Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dreher, Classic

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    Dreher, Classic

    Produkcja: Browar Dreher, Budapeszt.
    Alk. 5,5%
    O wiele, wiele lepszy od Lagera, lecz też nie najwyższych lotów.
    Łagodny smak, dużo lżejsza goryczka. Pozostawia leciutko słodkawy posmak. Ładny zapach pilsowy, kolor słomkowy, piana znikoma.
    Jednym słowem przeciętniak, ale jak na Węgry - dobre piwo
    Ocena 4-

    ÜDVÖZÖLJÜK ADREHERWEBOLDALÁN MITŐL VÁLIK KÜLÖNLEGESSÉ EGY PILLANAT? CSAKIS TŐLÜNK. HOGY MIT HOZUNK KI BELŐLE MAGUNKNAK ÉS MÁSOKNAK. ÉS A VÁGYTÓL, HOGY TARTALMAS ÉLETET ÉLJÜNK Fogyaszd felelősséggel a Dreher termékeket! Tudj meg többet! Gold A Dreher receptje a hagyományos sörfőzés értékeit követi. A kukoricát elhagyva a Dreher Gold csak három klasszikus összetevőt tartalmaz: árpamaláta, kristálytiszta víz […]
    Attached Files
    Dick Laurent is dead.
  • Qbric
    Senior
    • 04-2001
    • 427

    #2
    Natkneliśmy się na to piwo w Tesco w Budapeszcie. Wersja w puszce nie zachęca grafiką na etykiecie. Po otworzeniu stwierdziliśmy, że jest to po prostu zwykły "browar". Taki browar, browar i słowo "przeciętniak jak najbardziej do niego pasuje. Piana słaba, poziom goryczy osobiście mi nie odpowiada (lubie dość gorzkie egzemplarze). Moja ocena jest niższa: 3

    Testowaliśmy jeszcze Dreher Specjal. Etykieta ta sama tyle, że w niebieskim kolorze. Smak wtedy mieliśmy już słaby i większej różnicy nie zauważyliśmy.
    Last edited by Qbric; 11-04-2002, 21:24.
    Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

    Comment

    • cielak
      Senior
      • 03-2004
      • 2890

      #3
      Zmieniła się butelka z NRW na zwrotną (zielona, a kształt jak KP), i alk. na 5,2%
      kolor-bursztyn
      piana- drobno ziarnista, długo się utrzymuje ale do końca picia nie wytrwała.
      CO2-znów patrzę i nic, na języku też nic nie czuć
      zapach-chmielowo-kukurydziano-słodki
      smak-przewaga kukurydzianej słodyczy z lekką goryczką(nie kukurydzianą )
      opakowanie- zielona butelka, przewaga zieleni na etykiecie, trochę się to zlewa. Kapsel firmowy.
      Jakieś za słodkie jak na pilsa (bo za takie je uważałem), mało gazu... znów mam wrażenie że to oranżada.
      Last edited by cielak; 31-08-2005, 23:08.
      zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

      Comment

      • Regent
        Senior
        • 10-2002
        • 512

        #4
        Mam trochę inne odczucia niż koledzy odnośnie tego piwa. Kolor jasnozłoty. Piana gęsta i utrzymuje się dość długo. Zapach zdecydowanie chmielowy, szczególnie zaraz po otwarciu butelki. Smak typowy pilsik ze świetnie skomponowaną goryczką. Co2 początkowo bez zarzutu jednak rzeczywiście na końcu trochę mało. Choć w smaku dla niektórych piwoszy może być odbierane jako masówka mi to nie przeszkadza, lubię takie piwka i dlatego moja ocena 4+.
        P.s to moje pierwsze spotkanie z piwem węgierskim i od razu miła niespodzianka.
        Mniej alkoholu w piwach !!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Akyualny kapsel:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Butelka 0,5 litra, alkohol 5,2 %, ekstrat nieznany
            import prywatny,cena 179 ft.
            Kolor - bladozłocisty, klarowny
            Piana - drobnobąblowa, mała, nie trwała, znikła po minucie
            Zapach - chmielowy
            Gaz - w normie
            Smak - chmielowy wyrazny,lekko słodkie, w składzie jest kukurydza ale w tym piwku
            jest ona prawie wcale nie wyczuwalna
            Moja ocena - pilsik na upały, bez rewelacji
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • Kolesław
              Senior
              • 03-2004
              • 1130

              #7
              Masówka, ale całkiem fajna. Najbardziej podobał mi się aromat - powiew świeżości. (Nie potrafię przypomnieć sobie polskiego piwa z tak delikatnym i jednocześnie zdecydowanym aromatem. Może Harteker?) I taki jest smak, z tym, że już nie tej klasy. Piana gęsta, całkiem trwała. Kolor solidna słomka. Wysycenie w normie. Solidne 4.

              Comment

              • KrzysiekM
                Member
                • 05-2006
                • 78

                #8
                Hmmm... dwa lata temu piliśmy go ze znajomymi w ilościach przemysłowych będąc latem nad Balatonem. Dobrze schłodzony był po prostu boski na upał!
                Niemniej Dreher był naprawdę pyszny - wcale nie taki przeciętniak.

                Jak zwykle - najlepsza była wersja beczkowa.

                -K.

                Comment

                • Gopher
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 450

                  #9
                  Może większość uzna to za jakieś "dziwactwo", ale dla mnie jest to napewno najlepsze piwo węgierskie i jedno z lepszych jakie piłem. Idealne na węgierski klimat niezamocne, łagodne i lekutkie .
                  Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                  Comment

                  • Kieswy
                    Member
                    • 07-2006
                    • 64

                    #10
                    Zważywszy na okoliczności, w których je spożywałem (Rackeve; boisko piłkarskie; kemping na pół-dziko na miejscowym boisku piłkarskim po uczcie jaką wyprawił Bratanek - właściciel boiska, po rowerowym maratonie z Ostrzyhomia) zgodzę się z przedmówcą!

                    PS. "aromat, powiew świeżości" zgodzę się z przed-przedmówcą
                    Oddam się za sękacz!

                    Comment

                    • Gambrinus
                      • 06-2001
                      • 696

                      #11
                      Dreher versus Lech Premium

                      Jak na moj gust, zupelnie przyzwoity lager. Pilem Drehera jednoczesnie z Lechem Premium, oba piwa sa produkowane przez SABMiller i maja po 5.2% alkoholu, wiec podejrzewalem, ze moga miec ze soba cos wspolnego.
                      Kolor ten sam - jasny lager
                      Piana - snieznobiala, gestoscia i trwaloscia wygrywa Dreher
                      Nagazowanie takie samo, spore, ale w sam raz.
                      Zapach - w wypadku Drehera przyjemniejszy, zdominowany przez chmiel
                      Smak - znow lepszy Dreher - mocniejsza i szlachetniejsza goryczka, Lech bardziej kwasny.
                      Dreher przyznaje sie do kukurydzy w skladzie, Lech nie, ale podejrzewam ze tez ja zawiera.
                      Dodatkowe punkty dla Drehera za opakowanie - na puszce (zielonej) napis "Piwo" w jezyku polskim (oraz angielskim, francuskim, wloskim i hiszpanskim, ale polski na pierwszym miejscu).

                      Ogolnie: 4 (2-5), w upalny, letni dzien nad Balatonem nawet z malym plusikiem.
                      Popieraj małe browary!!!
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • granat862
                        Senior
                        • 12-2004
                        • 945

                        #12
                        Pite z beczki na Tyskim Festiwalu Piwa.
                        Kolor bladozłoty, klarowny.
                        Piana drobnopęcheżykowa, tworzy grzybek dość szybko opada.
                        Zapach głównie chmielowy, choc pojawiają się słodowe akcenty.
                        W smaku lekkie , przeciętne słodowe z niewielka ale wyraźną goryczką.
                        Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                        Comment

                        • sibarh
                          PremiumUżytkownik
                          • 01-2005
                          • 10384

                          #13
                          Aktualna fotka:
                          Attached Files
                          2800 nowe piwa opisałem na forum
                          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                          Comment

                          • wpadzio
                            Senior
                            • 06-2011
                            • 2645

                            #14
                            Barwa ciemnosłomkowa.
                            Piana gruboteksturowa. Trochę się lepi do ścianek. Nawet nie znika tak szybko. Do końca pozostałości szumowinki.
                            Dosyć wyraźny aromat słodowy. Piwo pachnie całkiem orzeźwiająco.
                            Smak jest mocno przeciętny. Nieznaczna goryczka, trochę słodów i wyraźna kukurydza, o czym uczciwie napisano na kontrze. Posmak nie jest szczególnie szlachetny, trąci zbyt nachalnie drożdżami, choć także czuć chlebowość.
                            Nagazowanie jest za wysokie, bąble CO2 od samego początku robią sobie festiwal fajerwerków. Piwo się mocno odbija.
                            Opakowanie od czasów foty sibarha absolutnie bez zmian. Zielona butla i zielona etykieta. Alkohol 5,2%, ekstraktu nie podano.

                            Trudno napisać coś co by wynosiło to piwo ponad przeciętną koncernową. Jeśli to nawet jedno z lepszych piw naszych bratanków (jak tutaj niektórzy piszą), to jedynie dowodzi, że Węgry są krajem tokajem i palinką płynącym. Moja ocena: 6 w skali 1-10.

                            Podziękowania dla Gosi, dzięki której mogłem tych kilka słów tutaj nabazgrać
                            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                            Serviatus status brevis est
                            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                            Comment

                            • Noriusz81
                              Senior
                              • 11-2008
                              • 388

                              #15
                              Nie ukrywam, że chwytając za butelkę kojarzyła mi się ona z wyrobem K. Piwowarskiej...
                              Nie napisałbym tu słowa, gdyby nie zaskoczenie - średniopęcherzykowa, wielka czapa śnieżnobiałej piany, która powoli zanika, ale drobna warstewka pozostaje do końca konsumpcji. Doczepiłbym się do tego co Koledzy powyżej --> aromatów drożdżowych i zbyt wysokiego wysycenia. Pozostałe walory - opisane we wcześniejszych postach.
                              Butelka, etykieta i kapsel - aktualne z foto Sibarha.
                              Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
                              Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
                              2286 ze 162 krajów
                              Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎