Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelka piwna???

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Żywiec
    Senior
    • 12-2001
    • 1571

    Butelka piwna???

    Wpadła dzisiaj w moje ręce przedwojenna butelka po piwie. Niestety nie mogę zidentyfikowwać o jaki browar i miejscowośc chodzi. Może tą drogą zdobędę jakieś informacje.
    Napisy na butelce cą następujące:
    "ERSTE SUCZAWAER BIER BRAUEREI LEIB BREIER&MENDEL SCHWERBERG`S ERBEN".
  • szostak
    Gość
    • 02-2002
    • 1176

    #2
    Podejrzewam, że chodzi tu o Suczawę, miasto obecnie w Rumunii, konkretnie jest to stolica Bukowiny. Kiedyś Bukowina była ośrodkiem intensywnej kolonizacji niemieckiej (i polskiej). Stąd któryś z kolonistów, albo ktoś z zewnątrz, założył browar, licząc na zbyt, wszak Niemcy pod każdą szerokością geograficzna lubią pić piwo. Bukowińscy Niemcy prawdopodobnie uciekli w obawie przed Armią Czerwoną, mogli też zostać wysiedleni po wojnie.

    Comment

    • Żywiec
      Senior
      • 12-2001
      • 1571

      #3
      Dzięki za info. Przed chwilą otrzymałem telefonicznie podobną sugestię co do pochodzenia tej butelki.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        szostak napisał(a)
        Podejrzewam, że chodzi tu o Suczawę, miasto obecnie w Rumunii, konkretnie jest to stolica Bukowiny. Kiedyś Bukowina była ośrodkiem intensywnej kolonizacji niemieckiej (i polskiej). Stąd któryś z kolonistów, albo ktoś z zewnątrz, założył browar, licząc na zbyt, wszak Niemcy pod każdą szerokością geograficzna lubią pić piwo. Bukowińscy Niemcy prawdopodobnie uciekli w obawie przed Armią Czerwoną, mogli też zostać wysiedleni po wojnie.
        Wszystko OK, dodam tylko, że niejaki Leib Breier to Żyd.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎