Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak przechowywać podstawki?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Jak przechowywać podstawki?

    twoj sposob...
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Ja trzymam po prostu w pudłach - lepsze wafle ładnie ułożone, a bylejakie - po prostu na kupie. Niestety wafle zabierają sporo miejsca, a nikt jeszcze nie wymyślił poręcznego albumu na wafle.

    Comment

    • sensor
      Senior
      • 02-2001
      • 817

      #3
      Moim zdaniem najlepszy sposób na przechowywanie wafli to trzymanie ich na stole pod kuflem pełnym piwa.
      Dowiedz się więcej o piwie - www.piwoznawcy.pl
      Kursy, szkolenia, raporty sensoryczne.

      Comment

      • beny
        Senior
        • 03-2001
        • 984

        #4
        Otoz mylicie sie sa specjalne klasery na podstawki. Jako pierwszy wydal takie niemiecki klub kolekcjonerow BDM z tego co pamietam to kosztuje 60 DM i wchodzi do niego 200 podstawek. kazda kolejna koszulka foliowa na 4 lub 6 podstawek do kolejne 2 DM

        <b>Ceny moga byc pomylone bo pisze z glowy a nie z cennika klubu</b>

        Istnieja juz rowniez polskie odpowiedniki tych albumow na podstawki.

        Jedyna wada tych albumow to poza cena wielki problem co zrobic z podstawkami, ktore sa nieszablonowe i posiadaja inny wykrojnik
        Z piwnym pozdrowieniem
        Radosław Kwiecień

        http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

        Comment

        • Fruńka
          Gość
          • 07-2001
          • 95

          #5
          Ja zakupuje segregatory mniejsze niż A4 ( w zależności od potrzeb ) a wafelki umieszczam w koszulkach co pozwala na podgląd obustronny. Podwójne mają mniej szczęścia i leżą w "podziemiach".

          Comment

          • Andi
            Senior
            • 07-2001
            • 1915

            #6
            Originally posted by beny
            Otoz mylicie sie sa specjalne klasery na podstawki. Jako pierwszy wydal takie niemiecki klub kolekcjonerow BDM z tego co pamietam to kosztuje 60 DM i wchodzi do niego 200 podstawek. kazda kolejna koszulka foliowa na 4 lub 6 podstawek do kolejne 2 DM

            <b>Ceny moga byc pomylone bo pisze z glowy a nie z cennika klubu</b>

            Istnieja juz rowniez polskie odpowiedniki tych albumow na podstawki.

            Jedyna wada tych albumow to poza cena wielki problem co zrobic z podstawkami, ktore sa nieszablonowe i posiadaja inny wykrojnik
            Prawie wszystko sie zgadza ale trzeba pamietac ze jako czlonek klubu otrzymujesz w granicach 600 podstawek rocznie i mozesz zamöwic nawet do kilku tysiecy dodatkowo i wtedy koszty sa bardzo wysokie stosujac wyzej wymienione klasery
            ja osobiscie kiedys zbieralem wafle i jeszcze mam okolo 1000 stuk do wymiany na kapsle-glöwnie serie i stosowalem segregatory A-4 i wkladki foliowe na dokumenty-100 st mozna czasem kupic za 7 DM i zgrzewarka do foli robilem kieszonki na wafle w zaleznosci jakie potrzebowalem-na jednej stronie miesci sie 6-8 wafli i sa widoczne z dwöch stron
            Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

            http://www.andreas-kronkorken.de

            Comment

            • hubert
              Member
              • 06-2001
              • 93

              #7
              Ja z częścią zbioru poradziłem sobie w ten sposób, że zrobiłem sam koszulki na 6 podstawek. Mozna to zrobić albo z laminatu, ale on jest raczej drogi lub z gotowych koszulek. Cały problem polega na odpowiednim pozgrzewaniu folii. No ale trzeba mieć zgrzewarke.

              Comment

              • Rubaszny
                Gość
                • 09-2001
                • 2

                #8
                Co do mnie to czesc podstawek (te na wymiane) mam w koszulkach robionych "na wymiar" zgrzewarka
                natomiast na scianach mojego pokoju wisi 8 ram formatu A0 z podstawkami - 2 kazdego typu jako awers i rewers
                na zielonym tle wyglaja rewelacyjnie
                taie ramy mozna dostac w Agencji Mienia Wojskowego - to sa ramy do medali, wykonane porzadnie wiec polecam je kazdemu kto chcialby "przyozdobic" sciany swojego mieszkanka

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23794

                  #9
                  jaki jest koszt takiego rozwiązania?
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • djot
                    Senior
                    • 05-2001
                    • 621

                    #10
                    Tylko jest jeden problem - światło. Wszystko, co wystawimy z czasem płowieje - szczególnie jeśli od czasu do czasu poświeci na to słońce.

                    Comment

                    • celt_birofil
                      † 2017 Piwosz w Raju
                      • 09-2001
                      • 4469

                      #11
                      Ja znalazłem inny sposób - koszulki A4 na zdjęcia formatu 10X15.
                      W jednej idealnie się mieszczą 4 podstawki kwadratowe oraz owalne. Są trwałe, przede wszystkim grubsze niż te powszechnie używane, na dokumenty.
                      Pewien problem jest z dużymi podstawkami - bywają też koszulki na 3 zdjęcia 10 x 15. Koszulki są trudno dostępne - ja kupuję w Office Depot.
                      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #12
                        I mają jeden zasadniczy feler - są drogie. jak ktos ma kilka tysiecy wafli, to się nie wypłaci.

                        Comment

                        • celt_birofil
                          † 2017 Piwosz w Raju
                          • 09-2001
                          • 4469

                          #13
                          10 sztuk (na 40 wafli) kosztuje niecałą dychę
                          Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                          Comment

                          • MSZ
                            Gość
                            • 08-2001
                            • 10

                            #14
                            Originally posted by celt_birofil
                            10 sztuk (na 40 wafli) kosztuje niecałą dychę
                            Witaj Celcie ))) I TU TEŻ CIĘ MOŻNA SPOTKAĆ ))))
                            Widzę, że też kolekcjonujesz podstawki )) Ja osobiście nie zbieram ich w sposób jaki czyni to wiekszość osób. Ja do swoich mam stosunek uczuciowy )), mam np. podstawkę staropramena z knajpy U Bonaparta w Pradze albo od sv Tomasza. Osobiście nie wymiśliłem sposobu ich przechowywania. Po prostu trzymam je ładnie poukładane w szufladkach

                            Comment

                            • Andi
                              Senior
                              • 07-2001
                              • 1915

                              #15
                              Wiecie co -U mnie najlepszym sposobem pokazania podstawek jest to jak ktos do mnie jest zaproszony i pijemy sobie piwko to dla kazdego nastepnego wyciagam nowa podstawke i klade na nia butelke albo szklanke -wiekszosc ludzi zo zauwaza i pyta z kad mam cos takiego.ze wzgledu na to ze tego nie zbieram a pomimo to posiadam ponad 1000 st wybör jest olbrzymi i nie zalezy mi na tym czy sie poplamia czy tez nie
                              Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                              http://www.andreas-kronkorken.de

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎