Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strzelec, Porter Medalista

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Strzelec, Porter Medalista

    Nie wiem, czy "Medalista" to element nazwy, czy też informacja o zdobytych przez piwo trofeach. Może być i jedno i drugie. Przejdźmy jednak do konkretów :

    zawartość alkoholu - 9,2% objętości, ekstraktu 22% wagowo. Opakowanie - butelka 0,5 l.

    Kolor ciemnobrunatny, piana beżowa, gęsta, zapach cukierkowo-winny, słaby, smak - ciężki, ulepkowaty, wyraźnie czuć palony karmel.

    Nie będę wystawiał oceny, ponieważ byłaby ona bardzo subiektywna: nie lubię tego typu piw!
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Mogę chyba dać nawet 4. Piłem po robocie, i byłem straszliwie zmachany i spragniony. Więc może inaczej by smakowało, gdybym nie był taki zmachany? Zdecydowanie najbardziej przyzwoity produkt Strzelca.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • piwo
      Senior
      • 08-2001
      • 810

      #3
      Ostatnio kupiłem kilka porterów bo chciałem sprawdzić czy oprócz królewskiego i łódzkiego można jeszcze coś pić.

      Byłem pod wrażeniem tego portera - nie żeby od razu 6 ale od ostatniego "spotkania" wydaje mi się, że sporo uległo poprawie.

      Spokojnie mogę dać 4+. Może ciut przy "gęste".

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        #4
        A ja bardzo lubię takie piwa i spokojnie mogę je ocenić. Bardzo pyszny porter.
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          Dooobreeee....

          Na początku sieknęło mnie dużą goryczką, czego się nie spodziewałem. Słodziutkość weszła dopiero gdzieś w połowie i trochę zaczęła przeszkadzać. Następnym razem ostro schłodzę, będzie mniej słodkie.

          Aha - w ogóle nie czuć voltażu! Jak pijałem Kapra, to jego 9 koma cośtam atakowało dość mocno, a tutaj - rewelka.

          Byłbym zapomniał - piana może nie jakaś supermocna, ale niesamowicie regularna. Czapa wygląda świetnie, aż szkoda ruszać.

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #6
            Powtórzyłem.

            Schłodziłem do maksimum.

            Doooobreeee. Teraz już zero słodyczy do samego końca, a gorycz przepiękna. Na etykiecie piszą, że nasycone - i dobrze piszą. Mnóstwo smaku, naprawdę. No, ale podzielcie to przez trzy, bo wiele porterów nie pijam, więc nie mam praktyki. Chociaż lany porter Królewskiego na ostanim spotkaniu forumowym wydał mi się gorszy. Jakby mniej pełny w smaku.

            Comment

            • breslauer
              Senior
              • 05-2002
              • 2690

              #7
              A dla mnie jest on niezbyt dobry ... Za bardzo czułem po każdym łyku posmak jakby wódki (no w każdym bądź razie mocnego alkoholu). Może to dlatego, że piłem Porter Strzelca z dopiskiem: rozlew HORTAQUA ?

              Comment

              • decio
                Senior
                • 10-2002
                • 165

                #8
                Kolor: bardzo ciemny wiśniowy kolor, lekko przepuszcza światło.
                Nasycenie: Nie za duże. Jak dla mnie mogłoby byc troszke więcej bąbelków, ale i tak jest dobrze.
                Piana: Gęsta i ładna, ale niestety opadła natychmiast po przelanie piwa do kufla.
                Zapach: Całkiem przyjemny, delikatnie słodki.
                Smak: Jak dla mnie ekstra! Czuć w tym piwie moc. Delikatny słodki posmak, który pozostaje w gardle łagodzi goryczkę odczuwalną przed przełknięciem.
                Opakowanie: W porządku.

                Moja ocena: [4.6]
                www.decio.friko.pl

                Comment

                • decio
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 165

                  #9
                  Nie mogę się powstrzymać od wystawienia ponownego komentarzu przy tym piwku. Piłem dwa dni temu w knajpce, którą (można powiedzieć) mam prawie za ścianą.

                  No poprostu piwo zwala z nóg. Takiej przyjemności z picia piwa nie miałem chyba nigdy w życiu. Piwo jest nalewane z butelki do kufla. Pani za barem, która to robiła powinna dostać złoty medal Piana jaka powstała przy napełnianiu kufla utrzymywałaby się pewnie do dzisiaj gdyby nie rząda wessania jej do gardła
                  Piwo rzeczywiście niesamowicie miękko "wchodzi" i tak jak ktoś już wyżej napisał wogóle nie czuć mocy jaką w sobie kryje.

                  Jestem tak zakochany (ciekawe czy z wzajemnością ) w tym piwie, że wpadłem na jedno także wczoraj, mam zamiar zrobić to dzisiaj i pewnie jutro, pojutrze i po pojutrze

                  MIODZIO !!!! Kto nie pił ten trąba i niech lepiej szybko nadrobi stratę, bo nie wie co traci.
                  www.decio.friko.pl

                  Comment

                  • kiszot
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 8081

                    #10
                    Tylko gdzie można dostać Portera ze Strzelca?
                    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                    So von Natur, Natur in alter Weise,
                    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                    Comment

                    • slavoy
                      Senior
                      • 10-2001
                      • 5052

                      #11
                      Ja swojego kupiłem w Częstochowie.
                      Piana, jak na porter, srednia. Niby tworzy się ładna czapa, ale wylewa się za krawędź od razu. Poza tym dośc szybko opada, pozostawiając jedynie "krąg".
                      Nagazowanie porządne. Barwa - całkowicie czarne, nieprzejrzyste nawet pod słońce.
                      Zapach mocno przypalanego karmelu. Sprawia wrażenie bardzo świeżego.
                      W smaku - cudownie palone, bombowa goryczka, mocne korzenne nuty. Tu właściwie nie mozna się do niczego przyczepić!
                      Ogóna ocena 5-
                      Attached Files
                      Dick Laurent is dead.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #12
                        kiszot napisał(a)
                        Tylko gdzie można dostać Portera ze Strzelca?
                        po tym przestoju technologicznym sprzed miesiąca jest trudniej, ale jest dość dobrze dostępny, zwłaszcza w małopolsce.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #13
                          jest to jeden z najtańszych ogólnodostępnych porterów (przynajmniej w małopolsce) i może z żywieckim produktem śmiało konkurować. dobry głęboki gorzki smak redukowany słodkawym nie za wyraźnym posmakiem ginącym w dominującej mocy alkoholu. również zapach niezbyt natarczywy, ale taki jak powinien - karmelowy bukiet, ba kosz wykwintności
                          jak to w niektórych porterach wadą, nie za dużą jest słabe nasycenie i śladowa piana. za minus można również zaliczyć wciąż nie poprawiona literówka na kontretykiecie "psteryzowane".

                          Moja ocena: [4.175]

                          Comment

                          • Piecia
                            Senior
                            • 02-2002
                            • 3307

                            #14
                            Piwo zakupione w Żywcu na przeciwko dworca PKP w cenie 3,60 czyli nie taki tani jak ktoś powyżej stwierdzał.

                            Kolor piękny, kawowy pod światło brunatnoczerwony, prawie tego światła nie przepuszcza; gazu mało, o wiele za mało, piana na początku ładna ale przy dłuższej degustacji pod koniec nie ma nawet kożuszka, zapach na początku myślałem że alkoholowy ale im dłuzej piłem i sprawdzałem tym był przyjemniejszy a pod koniec wręcz miły palonego chmielu, opakowanie kolorystycxnie dla mnie rewelacyjne, smak na początku dość płaski potem wspaniała gorycz aż wreszcie na końcu kiedy gaz i ślady piany już niemal doszczętnie znikły jakbym wyczuwał alkohol który przez tą gorycz lekko przebijał. Termin ważności upływał za kilka dni ale nie sądze żeby to miało jakis wpływ. W tym tygodniu zamierzam upolować jeszcze raz w Krakowie i ponownie zdegustować i ocenić

                            Moja ocena: [3.925]
                            Koniec i bomba,
                            Kto nie pije ten trąba !!!
                            __________________________
                            piję bo lubię!

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              ciemny wiśniowo brązowy kolor, dobre nasycenie CO2, piana gruboziarnista, bezowa, jednak zbyt szybko opada, nie osadza się na szkle, przyjemny aromat, słodowy, w smaku cierpkie, pozostawia w ustach smak goryczki tak typowej dla porterów, butelka euro, ładna etykieta, firmowy kapsel Strzelca

                              Moja ocena: [4.45]
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎