Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Hubert Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    Belgia, Hubert Pils

    Prod. Browar Belgia dla Jako, Kokanin 44 62-817 Żelazków
    Alk. 5,5% obj.
    Ekstr. 10,4% wag.
    Piana dziurawa, szybko opadająca. Kolor jaśniutki
    Zapach słabo wyczuwalny, trudny do określenia.
    Smak: No cóż... gorzkie jsk diabli (nie goryczkowate - GORZKIE). Powiem tyle: Nie jest na tyle wstrętne żeby je wylać, ale jak miałbym wybierać, to wolę herbatę. 2+
    Cena 1,20+but./0,33. Zakupione w Kłodawie.
    Attached Files
    Dick Laurent is dead.
  • bartekpawel
    Senior
    • 08-2001
    • 138

    #2
    Niegdys robione w Koszalinie. Wtedy było doskonałe. Teraz - nie wiem - nie dociera do Pabianic.
    www.kasperskysklep.pl

    Comment

    • prima
      Senior
      • 06-2001
      • 148

      #3
      Koszalińskie było lepsze.
      Jeszcze wcześniej warzone było we Wrocławiu/Piast/
      Najpopularniejsze tanie piwo w regionie.

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        #4
        Właśnie popijam drugie z zapasu. Odczucia te same, co wcześniej. Dodam tylko jeszcze jedno odczucie: wodniste.
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • pjenknik
          • 08-2001
          • 3388

          #5
          Zakupine w sklepie GS w Radłowie.
          Tam idzie jak woda.
          Według mnie zupełnie przyzwoity pilsik. Szcczególnie za 1,05 zł.
          Piana bardzo krótka, ale pozostaje na ściankach. W smaku przyjemna goryczka. Stawiam 4
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23793

            #6
            po siedmiomiesięcznym leżakowaniu ponad normę, dał się wypić. może nie dożyję jutra po tym eksperymencie, ale było spokojnie na 3.5.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • sebol
              Member
              • 02-2002
              • 66

              #7
              Nie nazywać takich piw pilsami!!!

              Podobno jest to piwo zwane pilsem , lecz niestety tego nie odczułem.Smak bardzo rozwodniony lekko kwaskowy.Szkoda że nie dodano więcej ekstraktu może byłoby lepsze ...Tak na marginesie może wprowadzić stronę o browarze Jako? Hubert pils(?)zasługuje najwyżej na ocenę:2 z czego połowa tej noty za butelkę ,nie ma to jak pić piwo prosto z butelki...
              sebastian30000

              Comment

              • bahtol
                słomiany zapał
                • 10-2002
                • 331

                #8
                Na mnie to piwo nie zrobiło szczególnego wrażenia jest to słaba 3. Piany prawie nie ma, jakieś słabe nasycenie, smakowo - cóż- kwaśno gorzkie, a do tego wodniste. Ocena jest taka dlatego, że wypiłem to piwo w całości i nie miałem ochoty go wylewać.
                =bahtol=

                Comment

                • Regent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 512

                  #9
                  Piwo lekkie, bez gazu, bez piany o jasno-blado-żółtym kolorze. Plus to mała zaw. alk. 4,7%. Smak jednolity, wodnisty, słodowy mało urozmaicony. Gdy nie ma niczego innego pod ręką a gorąc na dworze olbrzymi można od biedy Hubertem ugasić pragnienie.

                  Moja ocena: [2.1]
                  Mniej alkoholu w piwach !!!
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    jak na piwo jasne barwa zbyt ciemna, mocnego bursztynu, piana obfita, pała, trzyma sie długo, średnie nasycenie gazem, mogłoby byc lepsze, zapach z daleka wyczuwlany, słodowo chmielowy natomast z bliższej perspektywy daje sie wyczuć lekko myszowaty zapach, w smaku coś daje sie wyczuć nie tak, oprócz słodowo chmielowego posmaku daje sie wyczuć jakieś zbutwienie i jakąś cierpkość, nie mój smak ogólnie ale raz spróbować można, butelka 0.33l, gładki kapsel, etykieta - http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=17758&s=

                    Moja ocena: [3.075]
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10738

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: kolor ładny ciemno słomkowy [4]
                      Piana: piana duża szybko opada ale pozostawia spory dywanik [4.5]
                      Zapach: woda z nuta mydła [1]
                      Smak: woda chmielowa ,ale zimne w upal do przełknięcia [2]
                      Wysycenie: drobne bąbeli czaly czas unoszą siędo góry lecz za male i za malo [3]
                      Opakowanie: plus za butelke grafika skromna [4]
                      Uwagi: pić tylko w upały i w desperacji

                      Moja ocena: [2.15]
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • Terminus
                        Junior
                        • 10-2005
                        • 4

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnozłoty/jasno bursztynowy. [3]
                        Piana: Początkowo ładna biała, gęsta, duża, utrzymywała się do końca w formie cienkiego kożuszka. [3.5]
                        Zapach: Zapach słabo wyczuwalny bez wyrazu. [1]
                        Smak: Sprawia wrażenie nieco rozwodnionego. Chmielowa goryczka, bardzo słabo wyczuwalna. Ogólnie trochę mydlany smak. [2]
                        Wysycenie: Gazu nieco za mało. [2]
                        Opakowanie: Bączek 0,33, etykieta przeciętna. Trochę brak informacji o zawartości ekstraktu. [2.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [1.875]

                        Comment

                        • Dreamer
                          Senior
                          • 05-2003
                          • 1576

                          #13
                          Skusiłem się na to tanie piwko, a ono... zaskoczyło mnie pozytywnie. Jasny, przyjemny kolor. Solidne wysycenie pracujące na długo trzymającą się, śnieżnobiałą pianę. Zapach i smak, rzeczywiście, mocno chmielowy, ale wcale nie gorzki. Goryczka z gatunku przyjemnych, aromatycznych tłumi co prawda wszelkie ślady nut słodowych, ale jakoś nie przeszkadza. Coś mi się widzi, że trafiłem na dobrą warkę .
                          W sumie pozytywne rozczarowanie.
                          Na kontrze bez zmian: wyprodukowano przez JAKO Kokanin
                          Blog: Piwna Brytania

                          Comment

                          • Kropka_Tutek
                            Junior
                            • 02-2006
                            • 20

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Fajny, piwny kolor - bursztynowy, nie za jasny. [4.5]
                            Piana: Na początku obfita, dość szybko opada, ale pozostawia taki kożuszek na powierzchni. Nie znika bez śladu, a to poważna zaleta. [3.5]
                            Zapach: Niezbyt intensywny, ale przyjemny zapach orzeźwiającego piwa - zachęca do szybkiego wypicia :-) [3.5]
                            Smak: Niezły, chmielowy, ale trochę mało goryczki; zostawia piwny posmak i nie wyczuwam nic chemicznego. [3.5]
                            Wysycenie: Bąbelki cały czas pracują (no, może mogłoby być trochę więcej - bo jednak pod koniec piwo jest już nieco odgazowane) [3]
                            Opakowanie: Fajny bączek 0,33, kapsel czarny z nazwą browaru (+!). Etykieta dosyć skromna - w stylu enerdowskich z lat 80-tych - ale ma to swój urok. Dlaczego nie ma informacji o ekstrakcie?! [3.5]
                            Uwagi: Czytając opisy, spodziewałem się czegoś gorszego. Jest nie najgorsze, szczególnie na upały (może nie jestem obiektywny, bo piję je właśnie w upale;-).
                            Producentem jest z tego co piszą na etykiecie (i na stronie browaru www.jako.com.pl) jest Browar Jako. O co chodzi z Belgią?

                            Moja ocena: [3.525]

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kropka_Tutek
                              Producentem jest z tego co piszą na etykiecie (i na stronie browaru www.jako.com.pl) jest Browar Jako. O co chodzi z Belgią?
                              Nie ma czegoś takiego jak Browar Jako. Jest to rozlewnia, konfekcjonująca piwo pochodzące (zapewne, bo teraz to już nie jest takie pewne) z browaru Belgia i sprzedająca je pod własnymi markami.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎