
zythum napisal/a

I na całe szczęście się pomyliłem. Częściej będę uprawiał czarnowidztwo (jak będzie z takim skutkiem):D

To napisz jak wypadniemy w Koreii?;)

NoLeafClover
23-01-2002, 07:09
Wkurza mnie sposób w jaki Hanni okazuje radość, nie znoszę na to patrzeć jak po skoku zadaje ciosy piąstkami, dlatego nie lubię jak wygrywa, ze Schmittem była inna sytuacja, można było zneść radość tego gościa. Jeżeli już ktoś ma wygrywać z Małyszem to tylko nie Hannavald. Reszta może chociaż nie za często.

talrasha
23-01-2002, 09:05
Obiektywnie stwierdzam ,że Hannavald skoczył dalej.
Skoczył dalej w sumie o pół metra a to w skokach jest niczym - wtedy przeważnie ważniejsze są noty.

Wkurza mnie sposób w jaki Hanni okazuje radość, nie znoszę na to patrzeć jak po skoku zadaje ciosy piąstkami, dlatego nie lubię jak wygrywa, ze Schmittem była inna sytuacja, można było zneść radość tego gościa. Jeżeli już ktoś ma wygrywać z Małyszem to tylko nie Hannavald. Reszta może chociaż nie za często.
Całkowicie się z tobą zgadzam - cieszyłem się jak dziecko jak przegrał w 1 dzień z Hautamekim.

Krzysiu
23-01-2002, 10:36
Dla mnie Schmitt jest gość od czasu jak się dowiedziałem, że wyłożył własną kasę na leczenie Kobieliewa po jego wypadku w Planicy. Na dodatek studiuje jednocześnie ekonomię i ichni AWF. Mimo tego, że pewnie ma ITS, to nie w kij dmuchał.
Hannawald jest tylko kucharzem - amatorem, i to kiepskim, bo sam nie je tego, co zrobi.

Radegast
23-01-2002, 12:28
Nie jest ważnym kto jaki jest poza skokami narcarskimi, ważniejszym jest kto jak nauczył się PRZEGRYWAĆ.

talrasha
23-01-2002, 14:15
Całkowicie się z tobą zgadzam. Amen.

maryhh
23-01-2002, 14:22
istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojadę do Harrahov:D

zythum
23-01-2002, 14:35
15.01 otworzono w Harrachovie browarorestauracje, właściciel p. Novosad. Będziesz miał więc możliwość spróbować.

adam16
23-01-2002, 14:38
maryhh napisal/a
ja też:D

Kudłaty
23-01-2002, 14:41
Hanawald to butny szwab. I ciekawe dlaczego jemu nie zrobili badń anty dopingowych. Jak Małysz zaczął wygrywać to odrazu było podejrzenie :mad:

Radegast
23-01-2002, 14:55
Małysz znowu powraca na pierwsze podia i to jest najważniejsze:impreza:

Misiekk
23-01-2002, 18:28
maryhh napisal/a

u mnie to prawdopodobieństwo jest bardzo duże :D

talrasha
23-01-2002, 21:24
Wy to macie szczęście, ja to teraz sesje mam i boję się jej końcowy efekt.

Misiekk
23-01-2002, 23:00
Ja też mam sesję, ale co tam ... :D A pozatym to strasznie blisko Bolesławca :D A przy okazji możnaby chlapnąć:stout: czeskie.

talrasha
24-01-2002, 15:30
No to fakt :D

ziem
25-01-2002, 19:35
Originally posted by Radegast
Małysz znowu powraca na pierwsze podia i to jest najważniejsze:impreza:

I jest to nasze wielkie wspólne osiągnięcie:kwiatek:
bez tak okropnie zajadłej publiki efekt jego zwycięstwa rozmyłby się niezauważony:rolleyes:

żąleną
26-01-2002, 01:40
Cóż, muszę przyznać, że Hannavald też mnie w jakiś sposób drażnił, szczególnie sposób, w jaki się cieszył ze zwycięstw. Jednak z czasem trochę ochłonąłem, szczególnie po lekturze komentarzy na przeróżnych forumach (tak się to odmienia?) internetowych. Bo co to znaczy, że jest pyszałek - ktoś go zna, ktoś go widział z bliska? A tak w ogóle - ilu sportowców NIE jest pyszałkami?

Jedyne, co nam się w Hannavaldzie nie podoba, to fakt, że ni z tego ni z owego wygrał wszystkie konkursy TCS, co miał zrobić przecież Małysz, i że jest Niemcem. Jak w zeszłym sezonie przyjmowano Shchmitta, może inaczej? Dobrze pamiętam, że w zeszłym roku patrzyłem na niego z taką samą niechęcią, jak niedawno na Hannavalda. Teraz Schmitt nie wygrywa, więc jest dobry chłop, za to ten Hannavald to... eee... co by tam mu znaleźć... pyszałek i kiepski kucharz! Aż dziw, że nikt go jeszcze nie nazwał pedałem, zwykle od tego się zaczyna...

Krzysiu - mówisz, że kto dla ciebie on jest, ten Hannavald, żebyś miał docenić jego zwycięstwa. A kim jest dla ciebie Hautameki, Widhoezl, lub ktokolwiek, kto akurat wygrywa? Skąd wiesz, że ONI się nie koksują? Co to, nie można się koksować przez cały sezon? Albo skąd wiesz, że nie koksuje się Małysz? Co do prasy niemieckiej - prasa to sensaci, którzy żyją z szukania dziury w całym: w Niemczech węszą spisek antyniemiecki, a w Polsce antypolski.

Mówię wam, warto wejść na jakieś niezarządzane (czytaj: wulgaryzujące) forum, żeby od razu pozbyć się niechęci do Hannavalda - szczególnie polecam komentarze do artykułów na Wirtualnej Polsce. Jak człowiek widzi, do czego może prowadzić frustracja, to od razu mu się odechciewa...

Ale fakt faktem - kontrola antydopingowa powinna być i basta. Słowacki wielkim poetą był.

talrasha
26-01-2002, 09:26
Jak w zeszłym sezonie przyjmowano Shchmitta, może inaczej? Dobrze pamiętam, że w zeszłym roku patrzyłem na niego z taką samą niechęcią, jak niedawno na Hannavalda. Teraz Schmitt nie wygrywa, więc jest dobry chłop, za to ten Hannavald to...

Ja Schmitta zawsze szanowałem, on zawsze dobrze wypowiadał się o Adamie - i były to słowa szczere, a Hannavald robi dobrą minę do złej gry w swoich wypowiadziach - i czy dziwnym nie jest że tak szybko wyszedł z tej anoreksji?
Faktem jest natomiast, że Niemcy w poprzednim sezonie wygłupili się trochę z tymi eksperymentami kombinezonów.

żąleną
26-01-2002, 20:03
Ciężko mi powiedzieć, czy szybko, czy nie szybko, nie wiem jak dawno temu był anorektykiem... Zresztą umówmy się, teraz też żaden z niego Schwarzenneger.

No i trzeba mu oddać to, że w Zakopcu od razu Małyszowi pogratulował i to z ukłonem. Chociaz myślę, że po części chciał tym trochę przekupić publiczność.

Co rozumiesz przez 'dobrą minę do złej gry? Znaczy się - co konkretnie mówił w wywiadach? Nie widziałem jeszcze żadnych jego wypowiedzi w telewizji.

talrasha
26-01-2002, 20:47
Chodzi mi o to, że Hani nie mówi tego co myśli. To, że się pokłonił Adamowi to fakt, do twojej wypowiedzi na ten temat dodam jeszcze to, że nie miał wyjścia bo Adam jest the best:D

żąleną
27-01-2002, 00:53
Originally posted by talrasha
Adam jest the best:D

I TAK MA BYĆ AŻ DO :ice: OLIMPIADY I WŁĄCZNIE!!! A WTEDY BĘDZIE :impreza: I :stout: :stout: :stout:

Krzysiu
28-01-2002, 08:29
żąłeną napisal/a
Krzysiu - mówisz, że kto dla ciebie on jest, ten Hannavald, żebyś miał docenić jego zwycięstwa... Nie lubię typa i już. A ten jego ukłon był tak sztuczny i nieszczery, że aż mi się śmiać chciało. A na podium chłop się mało nie popłakał.
Za komentarz wystarczy mina Hessa i jego pomagiera, co pokazano na koniec tranmisji. Na pewno BARDZOOO wtedy cenił Małysza :D

A Adaś nie może się koksować, bo jest za mały. Nie robią tak małych porcji koksu ;)

Kudłaty
28-01-2002, 08:49
Krzysiu napisal/a
A Adaś nie może się koksować, bo jest za mały. Nie robią tak małych porcji koksu ;)

Już sprawdzali Adama czy coś bierze a Hannavalda nie :(

pjenknik
28-01-2002, 08:54
A od wczoraj "Hanni" ujawnił nam nową aferę bimbrowniczą!
W Zakopanem mieliśmy pijaną samogonem Polską publiczność....:mad:

celt_birofil
06-02-2002, 12:12
Originally posted by pjenknik
Cytat za Onet:

Gazeta Wyborcza/MS/28 stycznia 2002 08:18

Hannawald: Pijani polscy kibice stracili rozum

W sobotni wieczór 14,5 miliona Niemców zgromadziło się przed telewizorami, by obejrzeć program „Wetten, dass...”, którego gościem był m.in. Sven Hannawald – informuje „Gazeta Wyborcza”.
Gośćmi programu byli także Boris Becker, Claudia Schiffer i Mick Jagger.
Prowadzący program Thomas Gottschalk spytał Svena, jak czuł się w Zakopanem. Hannawald odpowiedział, że było mu przykro, a pijana samogonem polska publiczność straciła rozum i obiektywizm.
Boris Becker doradził skoczkowi, żeby nauczył się przegrywać. – Nie raz nie dwa przegrasz – stwierdził tenisista. – Ważne, żebyś miał wokół siebie ludzi, którzy pomogą ci powstać - dodał.

To tak na marginesie, dwa dni przed Olimpiadą :mad:

celt_birofil
06-02-2002, 12:18
Originally posted by pjenknik

Cytat z Onetu
Sporty zimowe

Wiadomości PŚ

Gazeta Wyborcza/MS/28 stycznia 2002 08:18

Hannawald: Pijani polscy kibice stracili rozum

W sobotni wieczór 14,5 miliona Niemców zgromadziło się przed telewizorami, by obejrzeć program „Wetten, dass...”, którego gościem był m.in. Sven Hannawald – informuje „Gazeta Wyborcza”.
Gośćmi programu byli także Boris Becker, Claudia Schiffer i Mick Jagger.
Prowadzący program Thomas Gottschalk spytał Svena, jak czuł się w Zakopanem. Hannawald odpowiedział, że było mu przykro, a pijana samogonem polska publiczność straciła rozum i obiektywizm.
Boris Becker doradził skoczkowi, żeby nauczył się przegrywać. – Nie raz nie dwa przegrasz – stwierdził tenisista. – Ważne, żebyś miał wokół siebie ludzi, którzy pomogą ci powstać - dodał.

To tak na marginesie, dwa dni przed Olimpiadą
:mad:

zythum
06-02-2002, 12:26
Tak a potem Niemcy chcą żeby nie gwizdać na ich reprezentantów.

yendras
10-02-2002, 18:59
Dzisiaj Amman zdeklasował wszystkich - myślałem, że w drugiej serii nie wytrzyma psychicznie, ale dał radę małolat !

Kudłaty
10-02-2002, 23:20
Ja bym nie powiedział małotat tylko młody, wytrzymał bo widocznie chciał. I dobrze.

maryhh
11-02-2002, 06:54
cieszę się, że wygrał, a jeszcze bardziej cieszę się, że wrócił do formy po tym upadku i że nei nabawił się żadnych psychicznych urazów.

Cezar
11-02-2002, 07:58
A ja się cieszę, że Adam wrócił do formy. Dużych różnic w pierwszej trójce nie było. Równie dobrze mógł wygrać.

żąleną
11-02-2002, 15:32
Originally posted by zythum
Tak a potem Niemcy chcą żeby nie gwizdać na ich reprezentantów.

Nie wiem, czy pamiętasz, że wszystko zaczęło się właśnie od gwizdów (jeszcze w Harrachovie), a nie odwrotnie...

talrasha
11-02-2002, 20:53
No to hani skoczył na 2 miejsce, swoją drogą trochę drażni mnie system ocen sędzioskich - powinno się coś z tym zrobić.

żąleną
11-02-2002, 21:26
Dokładnie. Wygląda na to, że kryteria oceny są dla niektórych niedzielnych sędziów wciąż zbyt mało jasne i klarowne. A poza tym pierwszą rzeczą, jaką powinni zrobić organizatorzy po wywrotce Japończyka, to sprawdzić zeskok - nie trzeba być Einsteinem, żeby się domyślić, że mogły się zrobić jakieś dziury, czy koleiny...:mad:

adam16
12-02-2002, 17:59
Adaś ma szansę na drugi madal. Ależ dzisiaj pięknie skoczył.:)

ART
13-02-2002, 18:41
mamy srebro!

talrasha
13-02-2002, 18:56
Hani poza podium - chyba bardziej mnie to uciszyło niż medal adasia (no może nie ;) ) Po pierwszym skoku tak się Hani cieszył jakby już wygrał, a tu taki zawód:D

Kudłaty
13-02-2002, 21:14
Niezłą glebe zaliczył :D

kiszot
14-02-2002, 00:14
Ale walczył!Chciał koniecznie zdobyć złoto.A że się nie udało,mówi się trudno.Kto nie ryzykuje ten nie wie że żyje.Chociaż ja bym chyba nie ryzykował.

ART
14-02-2002, 00:59
żałuję że Hannavald nie dostał brązu. dziś w mordowni pierwszy toast za niego był :) .

ART
14-02-2002, 01:00
ehm wieczorem :D

celt_birofil
14-02-2002, 06:33
Teraz dopiero się zacznie Małyszomania :D
P.S.
Hipotetyczny wywiad z A.M.:
- Panie Adamie, gratuluję wielkiego sukcesu.
- Dziękuję, ale duża w tym zasługa trenera, psychologa, masażysty...
- Oczywiście. Panie Adamie, ma Pan śliczną córeczkę.
- Dziękuję. Duża w tym zasługa trenera, psychologa, lekarza.... O rrany, zapomniałem o Iwonie !!!:D

Cezar
14-02-2002, 10:46
talrasha napisał
Hani poza podium - chyba bardziej mnie to uciszyło niż medal adasia (no może nie ;) ) Po pierwszym skoku tak się Hani cieszył jakby już wygrał, a tu taki zawód:D
A mnie jest jego autentycznie szkoda. Na pewno zasługiwał na medal. Widać było gołym okiem, że wielka trójka (tzn. Amman, Małysz i Hannavald) zdecydowanie przewyższa pozostałych skoczków. No, ale taki jest sport.

pjenknik
14-02-2002, 13:06
a mi sprawiło taką zwykłą (polską) radość to, że właśnie Hannavald był poza podium. Nie wiem dlaczego akurat tego faceta nie lubię? Powinienem, część mojej rodziny stanowią Niemcy, lubię język niemiecki, lubię tam jeździć, lubię pić ich piwo, a Hannavalda nie lubię:confused:

pieczarek
14-02-2002, 15:06
Teraz kawałek - co prawda - nie o Hannavaldzie, ale także o sporcie zimowym i piwie.

Tydzień temu w "Rzeczpospolitej" ukazała się notatka dotycząca świetnego niemieckiego saneczkarza Georga Hackla. Na poprzednich 4 igrzyskach zdobył kolejno medale: srebrny, złoty, złoty, złoty. Chciał być pierwszym sportowcem zdobywającym złoto na 4 kolejnych olimpiadach zimowych. Zrezygnował z niesienia niemieckiej flagi na uroczystości otwarcia olimpiady ponieważ uznał, że będzie miał za mało czasu między wizytą na stadionie a treningiem. Powiedział: "To dla mnie najważniejsze zawody życia. Chcę przejść do historii. Dopiero po zawodach będzie czas na przyjemności. Wtedy pójdę napić się piwa."
Żeby być w formie, zrezygnował z picia piwa na trzy miesiące przed olimpiadą.

Georg Hackl w Salt Lake City zdobył srebrny medal.

Można powiedzieć, że nici z wielkiego poświęcenia. Ale raczej trzeba stwierdzić, że nie picie piwa szkodzi.

uwolnic_orke
16-02-2002, 17:16
pjenknik napisal/a
lubię tam jeździć, lubię pić ich piwo, a Hannavalda nie lubię
Bo Hannavald jest z NRD :D

celt_birofil
18-02-2002, 14:18
Ciekawe, kto kogo dzisiaj zdeklasuje?:D

booliczek
18-02-2002, 16:40
Pewnie Niemcy albo Finlandia :(

adam16
18-02-2002, 18:09
Z Hannavalda jakby zupełnie uszło powietrze. Za to Słoweńcy ładnie się prezentują.
--------------------------------------------------------------------------
Dzień Konkursu Drużynowego - Igrzyska Zimowe 2002

Petrax
18-02-2002, 21:04
Ino żal Finów - kolejny srebrny medal do kolekcji. A z Hannawaldem to jakaś lipa... Czyżby się znów biedaczek podłamał? :rolleyes:

Krzysiu
19-02-2002, 08:22
Petrax napisal/a
A z Hannawaldem to jakaś lipa... Czyżby się znów biedaczek podłamał?

Helmut odciął mu koks, he he :D

żąleną
10-03-2002, 00:04
Mam tylko jeden komentarz na temat Harrachova - dzięki Bogu, że nikt z tych baranów nie rzucił w Hannavalda butelką po PIWIE. Chociaż nie, niechby ktoś rzucił, to może by coś wreszcie zrobili z tym buractwem. Poza wykluczeniem polskich skoczków.
:mad: :mad: :mad: :mad:

SAIMIR
10-03-2002, 07:10
Nie wiem, czy słuchałeś wypowiedzi polskich kibiców w tvn.Jeśli nie ,to szkoda, bo dowiedziałbyś się trochę więcej o zachowaniu Hanniego...Dlatego w tej sprawie nie mogę zająć jednoznacznej opinii, bo tam nie byłem...

żąleną
10-03-2002, 11:02
Nie słuchałem, ale co by nie robił, wszystko zaczęło się od buractwa kibiców parę miesięcy temu. Zauważ też, że jak dotąd był problem tylko z gwizdami, a teraz zaczęły się fizyczne ataki na zawodnika. Wczoraj były tylko piguły, ale przecież to dopiero początek.

Skoki spodobały mi się nie tylko ze względu na Małysza, ale też dlatego, że na trybunach zobaczyłem kulturalny doping, przynajmniej w porównaniu z tym, co się dzieje na naszych stadionach, mam na myśli wszelkie przyśpiewki, że ktoś tam to stara k..., sędzia ch..., albo wyp.... A teraz widzę, że robi się syf i to za sprawą moich rodaków. Po prostu mnie to osłabia i już.

talrasha
10-03-2002, 12:24
Saimir mógłbyś napisać coś bliżej o tych kibicach - chodzi mi o to co mówili w tvn bo nie miałem okazji ostatnio oglądać tv.

SAIMIR
10-03-2002, 17:31
talrasha napisal/a
Saimir mógłbyś napisać coś bliżej o tych kibicach - chodzi mi o to co mówili w tvn bo nie miałem okazji ostatnio oglądać tv.

Odpisałem Ci na PW. Wszystko powinien wyjaśnić Maryhh, bo podobno był tam na miejscu.

maryhh
11-03-2002, 06:48
ano byłem
i gdy uczestniczyłem w pierwszym treningu, to zostałem powalony atmosferą panującą wokół skoczni (miłe rozmowy z Niemcami, Szwajcarami). Niewielka ilość osób wokół skoczni (w porównaniu z turniejem), radość, oklaski i machanki flagami dla każdego z zawodników jadącego na wyciągu (w tym też dla Svena). Ale to co działo się w sobotę???..................
Banda pijanych debili, gwizdająca i rzucająca śniegiem ( a raczej kawałkami lodu). Można Hannavalda nie lubić za jego nadmierne wybuchy radości, za to że dogania Adama, za to że jest Niemcem, bo Hess to jego trener, bo mówią na niego Hanni .............
ale jest to zawodnik wysokiej klasy, który potrafi skakać.
I gdy widzałem to co wyrabiają "polscy kibice" powiedziałem kumplowi, że "Hanni dzisiaj wszystkich rozwali" i rozwalił.
Pierwszy raz z radością patrzyłem na gesty Svena w kierunku naszych "buraków-rodaków". Ta jego wywrotka na zjeździe spowodowana bya chęcią jak najszybszego zachamowania, aby stanąć przed zgrają, która rzucała w niego i aby pokazać co o nich myśli i że stać go w tych zawodach na wiele.
A przed drugim skokiem Adama nasi "wspaniali kibice" odpalili racę dymną, dzięki czemu zeskok, pokryty został dymem (dlatego też zdjęto Adama z belki).

ale za to spotkałem sie z adamem16 i z jego małżonką:)

SAIMIR
11-03-2002, 08:13
Co do Hanniego , to też spodziewałem sie ,że po wyczynach naszych kiboli zostanie tylko dodatkowo zdopingowany.... Czy tych debili było aż tak dużo? Pewnie nie ,ale szybciej zauważysz debila niż mądrego. Teraz młodzież wychowywana jest bezstresowo i mamy tego skutki . Będąc na meczu kosza z niesmakiem słuchałem "dopingu" podpitych wyrostków, którzy chyba pomylili imprezy, bo krzyczeli coś o miejscowej drużynie piłki nożnej i że nienawidzą kibiców żużla....Też było ich mało,ale byli zauważalni.Nikt ich nie prowokował i wynik meczu był korzystny...A gdyby ich ktoś sprowokował?..
Takie zachowanie kiboli było do przewidzenia.Jeśli nie wierzycie ,to poczytajcie sobie komentarze internetowe na forum związanym ze sportem lub nawet wystarczy przejrzeć sport w portalach..

:stout:

adam16
11-03-2002, 22:06
Dostało sie nie tylko Hanniemu. Trener niemców też został obrzucony (o tym prasa nie pisze). Poziom agresii rósł z każdą opróżnioną butelką wódy i - niestety - piwa. Czesi nie wprowadzają zakazu handlu alkoholem przed imprezami sportowymi jak ma to miejsce u nas. Co wiecej wódę, "gorondze wino", i puszkowe piwo, można było zakupić na ulicy. No i jak nasi dorwali tani alkohol, reszta była tylko kwestią czasu. Nie jest to jednak żadne usprawiedliwienie.
Wstyd było w sobotę stać pod skocznią w polskich barwach.

Dobrze było spotkać sie z Maryhhem - forumowicz z forumowiczem zawsze się zejdą. To jakiś cud;) odszukać sie w takim tłumie. A do tego cudu przyczyniła się moja lepsza połowa.:) , mimo, że zna Maryhha, tylko z fotek.

żąleną
13-03-2002, 23:16
Ciekawa sprawa - czytałem dzisiaj w Wyborowej, że trener Niemców uznał ten incydent za wybryk kilkunastu chuliganów, który nie może być reprezentatywny dla ogółu kibiców.

hotbeer
14-03-2002, 06:49
Hani to pała! Wygląda nam na pedała!
Sam się prosił o te śnieżki!

ART
14-03-2002, 12:27
cóż za wejście :mad: :rolleyes:

Cyrkonia
14-03-2002, 14:26
Ok!!!
Dostałam to wczoraj.
Taki "komentarz".

Fraszka na porażkę
czyli tren otwarty śląskich kibiców do Adama Małysza

Wielki żeś, kurna, zamęt uczynił nam w głowie
Tą niespodzianą wpadką w czeskim Harrachowie.
!Leć Adam 300 metrów! ! tłum naszych skandował
a gdzieś ty w drugim skoku, kurna, wylądował?!
Przy obcych kibicach taki obciach, kurna,
To gorsze niżby Polskę odrzuciła Unia!
Był z nami Prezydent, wyczuwasz to chyba
On też się tamtej nocy już nie napił piwa!
A jeszcze to pogłębia nasze przygnębienie
Ześmy Hanawalda nie sięgli kamieniem.
Jak dzieci pyrgaliśmy kulkami ze śniegu
Zamiast go brukowcem trafić na rozbiegu.
Przynajmniej by nerwy człowiek wyładował
A tak musieliśmy pociąg demolować.
Więc w dennych nastrojach do rodzin wracamy
I już cię od dzisiaj, kurna, mniej kochamy!
Ten tren podpisali, niech dobrze policzę,
Jo, Zenek i Hubert ? wkurzeni kibice.

Post scriptum:
Wygrasz Puchar Świata,
Krótka nasza mowa ?
Zaczniemy na rękach
Nosić cię od nowa!
;)

maryhh
14-03-2002, 14:34
hotbeer napisal/a

wiesz co hotbeer?
pierwszego posta napisałeś i to w takim stylu, że aż mi Cię chłopie żal:rolleyes:

adam16
14-03-2002, 15:32
Originally posted by żąleną
Ciekawa sprawa - czytałem dzisiaj w Wyborowej, że trener Niemców uznał ten incydent za wybryk kilkunastu chuliganów, który nie może być reprezentatywny dla ogółu kibiców. No i tym razem wykazał się zdrowym podejściem. Choć gwoli prawdy to tych chuliganów było kilkudziesięciu.

adam16
14-03-2002, 15:40
Originally posted by hotbeer
Jakoś nie trafiło w moje ręce, podanie Hanniego, w trzech egzemplarzach, ze zdjęciem. Pewnie tylko dlatego żech nie ciepoł w bidoka.:(
Tak zupełnie już serio: Uważam, drogi hotbeer, że nie był to z twojej strony, szczęśliwy poczatek na forum.

talrasha
14-03-2002, 16:04
Też nie przepadam za Hanim (Martina S. lubię choćby za to jak zachował się w stosunku do Krańca), ale tak ostrych słów bym nie użył.

żąleną
14-03-2002, 17:53
adam16 napisal/a

Jakoś nie trafiło w moje ręce, podanie Hanniego, w trzech egzemplarzach, ze zdjęciem. Pewnie tylko dlatego żech nie ciepoł w bidoka.:(
Tak zupełnie już serio: Uważam, drogi hotbeer, że nie był to z twojej strony, szczęśliwy poczatek na forum.

Ja myślę, że to początek końca.

celt_birofil
16-03-2002, 06:16
Wiedziałem, że tak będzie !!! To się musiało tak skończyć !!!
To nie Hannavald zdeklasował, tylko Hannavald został zdeklasowany!!!
Brawo Adam !!! Twoje zdrowie :stout: :stout: :stout:

żąleną
16-03-2002, 14:11
Znowu nam chłopak odleciał! Najwyższy czas!

:stout: :stout: :stout:

talrasha
16-03-2002, 15:38
Gratulacje dla Adasia, Hani nie ma już szans :)

Cezar
19-03-2002, 08:25
Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości w kwestii pisowni (które i ja sam początkowo miałem), informuję, że facet nazywa się Hannawald.

SAIMIR
24-03-2002, 18:31
Po tym co zrobił Hannawald w Planicy , cofam wszelkie obelgi jakie napisałem lub nie napisałem na Jego temat...
Hannawald deklasuje.....:stout:

żąleną
24-03-2002, 19:13
SAIMIR napisal/a
Po tym co zrobił Hannawald w Planicy , cofam wszelkie obelgi jakie napisałem lub nie napisałem na Jego temat...

Nie oglądałem - co zrobił?

celt_birofil
30-12-2002, 14:39
SAIMIR napisał(a)
Czyżby ciąg dalszy??? :ice:

Petrax
30-12-2002, 16:10
Parę przeróbek w systemie, nowe bateryjki i od razu skaczemy 90 metrów dalej :cool: Można posądzać ludzi o nacjonalizm czy tam nietolerancję ale osoby Hannawalda chyba nigdy nie zaakceptuję a konkurs w Oberstdorfie wyłączyłem od razu po ostatnim skoku i to nie ze względu na Małysza.

ziem
30-12-2002, 16:43
[QUOTE]Petrax napisał(a)
... ale osoby Hannawalda chyba nigdy nie zaakceptuję ...

trudno zaakceptować,postać jest to odrażająca,ani nie potrafi przegrywać ani tym bardziej wygrywać.Ponadto bufonada,prymitywizm w najgorszym:ice: wydaniu.

Petrax
30-12-2002, 16:56
A już ten sezon zaczynał się tak interesująco :mad: Mogę scierpieć dalsze miejsca Małysza ale zwycięstw Hannawalda nie.

ppns
30-12-2002, 23:38
Hannawald na skoczni to nic , trzeba go było zobaczyć w audycji telewizyjnej po turnieju w Engelbergu. Takie wazeliniarstwo i włażenie do ... , że az przykro. Hannawald w kostiumie narciarskim wygląda jako tako , ale w zwykłym garniturze - > szkielet człowieka , i te włosy chyba na smalcu układane . Brrr.:(

pjenknik
31-12-2002, 07:10
Ja za to nie mogę ostatnio patrzeć na Ammana. Łebkowi już się zupełnie w głowie przewróciło. Widzieliście jakie miny stroił po pierwszym skoku w Oberstdorfie?

Petrax
31-12-2002, 10:15
Małysz też miał nietęgą minę, ale za to oni w przypadku zwycięstwa cieszą się a nie wyładowują złość.

celt_birofil
31-12-2002, 10:25
Nie wiem, czy zwróciliście uwagę - od pewnego czasu w wiekszości wywiadów z Tajnerem pojawia sie stałe pytanie: Czy rozważa Pan swoją dymisję? :o

żąleną
31-12-2002, 11:07
Tiaaaa... Typowe. A jak Tajner odejdzie, to będzie gadanie, że zrejterował. Narzekały pismaki na Bońka, a kiedy odszedł, to zaczęły narzekać, że odszedł.

ppns
31-12-2002, 11:14
żąleną napisał(a)
... Narzekały pismaki na Bońka, a kiedy odszedł, to zaczęły narzekać, że odszedł.
Tak , narzekały że odszedł , ale że odszedł zbyt późno.
Boniek to wybitny piłkarz , ale nie trener. Nie miał żadnych osiągnięc trenerskich w lidze włoskiej i jego wybór na selekcjonera
był od początku chybiony.

szostak
31-12-2002, 11:24
Jak Tajner się ugnie i odejdzie, to będzie koniec. Małysz przestanie daleko latać, inni zejdą na ostatnie miejsca w klasyfikacji. Tak samo jak z piłkarzami po odejściu Engela, który za bardzo stawiał na "gwiazdy" z lig zagranicznych i się na tym na mistrzostwach przejechał.

ppns
31-12-2002, 11:38
szostak napisał(a)
Tak samo jak z piłkarzami po odejściu Engela, który za bardzo stawiał na "gwiazdy" z lig zagranicznych ...
Jurek Engel poza tym bardzo lubił samego siebie promować jako gwiazdę
medialną. Te jego buńczuczne wywiady , splendor , zarozumialstwo ...

szostak
31-12-2002, 12:43
To nie tyle Engel co któryś z jego poprzedników, Wójcik bodajże

celt_birofil
31-12-2002, 12:50
Wracając do Hannavalda, który deklasuje...

szostak
31-12-2002, 12:59
A to Hannavald, czy może już ktoś inny?

ppns
01-01-2003, 04:01
szostak napisał(a)
.. Wójcik bodajże
Wójcik tuz przed odejściem ze stanowiska selekcjonera wydał książkę
o swej działalności w piłkarswtwie. A Engela było pełno np. na bilbordach z reklamami komórek .

ppns
01-01-2003, 04:03
Petrax napisał(a)
..ale zwycięstw Hannawalda ..
W pierwszym turnieju czterech skoczni zwyciężył . I zdeklasował
przeciwników.

Petrax
01-01-2003, 11:36
ppns napisał(a)

W pierwszym turnieju czterech skoczni zwyciężył . I zdeklasował
przeciwników.

Jeżeli już to w pięćdziesiątym

ppns
01-01-2003, 12:06
No tak , brak precyzji w mojej wypowiedzi. Hannawald zwyciężył w pierwszym konkursie obecnie rozgrywanego turnieju czterech skoczni.
Miejmy nadzieję , że podczas zawodów w Zakopanem w Polsce
nikt nie będzie obrzucał go śnieżkami.

Ani pomidorami :D :D .

Piecia
01-01-2003, 16:09
Dziś mogliśmy zobaczyć jak to Hannawald deklasował :D aż miło było popatrzeć na jego lądowanie na śniegu i minę trenera,nie było też małpiej radości... a do tego świetny występ Adama...czego więcej chcieć w Nowy Rok :):stout:

Petrax
01-01-2003, 16:40
Miło było popatrzeć jak Hannawald ląduje twarzą w śniegu. Biedaczek nie miał siły się podnieść nie mówiąc już o wymachiwaniu rączkami. W ruch poszedł pewnie cały sztab masażystów, terapeutów, psychologów, analityków, rehabilitantów, wizażystów i takich tam ;)

Adam za to wreszcie pokazał klasę a jego drugie miejsce ex aequo z Goldie'm naprawdę miło było oglądać podobnie jak najważniejszy przecież tryumf Peterki.

ppns
01-01-2003, 21:16
Mi zachowanie Hannavalda także nie odpowiada , ale nie można
przejawiać Schadenfreude. Jest on przecież także wybitnym
sportowcem , czego dowiódł w zeszłorocznym konkursie czterech skoczni.
Nie nalezy łączyć kibicowania ze złośliwością. Można stać za Małyszem ,ale trzeba być obiektywnym wobec osiągnięć sportowych innych.

Petrax
01-01-2003, 21:47
Niniejszym biję się w piersi i przyznaje do nietolerancji i zawiści ale wybaczcie mi - ja go po prostu nie cierpię :rolleyes: Owszem, jest bardzo dobrym skoczkiem ale jest wielu innych, którzy nie budzą we mnie tak negatywnych uczuć.

ppns
01-01-2003, 22:00
No to Petrax , ca całkowitą zgodność i jednakowość poglądów
piwkiem pomidorowym :stout: :stout: .

Petrax
01-01-2003, 22:03
Tfu :kac:. Piwo do gardła :stout: a pomidor w Hannawalda :o

Pucak
02-01-2003, 05:31
Wychylam piwko za Adama :stout: , mam nadzieje, ze nie piecze ciasteczek...;)

szostak
02-01-2003, 07:38
Zostawmy Hannavalda. To już nie ten Sven co kiedyś. Teraz trzeba się zająć Peterką:D

szostak
02-01-2003, 07:40
ppns napisał(a)

Wójcik tuz przed odejściem ze stanowiska selekcjonera wydał książkę
o swej działalności w piłkarswtwie. A Engela było pełno np. na bilbordach z reklamami komórek .
Zgoda, ale Engel tylko odcinał kupony swej zasłużonej popularności. A po odejściu nie wydał ksiażki o swojej działalności

celt_birofil
02-01-2003, 07:58
szostak napisał(a)
Zostawmy Hannavalda. To już nie ten Sven co kiedyś. Teraz trzeba się zająć Peterką:D
A może poczekamy i zmienimy dział na "Adam deklasuje"?:cool:

szostak
02-01-2003, 08:01
To trzeba było zrobić dwa lata temu:D

kiszot
02-01-2003, 11:35
Ja uważam że Adamowi należy się trochę odpoczynku,tak jak robią to Niemcy.Tym bardziej że Adam nie ma oparcie nawet wśród swoich kolegów z reprezentacji.

Te 49 miejsce Bachledy.Miał szczęście chłopak,że się nie załapał na 50 :D

celt_birofil
02-01-2003, 11:48
kiszot napisał(a)
Te 49 miejsce Bachledy.Miał szczęście chłopak,że się nie załapał na 50 :D
Odwróć tabelę, Bachleda będzie na czele ! :D

ppns
02-01-2003, 11:52
To cytat z Biblii , gdzie przecież powiedziano , że ostatni będą pierwszymi :) .

ppns
02-01-2003, 11:59
Nawet Niemcy mają trzeźwy stosunek do Hannawalda. W dzisiejszym
wydaniu Frankfurter Allgemeine Zeitung www.faz.de znajduje
się artykuł o znamiennym tytule : " Hannawald stürzt in die Welt
der Sterblichen ab" [ Hannawald spadł do kraju śmiertelników].
Zwięźle i rzeczowo i obiektywnie opisano przebieg konkursu w GaPa.

ziem
02-01-2003, 17:28
I trzeba było "wielkiego upadku" ;) żeby się towarzystwo rozgadało.
Wasze zdrowie:stout:

ppns
04-01-2003, 10:36
Dzisiaj za gwie godziny trzeci konkurs. Hannawald deklasuje.
(Oh , zaraz mafia FCJP mnie poprawi). Ma być oczywiście tak :
Hannawald SIĘ zdeklasuje.;)

cosnek
04-01-2003, 13:00
Siadamy przy telewizorze, pijemy zdrowie skoczków :stout: (biedaki nie mogą teraz pić)
i kibicujemy Adamowi. Im więcej bedzie miał kibiców tym większe będą jego sukcesy

Johnus_Beer
04-01-2003, 17:14
No i koniec Małyszomanii. Chociaz raczej niespodziewanie.:stout:

cosnek
04-01-2003, 17:53
Ej ludzie nie przesadzajcie z tym końcem.
Małysz jest cały czas w czołówce i nie ma co panikować.
Ogólnie nasz naród ma skłonności do przechodzenia z jednej skrajności w drugą. Bo nie prowadzi w PŚ i nie jest pierwszym w turnieju 4 skoczni to już jest kiepsko.
jest OK :)
Ja piję jego zdrowie:stout:

ppns
05-01-2003, 00:16
Johnus_Beer napisał(a)
No i koniec Małyszomanii.
Koniec , nie koniec , może wreszcie będzie normalnie , i np. głowne wydanie dziennika TV nie będzie sie zaczynało od tego , że Adaś skoczył tak lub siak.

cosnek
05-01-2003, 00:31
ppns napisał(a)

Koniec , nie koniec , może wreszcie będzie normalnie , i np. głowne wydanie dziennika TV nie będzie sie zaczynało od tego , że Adaś skoczył tak lub siak.

Lepiej jest posłuchać na początek, że ten zamordował tego, a tamten w sejmie zrobił to itd.
Osobiście wolę posłuchać dobrych wiadomości sporowych. Może to być Małysz, Wisła Kraków lub nasz reprezentacja kopana
;)
A najlepiej jak wiadomości zaczynałyby się od ciekawostek z www.browar.biz

ppns
05-01-2003, 10:47
cosnek napisał(a)

...Osobiście wolę posłuchać dobrych wiadomości sporowych..

Każdy woli słuchać dobrych wiadomości , nie tylko sportowych.
A Małysz jaki jest , każdy widzi. Tylko dlaczego długość skoku
Adasia ma być najważniejszym newsem :eek: .

adam16
05-01-2003, 17:45
ppns napisał(a)

Każdy woli słuchać dobrych wiadomości , nie tylko sportowych.
A Małysz jaki jest , każdy widzi. Tylko dlaczego długość skoku
Adasia ma być najważniejszym newsem :eek: .
Wiesz, chyba było by lepiej na świecie gdyby wiadomość o Małyszu była najważniejsza.

ppns
05-01-2003, 20:17
adam16 napisał(a)
chyba było by lepiej na świecie gdyby wiadomość o Małyszu była najważniejsza.
No tak , tylko wtedy cała ta nasza "elyta polytyczna" od razu by się
do Małysza doklejała. Małysz już zajął odpowiednio wysokie miejsce
w historii polskiego sportu , i nie trzeba ciągle o nim w massmediach wałkować.

A serio są znacznie ważniejsze tematy i problemy w Polsce , niż
kąt odbicia z zeskoku , puntkacja , bula i to , jak mocno Hanni
stłukł sobie tyłek (i czy ta kontuzja wpłynie na rywalizację z Adasiem).

Pucak
07-01-2003, 06:29
Adam 3 miejsce w turnieju wiec wypije za niego 3

ppns
10-01-2003, 18:44
Uwzględniając cały dotychczasowy przebiegrywalizacji w skokach stawiam na najlepszego w nalbliższych zawodach w Libercu.
Czyli Ahonen , być może Małysz wygra z Hannawaldem.

cosnek
10-01-2003, 21:45
Pucak napisał(a)
Adam 3 miejsce w turnieju wiec wypije za niego 3

Może pokibicujemy, żeby Adaś był 10 wtedy wypijemy 10 :stout:;)

ppns
11-01-2003, 00:09
cosnek napisał(a)

...żeby Adaś był 10 wtedy wypijemy 10 :stout:...
Cosnek ! Czy Ty chcesz , ażeby mi wątroba pękła:mad: ?
Ja chę , żeby Małysz zajął trzecie miejsce , bo trzy :stout: na dobę mój organizm przyjmie bez uszczerbku :cool: .

kiszot
11-01-2003, 00:13
Żeby był przynajmniej w pierwszej 10:)

ppns
11-01-2003, 00:28
A ja się upieram , że trzecie to optymalne. Z pierwszego lub drugiego Polska będzie miała radochę , ale dla mnie to za mało , by sie rozweselić:D :D :D . Trzecie i tylko trzecie mnie urządza. Hough.

kiszot
11-01-2003, 00:40
Ale ja tu nie widzę szans,ani na 1,ani na 3:(

rychur
11-01-2003, 13:57
Ale ja tu nie widzę szans,ani na 1,ani na 3 Trzeba mieć nadzieję. I tak jest wielki - choć właśnie skończyła się I seria skoków w Libercu (25 pozycja to trochę poniżej możliwości i OCZEKIWAŃ)

ppns
11-01-2003, 17:38
cosnek napisał(a)

Hej Cosnek , nie włączyłeś komputera , bo chyba już konsumujesz 12:stout: .
Ech krakałeś i wykrakałeś.

urban
11-01-2003, 17:50
To który nasz guru był dzisiaj?

ppns
11-01-2003, 18:02
urban napisał(a)
To który nasz guru był dzisiaj?
A ja wiem ? W radiu słyszałem , że kiepściutko , po pierwszej serii 25 , po drugiej chyba 15. A ja chciałem , żeby był trzeci. A Hanni chyba też nie stanął na pudle. A moim guru sportowym jest arcymistrz szachowy
Michail Tal.

rychur
11-01-2003, 22:29
To który nasz guru był dzisiaj? Dziś 16 w koncowej klasyfikacji zawodów w Libercu ( 25 po I serii). Spadł na 4 pozycję w ogólnej klasyfikacji Pucharu Świata. I tak jest WIELKI.

Regent
12-01-2003, 00:10
rychur napisał(a)
I tak jest WIELKI.

W pełni się zgadzam.

ppns
12-01-2003, 12:40
rychur napisał(a)
...Dziś 16 w koncowej ...
//Tzn. w sobotę. [dop. ppns]
Teraz już wiem , dlaczego cosnek się nie odzywa.
Jak tak dalej pójdzie , to ja rzeczywiście zacznę zajmować sie szachami.....

ppns
12-01-2003, 22:14
Dobrze , że dzisiaj nie Hannawald zdeklasował , a pogoda okazała się zwyciężczynią. Trzeba poczekać tydzień do zawodów w Zakopanem....

rychur
12-01-2003, 22:55
Trzeba poczekać tydzień do zawodów w Zakopanem.... Cały nadchodzący tydzień podnoszę za zdrowie Małysza :stout: i Wam proponuję, bo nie można siedzieć i nie robiąc nic oczekiwać dobrych wyników:)

celt_birofil
13-01-2003, 08:24
cosnek napisał(a)
Póki co mamy Adama 16 :D :cool:

Pucak
13-01-2003, 09:04
celt_birofil napisał(a)

Póki co mamy Adama 16 :D :cool:

Adam 16 niezle skacze...po piwo :D

ELF
13-01-2003, 13:19
mamy jeszcze miejsca na wyjazd i bilety na konkursy do Zakopanego na Puchar Świata w skokach.. Jesli ktoś chciałby pojechać to zapraszam (nocleg w pensjonacie w Zakopanem, 2 bilety w cenie, przejazd autokarem z Katowic)wszystko w cenie:140 zł.
kontakt:basiastu@poczta.onet.pl kom:504705494
lub gg:5429121

adam16
13-01-2003, 23:22
Pucak napisał(a)

Adam 16 niezle skacze...po piwo :D
Albo na piwo:D

ppns
17-01-2003, 22:00
celt_birofil napisał(a)

A [...] zmienimy dział na "Adam deklasuje "
No może wreszcie jutro zdeklasuje.:)
Wielka Krokiew to jego skocznia.

ppns
18-01-2003, 21:10
Dzisiaj zdeklasował Hanni , może w końcu w niedzielę Małysz będzie miał I miejsce.

And69
19-01-2003, 22:34
Niestety dzisiaj powtórka kolejności z soboty .

robox
19-01-2003, 23:05
Super zorganizowane konkursy.
Komentujący na skoczni wzięty chyba ze stadionu Legii (ma czas po jeszcze przerwa zimowa w piłce).
No i zachowanie naszej publiczności.:eek:
Jaka zmiana na lepsze (no może oprócz Małysza) w porównaniu z zeszłym rokiem.:)

ppns
19-01-2003, 23:20
Zarówno komentarze telewizji niemieckiej , jak i samego Hannawalda o konkursie w Zakopanem , były niezwykle pozytywne co do zachowania publiczności. Przynajmniej tyle dobrego z teraz rozegranego konkursu.

A Małysz , no cóż , już jego forma sprzed dwóch lat to chyba ostateczna historia.

żąleną
19-01-2003, 23:28
Nie jest źle... Co prawda Hannawald sporo nadrobił do Małysza, ale i sam Małysz trochę doskoczył Ahonena i Hoellwartha. Ale musi wreszcie zacząć wygrywać konkursy, bo inaczej nie wygra Pucharu Świat, na co wciąż liczę, bo... bo tak! :D

ppns
19-01-2003, 23:32
żąleną napisał(a)
... Co prawda Hannawald sporo nadrobił do Małysza,...
Z tego co ja wiem , to Hannawald przeskoczył Małysza i ma 2 miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ.

robox
19-01-2003, 23:41
Ale Małysz przeskoczył Hoellwartha.:)

żąleną
19-01-2003, 23:48
ppns napisał(a)

Z tego co ja wiem , to Hannawald przeskoczył Małysza i ma 2 miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ.

Rzeczywiście, sugerowałem się klasyfikacją zamieszczoną przez Onet, którą uaktualnili dopiero po moim poprzednim wpisie. Bezczelni. ;)

Ale Małysz traci teraz do 1. miejsca niecałe 100 punktów, czyli mniej niż poprzednio. Spokojnie do nadrobienia, tylko niech on wreszcie zacznie wygrywać!

NoLeafClover
20-01-2003, 05:37
Czy nie wymagacie od niego zbyt wiele ? On i tak jest już najlepszym skoczkiem polskim. Doceńmy co zrobił i cieszmy się że jeszcze jest na kogo patrzeć bo następców nie ma. A Hannavald jest w formie i tyle. Trzeba obiektywnie przyznać że jest lepszy i że puchar świata będzie raczej jego niż Ahonnena czy Małysza

Ahumba
20-01-2003, 06:14
i wreszcie jakoś normalnie się cieszy nie wkurzając widzów

Pucak
20-01-2003, 06:24
NoLeafClover napisał(a)
A Hannavald jest w formie i tyle. Trzeba obiektywnie przyznać że jest lepszy i że puchar świata będzie raczej jego niż Ahonnena czy Małysza [/B]

Zdecydowanie tak, kwestia tylko czy utrzyma forme do konca sezonu.
Mam nadzieje, ze Adam znajdzie sie przynajmniej w pierwszej 3-ce, jesli nie to i tak jest wielki za dotychczasowe dokonania i :stout: za jego zdrowie!!

Pucak
20-01-2003, 06:27
"Masuj Iza Adama, a forma przyjdzie sama" - napis na jednym z transparentow w Zakopanem :D

celt_birofil
20-01-2003, 08:48
NoLeafClover napisał(a)
Czy nie wymagacie od niego zbyt wiele ? On i tak jest już najlepszym skoczkiem polskim. Doceńmy co zrobił i cieszmy się że jeszcze jest na kogo patrzeć bo następców nie ma. A Hannavald jest w formie i tyle. Trzeba obiektywnie przyznać że jest lepszy i że puchar świata będzie raczej jego niż Ahonnena czy Małysza
A swoją drogą, Hani się bardzo zmienił na korzyść. Jego zachowanie było diametralnie inne od tego sprzed roku. Kibice to z pewnością zauważyli

NoLeafClover
20-01-2003, 09:45
Teraz już tak nie razi ta jego radość, przedtem to było takie wyładowanie złości czy czegoś tam. Teraz jakoś można na to patrzeć. No i Hess nie robi już też takiej gestapowskiej miny. Ale fakt faktem że jestem za aby Adaś choć raz jeszcze tylko raz utarł nosa wszystkim w takim stylu jak to robił rok czy dwa temu

ppns
20-01-2003, 10:02
NoLeafClover napisał(a)
[...] No i Hess nie robi już też takiej gestapowskiej miny [...]
Hm , uważam ,że użyłeś niezwykle "niezręcznego" porównania. :ice:

NoLeafClover
20-01-2003, 10:45
rzeczywiście to trochę brzydko z mojej strony przepraszam zatem ale cóż poradzę skoro skojarzenia przychodzą same.
W każdym bądź razie Hess nie ma buziuchny aniołka. Takiemu Tajnerowi miło z oczu patrzy

rychur
20-01-2003, 11:09
No i Hess nie robi już też takiej gestapowskiej miny
Może "niezręczne porównanie" ale ta mina faktycznie była jakaś taka właśnie! Ale w tym roku to pięknie było, szkoda że w telewizorni a nie na żywo widziałem. Za zdrowie Małysza :stout: i lepszych od Niego też.

Pucak
20-01-2003, 11:27
ppns napisał(a)

Hm , uważam ,że użyłeś niezwykle "niezręcznego" porównania. :ice:

A co jest tak "niezwykle "niezreczne""?
Hess?

NoLeafClover
20-01-2003, 11:35
Właśnie !!! Zdrowie ich wszystkich. Zdrowie ich nóg i ścięgien i stawów bo nóżki obciążane są strasznie:stout:

And69
20-01-2003, 12:39
żąleną napisał(a)

Rzeczywiście, sugerowałem się klasyfikacją zamieszczoną przez Onet, którą uaktualnili dopiero po moim poprzednim wpisie. Bezczelni. ;)

Ale Małysz traci teraz do 1. miejsca niecałe 100 punktów, czyli mniej niż poprzednio. Spokojnie do nadrobienia, tylko niech on wreszcie zacznie wygrywać!

Jest na to nadzieją zwłaszcza że Hanavald nie wybiera się teraz na 3 konkursy do Japonii . A Ahonen ostatnio jest w słabszej dyspozycji .

żąleną
20-01-2003, 12:41
O, a dlaczego się nie wybiera?

ppns
20-01-2003, 13:04
Pucak napisał(a)

A co jest tak "niezwykle "niezreczne""?
Hess?
Porównanie do miny gestapowca twarzy trenera. Tylko dlatego , że jest to trener rywala Małysza. Przeczytaj dokładnie , co ja napisałem , i co napisał na zwróconą przeze mnie uwage NoLeafClover. Jeśli on sam
przyznał się do niezręczności , to Ty nie musisz byc jego adwokatem.
Jesli jestes samorodnym adwokatem , to możesz być , ale tylko wtedy , gdy będziesz o to poproszony.

Wyluzuj sie ponadto , i więcej obiektywizmu wobec osiągnięć wszystkich sportowców , także tych , którym Ty nie kibicujesz.

And69
20-01-2003, 13:07
Tak zadecydował Hess , ma trenowac przed MŚ . Z naszych też jedzie tylko Małysz i Bachleda z P.Fijasem . A Tajner zabiera synka i Pochwałę do Ramsau na treningi.

zythum
20-01-2003, 13:15
NIe zrozumcie mnie źle, cieszę się z trzecich miejsc ale nie rozumiem trenera i Adama. Sven Hannavald na początku sezonu skakał słabo (jak na siebie), przestał jeździć na puchary, za to trenował. I są efekty. A Adam od początku sezonu skacze bez błysku (zajmuje miejsca jak na niego niskie). NIe wiem czyją decyzją są te wszystkie starty ale może warto by odpocząć wszak puchar świata jest imprezą drugorzędną w porównaniu z mistrzostwami świata.

żąleną
20-01-2003, 13:21
Tu się nie zgodzę - dla mnie puchar ma pierwszeństwo, bo jest bardziej miarodajny ze względu na ilość występów no i przede wszystkim cały czas liczę na to, że Małysz jako pierwszy wygra go trzeci raz z rzędu.

Pucak
21-01-2003, 03:34
ppns napisał(a)

Porównanie do miny gestapowca twarzy trenera. Tylko dlatego , że jest to trener rywala Małysza. Przeczytaj dokładnie , co ja napisałem , i co napisał na zwróconą przeze mnie uwage NoLeafClover. Jeśli on sam
przyznał się do niezręczności , to Ty nie musisz byc jego adwokatem.
Jesli jestes samorodnym adwokatem , to możesz być , ale tylko wtedy , gdy będziesz o to poproszony.

Wyluzuj sie ponadto , i więcej obiektywizmu wobec osiągnięć wszystkich sportowców , także tych , którym Ty nie kibicujesz.

Ja jestem wyluzowany co ciezko powiedziec o Tobie w swietele powyzszego ;).