Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

nieustająca sonda

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    nieustająca sonda

    wyniki sondy na stronie głównej nikogo chyba nie dziwią? w przypadku Krakowa, czy też Małopolski jest to wręcz oczywiste. nie ma tu tyle browaró co na Śląsku czy w Wielkopolsce.
    zgodnie ze słownikowym określeniem "lokalne" odnosi się do danej miejscowości, więc w Krakowie są dwa browary - jeden należący do mega koncernu i jeden mały oraz siedziba trzeciego całkiem nie małego. czy zatem Strzelec jest tu piwem lokalnym czy nie? w pytaniu sondy pojawia sie już określenie "regionalny" zamiast "lokalny". co zatem jest regionem - gmina, powiat czy województwo?
    dla porównania z innej beczki... w Krakowie jest mleczarnia i młyn, ale poszukiwanie produktów tych firm jest równie trudne co piw lokalnych (vide Relakspol).
    sonda pokazuje, ze browar.biz ma jeszcze dużo do zrobienia.
  • szostak
    Gość
    • 02-2002
    • 1176

    #2
    Możesz uważać Strzelca za piwo lokalne. Ja w Lublinie też je za takowe uważam, choc jest małopolskie. Ale nie mam wyjścia. Na Lubelszczyźnie są tylko cztery browary: dwa należące do Perły o zasięgu praktycznie ogólnopolskim, oraz dwa rzeczywiście lokalne, janowski, jtórego piwo bardazo trudno znaleźć, a jeśli juz to tylko beczkowe (niedobrze dla kogoś, kto preferuje picie w domu) i podchełmski, dostępny w Lublinie w jednym tylko miejscu.

    Comment

    • Piwofil
      Senior
      • 01-2002
      • 907

      #3
      We Wrocławiu jest jeszcze większy problem, Piast jest już zupełnie komercyjny, jedyne browaru regionalne to Lwówek, Namysłów, Vifling, ale w sumie żaden z nich nie jest dobrze dostępny, co jest więc piwem regionalnym dla Wrocławian? Wychodzi ze Piast!
      www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Odp: nieustająca sonda

        e-prezes napisał(a)
        wyniki sondy na stronie głównej nikogo chyba nie dziwią? w przypadku Krakowa, czy też Małopolski jest to wręcz oczywiste. nie ma tu tyle browaró co na Śląsku czy w Wielkopolsce.
        zgodnie ze słownikowym określeniem "lokalne" odnosi się do danej miejscowości, więc w Krakowie są dwa browary - jeden należący do mega koncernu i jeden mały oraz siedziba trzeciego całkiem nie małego. czy zatem Strzelec jest tu piwem lokalnym czy nie? w pytaniu sondy pojawia sie już określenie "regionalny" zamiast "lokalny". co zatem jest regionem - gmina, powiat czy województwo?
        dla porównania z innej beczki... w Krakowie jest mleczarnia i młyn, ale poszukiwanie produktów tych firm jest równie trudne co piw lokalnych (vide Relakspol).
        sonda pokazuje, ze browar.biz ma jeszcze dużo do zrobienia.
        Nie mam problemu z piwami regionalnymi. W okolicach bliższych i nieco tylko dalszych jest parę browarów, większych i mniejszych.
        Co do określeń "regionalny" i "lokalny" to pierwsze wydaje mi się szersze. Np Browary Górnośląskie są lokalnymi w Zabrzu, zaś w Chorzowie trzeba już je traktować za regionalne
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • kangurpl
          Senior
          • 03-2002
          • 2660

          #5
          A ja nie mam tych dylematów:
          w Szczecinie lokalny i regionalny jest Bosman.
          Inny najbliższy browar jest dopiero w Witnicy (ponad 100 km) ale jego piwo nie stanowi alternatywy, po prostu jest nieosiągalne ( a szkoda).
          Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
          "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

          "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

          Comment

          • Piecia
            Senior
            • 02-2002
            • 3307

            #6
            U nas wszechobecne jest piwo z Dojlid, rzadziej ale też bez problemu można się napić piwa z Łomży (zarówno z butelki jak i z beczki)
            Niedostępne za to piwo z Giżycka, z Północnego tylko Maxman ( )
            Last edited by Piecia; 01-11-2002, 16:02.
            Koniec i bomba,
            Kto nie pije ten trąba !!!
            __________________________
            piję bo lubię!

            Comment

            • slavoy
              Senior
              • 10-2001
              • 5052

              #7
              Piwofil napisał(a)
              Piast jest już zupełnie komercyjny
              Piwofil, radzę żebyś lepiej dobierał słowa. Spójrz w jakąś encyklopedię i dowiedz się co znaczy przymiotnik "komercyjny"
              Dick Laurent is dead.

              Comment

              • djot
                Senior
                • 05-2001
                • 621

                #8
                kangurpl napisał(a)
                A ja nie mam tych dylematów:
                w Szczecinie lokalny i regionalny jest Bosman.
                Inny najbliższy browar jest dopiero w Witnicy (ponad 100 km) ale jego piwo nie stanowi alternatywy, po prostu jest nieosiągalne ( a szkoda).
                Ostatnio widziałem Bossa w Szczecinie - na Turzynie (rym niezamierzony).

                Comment

                • Piwofil
                  Senior
                  • 01-2002
                  • 907

                  #9
                  slavoy napisał(a)

                  Piwofil, radzę żebyś lepiej dobierał słowa. Spójrz w jakąś encyklopedię i dowiedz się co znaczy przymiotnik "komercyjny"
                  Oki cytuję ze Słownika współczesnego języka polskiego!
                  "[I}komercyjny[/i]oparty na regułach handlowych, rynkowych; oblicznony na zysk; dochodowy, opłacalny,merkantylny: komercyjne firmy, banki. ( ...)
                  Mający na uwadze tylko zysk i odrzucający wyższe wartości"

                  Tak więc sądze że ten termin jest jak najbardziej na miejscu gdyż Piast odkąd został wchłonięty do wielkiej korporacji zmienił swoje produkty na standarty, dla tych 80% konsumentów, czyli nastawia się na zysk, przynajmniej ja tak to rozumiem.
                  www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                  Comment

                  • baklazanek
                    † 2014 Piwosz w Raju
                    • 08-2001
                    • 3562

                    #10
                    Od jakiegoś czasu na stronie głównej jest nowa sonda dotycząca portera. Dziwi mnie jedno, dlaczego tak mało osób wzięło w niej udział Nie jest to oczywiście obowiązkowe ale zagłosowanie na daną odpowiedź nie pochłania dużo czasu i nic nie kosztuje.

                    Comment

                    • And69
                      Senior
                      • 06-2002
                      • 1487

                      #11
                      Dlaczego mówisz że mało , przecież naprawde aktywnych osób na forum jest niewiele więcej .

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #12
                        baklazanek napisał(a)
                        ... zagłosowanie na daną odpowiedź nie pochłania dużo czasu i nic nie kosztuje.
                        A jeżeli komuś nie pasuje żaden wariant odpowiedzi, to co ma zrobić?

                        Comment

                        • szostak
                          Gość
                          • 02-2002
                          • 1176

                          #13
                          baklazanek napisał(a)
                          Od jakiegoś czasu na stronie głównej jest nowa sonda dotycząca portera. Dziwi mnie jedno, dlaczego tak mało osób wzięło w niej udział Nie jest to oczywiście obowiązkowe ale zagłosowanie na daną odpowiedź nie pochłania dużo czasu i nic nie kosztuje.
                          Ja nie wziąłem udziału w sondzie z jednego prostego powodu: nie pijam porterów, więc nie mam na ich temat wiele do powiedzenia poza tym że istnieją, a ich nazwa pochodzi od pracowników angielskich portów, którzy jako pierwsi w nich zasmakowali.

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            #14
                            szostak napisał(a)
                            ... a ich nazwa pochodzi od pracowników angielskich portów, którzy jako pierwsi w nich zasmakowali.
                            od tragarzy (ang. porters)

                            Comment

                            • pjenknik
                              • 08-2001
                              • 3388

                              #15
                              Piwofil napisał(a)
                              We Wrocławiu jest jeszcze większy problem, Piast jest już zupełnie komercyjny, jedyne browaru regionalne to Lwówek, Namysłów, Vifling, ale w sumie żaden z nich nie jest dobrze dostępny, co jest więc piwem regionalnym dla Wrocławian? Wychodzi ze Piast!
                              Nie jestem do końca przekonany czy piwem regionalnym dla Wrocławia jest Namysłów? Ten browar zawsze ciążył do Opolszczyzny i tu ma największy rynek zbytu. U mnie we wsi na 3 knajpy dwie leją Namysłów, a jedna Bosmana.
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎