Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kudłaty
    Senior
    • 09-2001
    • 1972

    #16
    A rockendrolowe podejści Owsiaka do młodzieży jest bardzo dobre, przez to między innymi jest tyle młodzięży zaangażowenej w zbieranie kasy.

    Comment

    • celt_birofil
      † 2017 Piwosz w Raju
      • 09-2001
      • 4469

      #17
      Kiedyś byłem brodaty, kudłaty nigdy :-(((

      Ten z lewej to ja. 50 lat temu
      Attached Files
      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

      Comment

      • Maja
        Senior
        • 05-2001
        • 1170

        #18
        co się stało z bródką????

        Comment

        • celt_birofil
          † 2017 Piwosz w Raju
          • 09-2001
          • 4469

          #19
          odkleiła się...
          Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

          Comment

          • Maja
            Senior
            • 05-2001
            • 1170

            #20
            Krzysiu napisal/a
            A nie podoba mi się to, że nigdzie nie mogę znaleźć kosztów działania Fundacji pana Owsiaka.
            Samego pana Owsiaka nie lubię, po nie podoba mi się jego kumpelsko - luzackie podejście do młodzieży (słynne "róbta co chceta"). Lepiej byłoby, gdyby wołał "uczta się, żebyśta nie wylądowali na zasiłku".
            a tak na marginesie - gadasz jak mój ojciec 10 lat temu z dużym hakiem [w czasach Rozgłośni Harcerskiej ], który twierdził, że Owsiak jest starym komuchem [to był wyraz jego spiskowej teorii świata]; Ty sugerujesz mu machloje, a ja sobie
            do niedowiarków: obyśta zdrowe dzieci mieli!!

            Comment

            • Maja
              Senior
              • 05-2001
              • 1170

              #21
              celt_birofil napisal/a
              odkleiła się...
              to ją przyklej, bo very gustowna!!

              Comment

              • Maja
                Senior
                • 05-2001
                • 1170

                #22
                Maja napisal/a
                moja koleżanka urodziła wcześniaka i gdyby nie sprzęt od orkiestry, mały po prostu by nie przeżył, bo inkubatory w naszym Mieście Wojewódzkim można policzyć na palcach, z czego połowa nie hula jak powinna, a wszystkie są na ogół zajęte. itd. itp.....
                JESZCZE O TYM, JAK TO U NAS WYGLĄDA...
                [rozwinę historię, bo większość osób nie zdaje sobie z tego sprawy, dla mnie to był szok]
                babka, z którą ta moja kuleżanka leżała w szpitalnym pokoiku, urodziła trojaczki. dla nich już nie było w naszym pięknym mieście inkubatorów, więc ledwo żywe dzieciaki zawieźli do Łodzi i zaistalowali tam w 3 różnych szpitalach....!!!
                nie ma to jak wylądować samemu po cesarce w obcym mieście i próbować się rozerwać między 3 szpitalami. extra. ktoś coś mówił o pieniądzach podatników????????

                Comment

                • celt_birofil
                  † 2017 Piwosz w Raju
                  • 09-2001
                  • 4469

                  #23
                  Originally posted by Krzysiu
                  W uzupełnienie wypowiedzi Pieczarka - WOŚP zbiera pieniądze na to, na co ja i miliony innych ludzi płacą podatki...
                  Podobny argument pojawił się w onecie w dyskusji po tragicznej śmierci dwóch ratowników TOPR. Sprawa dotyczyła dotacji budżetowych dla ratownictwa górskiego. Jeden z internautów stwierdził wprost, że sobie tego nie życzy, bo niby z jakiej racji, skoro nie jest taternikiem.
                  Owszem, sytuacja nie jest idealna, bo społeczeństwo musi wyręczać ministerstwo. Pytanie tylko, jaka jest alternatywa ??? Poza tym dla rodziców dziecka, które nie musi jeździć kilkadziesiąt killometrów 3 razy w tygodniu na dializę nerek, bo stosowne urządzenie ma w domu, jest mało istotne, czy pieniądze pochodziły z budżetu, czy z naszych portfeli.
                  Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                  Comment

                  • Maja
                    Senior
                    • 05-2001
                    • 1170

                    #24
                    ..a jak ktoś woli przepić 5 PLN, niż wrzucić je do puchy, to zawsze znajdzie argument ZA

                    Comment

                    • pieczarek
                      zwykle cham i prostak
                      • 06-2001
                      • 5011

                      #25
                      Z uporem (maniaka ?) wracam do sprawy kosztów. Ile kosztowała niezapłacona telewizyjna obsługa Orkiestry. Pomijam tu niezrealizowane przychody z reklam w tym czasie. Gdyby tak policzyć pewnie by się okazało, że orkiestra wychodzi na minus. To o co postuluje Krzysiu - czyli bilans Orkiestry - byłoby bardzo ciekawym materiałem.
                      Dwa tygodnie przed finałem jesteśmy bombardowani kolejnymi informacjami. Następuje stopniowe podbijanie bębenka. Finał wiadomo - jeden wielki łomot medialny. Koszty - ukryte. Bo niby telewizja robi obsługę "za darmo". Efekty - około 70 groszy od statystycznego Polaka.
                      Wnioski:
                      1/ albo jesteśmy narodem o kamiennych sercach
                      albo
                      2/ skuteczność Orkiestry jest znikoma. Gdyby przy takich nakładach (tysiące ochotników, "darmowa" reklama, "darmowa" obsługa telewizyjna) jakiś gość od marketingu osiągnął tak śmieszne rezultaty, to do końca życia by nie znalazł pracy w swoim zawodzie.

                      Comment

                      • Cezar
                        Senior
                        • 05-2001
                        • 1349

                        #26
                        Zapewne emisja setek reklam w TVP1 zamiast kosztownej obsługi WOŚP przyniosłaby dochód o wiele większy od sumy wszystkich datków, tylko czy aby na pewno pieniądze te spożytkowane byłyby w taki sam sposób? Ja osobiście wątpię.

                        Comment

                        • Maja
                          Senior
                          • 05-2001
                          • 1170

                          #27
                          poza tym nikt w TV na razie nie wpadł na ten pomysł, nawet w celu wypromowania swojej stacji.
                          a ja dla odmiany również z uporem maniaka powtarzam: liczą się efekty i jest mi dokładnie obojętne, jakie przy tym poniesiono koszty, bo widzę EFEKTY, od 10 lat....!

                          Comment

                          • yendras
                            Senior
                            • 12-2001
                            • 2052

                            #28
                            Ja z orkiestrą mam od dłuższego czasu problem. Jestem jak najbardziej za działalnością charytatywną i cieszę się, ze dzięki orkiestrze przybywa w szpitalach sprzętu.

                            Ale :

                            W niedzielnych wiadomościach "radiostacji" usłyszałem wypowiedź Owsiaka, że to już nie jest akcja charytatywna, tylko ZRYW NARODOWY. To właśnie od dawna podejrzewałem. Niestety w Polsce nic się nie da zrobić normalnie. Nigdy nie zreformujemy służby zdrowia, nie załatamy dziur w budżecie, nie rozpieprzymy biurokracji która zjada nasze podatki (a lie jest nawet w takim piwie) - to bowiem wymaga długotrwałych i przemyślanych działań. Musi być powstanie, konspiracja, demonstracja. ZRYW NARODOWY. Ktoś krzyknie, zagra na uczuciach, a reszta za nim poleci. I po co się trudić w takim Ministerstwie Zdrowia ? Przyjdzie Owsiak i minister ma zakupy załatwione.
                            Jak będziemy chcieli w końcu jeździć po autostradach to też poprośmy np. Kotańskiego. Ustawi się łańcuch ludzi z łopatami, przyjadą koparki z czerwonymi serduszkami bezpłatnie użyczone przez firmę budowlaną w ramach AKCJI i autostrada gotowa.

                            I tak WOŚP zamiast być akcją uzupełniającą działania państwa, staje się ZRYWEM NARODOWYM, który te działanioa nam zastępuje. Czy u nas nic nie może być w normalnych proporcjach ?

                            Comment

                            • Maja
                              Senior
                              • 05-2001
                              • 1170

                              #29
                              yendras napisal/a


                              I tak WOŚP zamiast być akcją uzupełniającą działania państwa, staje się ZRYWEM NARODOWYM, który te działania nam zastępuje.
                              zastępuje, bo nie ma CO UZUPEŁNIAĆ....
                              skoro rząd działa tak....
                              Attached Files

                              Comment

                              • celt_birofil
                                † 2017 Piwosz w Raju
                                • 09-2001
                                • 4469

                                #30
                                Doskonałe !!!

                                Rząd ma nas głęboko w... nosie
                                Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎