Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kenya, Tusker Finest Quality Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    Kenya, Tusker Finest Quality Lager

    Butelka 0.5 l europa alc. 4.2% v/v Grav. 1037-1039 $2.25

    Kolor: jasny lager
    Piana: niezbyt obfita, ale bardzo trwala
    Smak/Zapach: lekkie, bardzo nagazowane, dosc gorzkie, kwaskowe, wodniste. Zapach niezbyt przyjemny, troche przypomina zapach piwa z podrzednych browarow na Ukrainie.
    Pilem Tuskera z 8 lat temu i calkiem mi smakowal, teraz przezylem rozczarowanie.
    Ogólnie 3- (2-5)
    Last edited by sibarh; 12-02-2013, 13:48.
    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • Krotoszyniak
    Senior
    • 08-2002
    • 516

    #2
    Taki sobie sredniak , z obfita piana co znika szybko ... To piwko bylo z 47 panstwa jakiego pilem piwa ...12/20
    Admin z Ratebeera
    Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
    Poromotor piwnej Polski na swiat :)

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Nie prowadziłem takowej statystyki - chronologicznej. W każdym razie nabyłem takowe piwko już chwile temu w 1998 roku w zwykłym sklepie spożywczym w Roskilde (Dania). Pamiętam, że istotnie było dość przeciętne, mocno nagazowane. Ale co tam. Piłem piwo z Kenii !!!!!!!!!

      Comment

      • szostak
        Gość
        • 02-2002
        • 1176

        #4
        Gdzie toto (albo inne egzoty) mozna nabyć w Polsce?

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          widzę że flaszki mają w Kenii , takie same jak np. w Okuniewie hie,hie,hie...
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • kloss
            Senior
            • 03-2003
            • 2526

            #6
            Tuskery są co najmniej dwa różne/alkohol 5% i 4,2%/.Pierwszy "eksportowy" z zieloną etykietą i drugi "krajowy" zeskanowany przez Gambrinusa.Sformułowania są umowne ponieważ oba można nabyć poza Kenią/np w Niemczech/tyle,że "eksportowy" jest rzadko dostępny w Kenii i traktowany jako piwo luksusowe a drugi jest tam najpopularniejszym piwem.Informacje mam od brata,który właśnie wrócił z Kenii.

            Comment

            • Andi
              Senior
              • 07-2001
              • 1915

              #7
              Piwo Nabyte w Niemczech bylo dosc dobre.Smak troche slodkawy z wyczuwalna goryczka.Piana obfita srednio dlugo sie utrzymujaca.A w szklance wyglada tak
              Attached Files
              Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

              http://www.andreas-kronkorken.de

              Comment

              • MLT
                Senior
                • 12-2003
                • 1045

                #8
                Ze dwa lata temu piłem dwie wersje Tuskera, obie przywiezione przez koleżankę z Kenii.Oba mi smakowały.Choć dokładnego opisu nie podam bo nie pamiętam jak to było dokładnie z tym piwem.Piłem jeszcze dwa inne piwa warzone w Kenii na licencji browaru z RPA.

                Comment

                • rotmistrz
                  Senior
                  • 06-2005
                  • 469

                  #9
                  Testowałem na miejscu. Średniej jakości pils. W rejonie gdzie byłem (Mombasa) jedyne dostępne piwo. Da się go przetrawić.

                  Comment

                  • antoś
                    Senior
                    • 12-2005
                    • 213

                    #10
                    Kupione w Polsce(we Wrocławiu),kupione ze względu na pochodzenie i etykietę.Piana bardzo ładna,trwała,średnioziarnista,zapach delikatny,słodowy,smak kwaśno-gorzki dobry na afrykańską aurę.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      kolor - jasnozłocisty
                      zapach - leciutk1, głównie słodowy ale z takim dziwnym innym zapachem, innym niz ogólnie mi znane
                      piana - biała, średnio, bardzo szybko opada
                      smak - delikatny, dośc pełny w smaku, dobrze nachmielone, wyraźna goryczka
                      gaz - z początku troche za duzo ale po jakimś czasie i lekkim wygazowaniu było o niebo lepsze
                      opakowanie - euro z tłoczonym napisem Beer Only, firmowy kapsel (jak na skanie Andiego), nowa etykieta

                      Ogólnie piwo dobre ale najlepsze jest jakby było pite w tamtejszym klimacie, u nas może wydawać się zbyt mało treściwe

                      Aha, obecnie browar nazywa się East African Breweries Ltd, Nairobi

                      Zakupione w Blue City za 12 zł
                      Attached Files
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • grzech
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 4592

                        #12
                        East African Breweries to firma zrzeszająca m. in.Kenya Breweries, Uganda Breweries, Kenya Maltings. Samo piwo zostało tak nazwane "na cześć" słonia, który to zabić miał w 1923 roku jednego z założycieli Kenya Breweries - George'a Hursta.

                        Comment

                        • Sven
                          Senior
                          • 09-2003
                          • 1211

                          #13
                          Pilem w podrzednym pubie Liverpoolskim za 3,2 £

                          Lagerowe, lekkie, calkiem dobrze nagazowane, lekko slodowe i chmielowe, pozniej nieco kwiatowe w smaku. Smaczne i delikatne.
                          Celia, cerevisia et conventus.

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Piwo przywiezione przez moją żonę z delegacji zagranicznej do Nairobi.
                            Puszeczka 0,33l, 4,2% alk.

                            Kolor: Dość jasny, ale właśnie czegoś takiego spodziewałem się po piwie afrykańskim.
                            Piana: Trzeba lać z góry, ale tworzy się ładna czapa. Niestety szybko znika i prawie nic z niej nie zostanie.
                            Zapach: Dość silny, po równi słodowo-chmielowy. Nic szczególnego, ale w miarę przyjemny.
                            Smak: Bardzo pełny, treściwy i słodowy. Goryczka niemal niewyczuwalna. Po lekkim ogrzaniu pojawia się przyjemna nuta chmielowa.
                            Właśnie czegoś takiego spodziewałem się po piwie afrykańskim - lekkie i niezobowiązujące, ale dobrze orzeźwia w dzisiejszy parny dzień.

                            Comment

                            • aseco
                              Member
                              • 07-2009
                              • 48

                              #15
                              Kolezanka przywiozla mi z wakacji w Kenii. Puszeczka 0,33, po przelaniu do szklanki pojawia sie piana, ale na chwilke tylko. Kolor dosc jasny trunku. W smaku leciutkie, pozbawione goryczki, lekko slodowe. Moze w upalach sie sprawdza, ale dla mnie zdecydowanie zbyt delikatne.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎