Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brooklyn, Brooklyn Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    Brooklyn, Brooklyn Lager

    Piwo warzone w browarze polozonym o 15 minut spacerkiem od mojego miejsca zamieszkania (wstyd przyznac ale jeszcze w nim nie bylem).
    Extrakt :12.5, Alkohol 5%, Typ: Amber Lager
    Piana: bialobezowa, gesta i trwala
    Kolor: dosc mocnej herbaty
    Zapach: intensywny zapach chmielu i lekko przypalonego slodu, lekko owocowe nuty, jak ale.
    Smak: silna goryczka, lekka slodycz w tle, troszke przypomina piwo imbirowe z CK Browaru.
    Ogolnie 4, ale moge byc niesprawiedliwy, bo nie przepadam za takimi piwami.
    strona: http://www.brooklynbrewery.com
    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #2
    sprezentowane przez Gambrinusa, doczekał się w końcu spożycia przez moją osobę.

    pachnie faktycznie podobnie jak ale, miałbym problemy z rozpoznaniem gdybym nie wiedział wczesniej co to za typ
    przyjemnie ulepkowate. 4.5

    piwo to ma kolor brązowej butelki (w której się znajdowało) przechodzący w ciemny bursztyn. 5

    piana świetna, bez zastrzeżeń. trzyma się gęsta aż do końca. 5

    bąbelki drobniusieńkie, trochę skąpe w ilości 3.5

    w smaku: intensywna goryczka, łagodnie i długo zanikająca. szkoda że piwo to nie pozostawia zbyt wiele wrażeń na grzbiecie języka. bardzo takie hm, gładkie (nie, bynajmniej nie wodniste). 4

    zdecydowanie warte powtórzenia!
    4.25
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Krotoszyniak
      Senior
      • 08-2002
      • 516

      #3
      Dla nie wtajemniczonych dodam jeszce ze amber lager to piwo typu wiedeskigo ( podobne o ile wiem robia w CK)
      Admin z Ratebeera
      Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
      Poromotor piwnej Polski na swiat :)

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Co do opisu wizualnego całkowicie zgadzam się z przedmówcami.Co do smaku uważam,że jest chmielowe,dość wytrawne ale o umiarkowanej goryczce.Łagodniejsze od "Samuela Adamsa" czy "Liberty Ale"chociaż podobne w klimacie.

        Comment

        • swerd
          Member
          • 04-2003
          • 39

          #5
          -kolor ciemnobursztynowy, bardzo apetyczny
          -zapach wyrazisty, mocno wyrazisty, chyba wole troche łagodniejszy
          -smak wyraźna goryczka, kolejne piwo z browaru brooklyńskiego które mi nie specjalnie podeszło za pierwszym razem, ale wołało o powtórkę. za drugim razem jeszcze nie powiem że jest dobre, ale na pewno znowu je kupie, ma to coś w sobie
          -nagazowane średnio, jak dla mnie to plus
          -i piana która jest gesta puszysta i trzyma do końca, dla wielbicieli piany idealne piwko
          - opakowanie surowe i klasyczne dla firmy, duże B na środku, u góry brooklyn, na dole lager, szkoda że nie leja do wiekszych butelek niż 350ml
          z importowanych piw najchętniej TYSKIE

          Comment

          • Sven
            Senior
            • 09-2003
            • 1211

            #6
            Wypite w centrum Liverpoolu.

            Piana trwala, w kolorze pomaranczowe i metne. Gaz przyjemnie szczypie w jezyk.
            Zapach mocny, chmielowy z nutami owocowymi i kwiatowymi jak dobre ale. Czuc tez przyjemny zapach drozdzy, mocno orzezwiajacy. Smak bardzo przyjemny i pelny, slodowy, az ciezkawy i orzezwiajaco chmielowy jednoczesnie. Bardzo smaczne i szczerze wszystkim polecam.
            Celia, cerevisia et conventus.

            Comment

            • Pierre_Dolchee
              Senior
              • 04-2005
              • 152

              #7
              Moj Brooklyn Lager ma 5.2% alkoholu. Butelka 0.35

              Zapach jakiś dziwny, idący w kierunku owoców. Smak goryczki dominuje zbyt bardzo jak dla mnie. Poza tym nic ciekawego. Daję 3.

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Piwo:
                Attached Files
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • piwo
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 810

                  #9
                  Smak jak przedmówcy - natomiast mi goryczka pasowała do tego piwa...
                  Bardzo mi smakowało!! Warte powtórzenia - piłem i z kija i z butelki, to z kija jakby bardziej chmielowe i bogatsze w aromat.

                  Comment

                  • k_ulka
                    Junior
                    • 02-2011
                    • 1

                    #10
                    Dla mnie jest to najlepsze piwo na świecie.
                    Czy wiecie, gdzie w Polsce można je kupić? Albo przynajmniej podobne piwo?

                    Comment

                    • GaryFisher
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 739

                      #11
                      Kolor: jasny bursztyn, taki lekko herbaciany [5]

                      Piana: średnioziarnista, biała, nawet wysoka ale opada dosyć szybko, zostaje tylko obrączka [3]

                      Zapach: porządna podstawa słodowa, sporo estrów owocowych (śliwki, wiśnie, brzoskwinie) i intensywny żywiczny aromat chmielu, dobrze zbalansowany, ale mógłby być bardziej intensywny [4.5]

                      Smak: treściwa, słodowa podstawa i świeży, intensywny aromat chmielu, żywiczny, jakby lekko świerkowy, owocowy drugi plan, trochę jak w ale'u, chmielowa goryczka dosyć mocna, wyraźna, genialne piwo, jeśli ich zdaniem tak powinien smakować lager to ja chcę spróbować ich pilsa i IPA [5]

                      Nasycenie: niezbyt wysokie ale wystarczy [5]

                      Opakowanie: brązowe flaszki 0.355 w zgrabnym 6-paku, etykieta czarna z zielonymi wstawkami, bardzo oldschoolowa, kapsel chyba dedykowany, nadrukowano tylko logo "B" w kolorze zielonym [5]

                      Zakupione w: Sainsbury's na Willton Rd., London Victoria
                      Degustowane: 04.01.2012 ok. godz. 12.45 GMT
                      Data ważności: 10.2012
                      Numer partii: 18:12 2851
                      Soundtrack: "Live in Opole 1976. A Late Night Recital" by SBB
                      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                      Comment

                      • GaryFisher
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 739

                        #12
                        Click image for larger version

Name:	Brooklyn Lager 6-pak.jpg
Views:	1
Size:	46,6 KB
ID:	2037326
                        Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6130

                          #13
                          "Nowojorskie" leci do szkła...

                          Piana - większa na początku potem wysepka.
                          Lacing - sporo na szkle.
                          Barwa - jasny bursztyn.
                          Gaz - średni.
                          Aromat - ziołowość z lekkimi cytrusami.
                          Smak - lekkie gorzkawe cytrusy i grapefruit. Mała goryczka.

                          Lekki lagerek na "tych" chmielach

                          Czy to piwo może być dalej w 50-ce RateBeer?

                          Attached Files

                          Comment

                          • wpadzio
                            Senior
                            • 06-2011
                            • 2645

                            #14
                            Lager z nowojorskiego Brooklyn Brewery. Oficjalnym dystrybutorem na nasz kraj został Carlsberg Polska, o czym informuje skraj etykiety. Piwo ma nadal 5,2% alkoholu. Skład podany w sposób podstawowy.

                            Barwa głęboko bursztynowa. W pełni przejrzysta.
                            Żółtawa piana o drobnej teksturze. Cienka, nietrwała, za to mocno lepi się do szklanki.
                            W zapachu przede wszystkim trawiasty chmiel oraz słodowe odcienie z domieszką siana i chleba. Gdzieś tam w tle majaczą nieznaczne owocowe nuty.
                            Smak uderza stosunkowo wysoką karmelową smugą. Jest i przyzwoita goryczka i pewna kwaśność. Słodowość wysoka, o charakterze skórki od chleba. W posmakach na języku czuć przez dłuższy czas gorzkość. W tajemnicy dodam, że poczułem także cień krochmalu. Ha!
                            Wysycenie spore, piwo trochę tańczy w ustach.
                            Butelka o amerykańskiej objętości 355ml, z etykietą podobną do tych ze zdjęć powyżej. Kapsel ze stylizowaną literą B, będącą logo browaru. Na kontrze informacje o dystrybutorach z niemalże połowy cywilizowanego świata.

                            Na owijce napisano, że Brooklyn Lager jest spadkobiercą produkowanego jeszcze przed wprowadzeniem w Stanach prohibicji i cieszącego się dużą popularnością stylu vienna lager. To by tłumaczyło profil piwa. I jako takie generalnie zasługuje w mojej opinii na 8 w skali 1-10. Nabyte w osiedlowym sklepie z alko za bodajże 7,90 złocisza.
                            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                            Serviatus status brevis est
                            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6130

                              #15
                              Fajne piwko zwłaszcza jak kosztuje 2 funty za 660 ml
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎