Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zbieractwo puszek?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jale
    Junior
    • 03-2001
    • 17

    Zbieractwo puszek?

    Wszyscy zbierają etykiety piwne, podstawki, butelki, otwieracze i mnóstwo, mnóstwo innych rzeczy, natomiast mało kto aktualnie zbiera puszki po piwie (i nie tylko). Co się stało? Zaczynam czuć się ździebko samotnie.

    Przymierzam się do zrobienia katalogu polskich puszek i chciałbym złapać kontakty z wymierającym gatunkiem dziwaków, którzy trzymają w domu stosy metalowych opakowań po piwie.

    A tak na marginesie - zauważyliście, że w Polsce sprzedaje się piwo niemal wyłącznie w puszkach 0,5 litra (wyjątkiem Żywiec i Królewskie), a napoje (typu Coca-Cola) wyłącznie w 0,33?
  • beny
    Senior
    • 03-2001
    • 984

    #2
    To prawda niby wszyscy kiedys zbierali puszki i stawiali na szafe ale tak na prawde to w kregu "czynnych" polskich birofilistow nie ma ani jednego kolekcjonera z prawdziwego zdarzenia.

    Przypomina to troche sytuacje tegestologow (podstawki) sprzed kilku lat. Miejmy nadzieje, ze po boomie na kolekcjonowanie podstawek takze i w temacie puszek cos drgnie :-)

    Sa jeszcze puszki 1L i 5L w Polsce obecnie w uzyciu ale to jakis promil w ogolnym rozrachunku.

    Co do katalogow polskich puszek to widzialem
    takowy u jednego kolekcjonera z Czech. Pozadna robota male kolorowe zdjecie kazdej puszki + opis. Ogolnie rzecz biorac zagranica sa o wiele lepsze zbiory polskich puszek niz w tutaj


    ------------------
    Z piwnym pozdrowieniem
    Radoslaw Kwiecien
    Z piwnym pozdrowieniem
    Radosław Kwiecień

    http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

    Comment

    • jale
      Junior
      • 03-2001
      • 17

      #3
      W tej chwili wiem bodaj o trzech osobach w Polsce, które bardziej na serio zbierają puszki. Trochę to mało. Podstawki mniej miejsca zajmują i łatwiej je zdobywać...

      A katalog - wiem, że za parę miesięcy będzie taki gotowy u niemieckiego kolekcjonera. To raczej denerwuje - wszyscy wokół wiedzą więcej o polskich puszkach, niż Polacy. :|

      Inna sprawa, że tam gościu umieszcza nawet tak drobne różnice, jak producent puszki (co na samej puszce zawiera się w znaczku o średnicy mniejszej, niż pół centymetra), czy rozlewnia. No i przez to ma 800 sztuk...

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23793

        #4
        tak poza tym, to dobrze, że nie ma dużo małych puszek, bo one jeszcze bardziej obciążają nasze i tak wątłe srodowisko...
        z całym szacunkiem dla przedmiotu kolekcjonerstwa.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • jale
          Junior
          • 03-2001
          • 17

          #5
          To złudzenie. Puszki już o tyle nie obciążają środowiska, że nie leżą nigdzie na ziemi. Łażą za nimi hordy nurków, gniotą, wsadzają w worki i sprzedają w punktach skupu. I robią to na tyle dokładnie, że zbieranie puszek staje się wielce kłopotliwe.

          Comment

          • maryhh
            Senior
            • 02-2001
            • 1895

            #6
            dokładnie
            wykonanie puszki to bardzo długotrwały proces. Wytłoczenie z krążka blachy płaszcza puszki to juz ileś procesów, do tego ukształtowanie denka, "dinks" do otwierania, cała góra, no i połaczenie tego.
            Dużo procesów.
            Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
            "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
            do lekkiej pracy jestem za ciężki"

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23793

              #7
              a niedługo procesorów...
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23793

                #8
                suma sumarum wiecej energii kosztuje wyprodukowanie puszki, zreszta postaram sie to sprawdzic...
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Kudłaty
                  Senior
                  • 09-2001
                  • 1972

                  #9
                  jale napisal/a
                  To złudzenie. Puszki już o tyle nie obciążają środowiska, że nie leżą nigdzie na ziemi. Łażą za nimi hordy nurków, gniotą, wsadzają w worki i sprzedają w punktach skupu. I robią to na tyle dokładnie, że zbieranie puszek staje się wielce kłopotliwe.
                  25% puszek jest tylko odzyskiwanych.
                  Mój kolega zbiera puszki, ale ma już kłopoty ze składowaniem ich (teraz bardziej interesuje się waflami). Inna sprawa to jest to, że się kurzą.

                  Comment

                  • kiszot
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 8081

                    #10
                    No i piwo w puszce jest niedobre
                    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                    So von Natur, Natur in alter Weise,
                    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                    Comment

                    • szarpik
                      Senior
                      • 02-2002
                      • 676

                      #11
                      Kiszot ma rację ! Puszki trza tępić. Jak się zajrzy do marketu to się tak na puchy napatrzy że u siebie w chacie się ich nie chce!!!!!
                      WWW.EKSTRAKLASA.NET

                      Comment

                      • jale
                        Junior
                        • 03-2001
                        • 17

                        #12
                        E. W marketach jest dziesięć różnych puszek na krzyż. Popularnych puszek. A przecież produkuje się ich w Polsce kilkadziesiąt rodzajów, i zaręczam, że niektóre są bardzo, bardzo ładne. : )))

                        Comment

                        • adam16
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 9865

                          #13
                          Originally posted by jale
                          E. W marketach jest dziesięć różnych puszek na krzyż. Popularnych puszek. A przecież produkuje się ich w Polsce kilkadziesiąt rodzajów, i zaręczam, że niektóre są bardzo, bardzo ładne. : )))
                          No ładne bywają.
                          Rozumiem, że zbierasz ten złom.
                          Browar Hajduki.
                          adam16@browar.biz
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                          Comment

                          • adam16
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 9865

                            #14
                            Originally posted by adam16

                            No ładne bywają.
                            Rozumiem, że zbierasz ten złom.
                            No tak, toż zaznaczyłeś to w profilu.
                            Mam kilka puszeczek do oddania. Patrz Puszki .
                            Także Grzechu miał coś do oddania - tutaj
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • jale
                              Junior
                              • 03-2001
                              • 17

                              #15
                              Co do zbierania - sam zauważyłeś, że zbieram. Aktualnie posiadam jakieś 4, może 4,5 tysiąca sztuk. Od pewnego czasu po prostu nie mam nawet jak tego policzyć. A co do oddawanych puszek - od Grzecha będę część ściągał, do tego od gościa z Gliwic importuję 500 sztuk, i tak się zastanawiam, gdzie to wszystko pomieszczę. ; ))

                              Natomiast co do Twoich puszek - ja już je mam. I, niestety, nie będę w stanie ich wziąć - po prostu nie mam w domu miejsca na egzemplarze podwójne. Utonę! Aczkolwiek gdyby Ci się kiedyś trafił np. Czarny Kon, Specjal Pomorski, promocyjne Bractwo Pils Premium, polskie puszki na zagranicę (w tym Murexin), Jubileusz, Jubilat Pils i Light, bezalkoholowe Lech, Piast, 10,5 nowe, Edeka, BK, Bud z polskimi napisami - to z dziką chęcia się na nie rzucę. ; )

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎