Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Opole, Ligonia, Lewiatan

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    Opole, Ligonia, Lewiatan

    Lewiatan na ulicy Ligonia w Opolu. Wpadłem tam dzisiaj i bardzo się zdziwiłem tym co ujrzałem. Byłem tam już kiedyś i z ciekawszych rzeczy były tam Promile. Natomiast kilka godzin temu moje oczy spostrzegły Hetmana Premium z Krasnegostawu w butelce, od razu zakupiłem. Nigdy jeszcze nie piłem piwka z tego browaru i w końcu będę mógł spróbować co oni tam nawarzyli. Oprócz tego był jeszcze Knap z Imielina ale niestety w puszcza Reszta piw to oczywiście krajowa czołówka produkcyjna.
    Spytałem się sprzedawcy czy może ma inne wyroby z Krasnegostawu ale niestety nie miał chodź spytał się mnie czy ja znam jakieś inne. Oczywiście podałem te nazwy chodź nie wszystkie, facet zapisał i będzie się chyba dowiadywał o możliwość zdobycia innych piw z Krasnegostawu.
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    #2
    Odp: Opole,Lewiatan

    baklazanek napisał(a)
    Knap z Imielina ale niestety w puszcza ;-)puszce?

    niestety nie miał chodź spytał się mnie czy ja znam jakieś inne. Oczywiście podałem te nazwy chodź nie wszystkie, facet zapisał i będzie się chyba dowiadywał o możliwość zdobycia innych piw z Krasnegostawu.
    CHOĆ = chociaż, a chodź to od chodzenia
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • baklazanek
      † 2014 Piwosz w Raju
      • 08-2001
      • 3562

      #3
      Odp: Odp: Opole,Lewiatan

      pjenknik napisał(a)


      CHOĆ = chociaż, a chodź to od chodzenia

      Ano prawda Musze jeszcze poćwiczyć nad ortografią

      Comment

      • baklazanek
        † 2014 Piwosz w Raju
        • 08-2001
        • 3562

        #4
        Pojawił się Czarny Koń z Krajana za 1.40 zł.

        Comment

        • baklazanek
          † 2014 Piwosz w Raju
          • 08-2001
          • 3562

          #5
          Był tam dzisiaj po raz kolejny i bardzo mile zaskoczenie mnie spotkało. Moje oczy ujrzały Maxa z browaru Romus Opolanie szybko biegnijcie do tego sklepu bo piwko się kończy!!
          Nie żeby było jakieś znakomite ale w Opolu raczej winnych sklepach nie do dostania. Cena to 1,70 razem z butelką. Właściciel powiedział że zaopatrzył się w jednej z hurtowni w Kędzierzynie-Koźlu .
          Nurtuje mnie jedna myśl, taki sklepik ma czasami Romusa, Hetmana czy Krajana a taki wyspecjalizowany sklep jak Piwa Świata nie ma nawet piw z Głubczyc czy Namysłowa A facet będzie wciskał ludziom kit że nie ma na Opolszczyźnie hurtowni które sprowadzają piwa z małych browarów.

          Comment

          • baklazanek
            † 2014 Piwosz w Raju
            • 08-2001
            • 3562

            #6
            Jest ciągle Czarny Koń oraz Max a z nowości doszło niemieckie piwo Kaiserdom w butelce jak i w puszce, cena butelki 3,35.

            Comment

            • baklazanek
              † 2014 Piwosz w Raju
              • 08-2001
              • 3562

              #7
              W sklepie oczywiście jest dostępny produkt Kipera czyli piwo Non Stop oprócz tego pojawił się Jurand Europa w wersji pełnej.
              Jest też promocja Uruquella, bodajże 4 czy 6 piwek plus Kufel i podstawki korkowe, wszystko w cenie 19,5 zł.
              A i są również Henki w puszkach zapakowane w karton do których jest dołączona mała puszka o "odmiennym wyglądzie", zestaw za około 17 zł.

              Comment

              • slado
                Gość
                • 07-2003
                • 1072

                #8
                Mieszkasz gdzieś w okolicy Ligonia?
                Wybieram się w tamten zakątek w najbliższych dniach...
                Zaglądnę do Lewiatana, napisz jeszcze cóż to za przybytek.
                Knajpka? A'la PUB? Sklep z mydłem i...?
                Od lat 80-tych nie byłem w tamtych stronach Opola.
                Twoje zdrówko za pilnowanie terenu!

                Comment

                • baklazanek
                  † 2014 Piwosz w Raju
                  • 08-2001
                  • 3562

                  #9
                  Jestem z innego terenu A dokładnie z Koloni Gosławickiej. Sklep odwiedzam często gdyż wiem że można tam trafić nieraz na ciekawe piwa.
                  Jest to sklep wkomponowany w starą kamienicę a asortyment ogranicza się do produktów spożywczych ale jak byś chciał kupić mięsko to tuż obok jest mięsny
                  A niedaleko masz do takiego sklepu jak Jim w którym możesz kupić kilka piw zagranicznych. Znajduje się on na Ozimskiej naprzeciwko starego polmozbytu.

                  Comment

                  • slado
                    Gość
                    • 07-2003
                    • 1072

                    #10
                    W przyszłym tygodniu odwiedzę ten rejon i wstąpię do Lewiatana.
                    Wprawdzie zamierzam odwiedzić sklep z częściami eletkronicznymi, ale będąc blisko nie omieszkam zobaczyć co w Lewiatanie mają.
                    I w jednym i w drugim sklepie będę w takim razie w związku z piwem.
                    Elektroniczny odwiedzę w poszukiwaniu elementów do projektu aparatury nadzorczej procesu warzenia
                    Cały proces kontroli temperatury, czasu trwania przerw białkowych zlecę elektronice.
                    Z piwnym pozdrowieniem - Siup !

                    Comment

                    • perłyfan
                      Senior
                      • 02-2003
                      • 1244

                      #11
                      Korzystając z okazji, że jest sporo osób --- pytanko: czy w Warszawie da radę kupić portera Dojlidy???Może się ktoś orientuje.Proszę o informacje na ten temat
                      JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23792

                        #12
                        jest to fatalne miejsce na zadanie powyższego pytania.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • perłyfan
                          Senior
                          • 02-2003
                          • 1244

                          #13
                          No wiem, wiem...Przepraszam sam nie wiem jak to się stało...
                          JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                          Comment

                          • slado
                            Gość
                            • 07-2003
                            • 1072

                            #14
                            Byłem w Lewiatanie.
                            Z piw których jeszcze nie piłem dostałem Gobin-a jasnego, był też Gobin mocny. Kupiłem tylko Gobina Jasnego Pełnego. Nie lubię mocnych piw. Ale z relacji Bakłażanka wnioskuję, iż trafiłem chyba na dzień o słabym zaopatrzeniu.

                            Comment

                            • baklazanek
                              † 2014 Piwosz w Raju
                              • 08-2001
                              • 3562

                              #15
                              Pojawiły się piwa z Rybnika: Rybnicki Full oraz Hermann Mueller. Poza tym jest jedna ciekawostka, Mocne Beer z Witnicy.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎