Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Opole, Plac Wolności, Piwa świata (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    Opole, Plac Wolności, Piwa świata (zamknięte)

    Mam nadzieję że nie przekręciłem nazwy. Sklep mieści się na ulicy Wolności w Opolu. Funkcjonuje on już od niespełna 2 miesięcy. Jego wystrój przypomina mi nieco ten z opisu jaki jest zamieszczony przy sklepie o tej samej nazwie ale mieszczący się w Warszawie. W środku ciasno ale piwa dobrze wyeksponowane, niektóre za szybami a inne zaś na zwykłych półkach. Na stole na którym jest kasa również jest zestaw kolumn z 3 rodzajami wafelków. Wszystkie są niemieckie. No to teraz przechodzę do asortymentu. Z właścicielem rozmawiałem już jakiś czas temu na temat obecnych jak i przyszłych piw. Facet powiedział mi że będzie się starał nawiązać kontakty z hurtowniami które rozprowadzają produkty z małych browarów. Ale jak na razie to chyba z tych rozmów mało wynika. Bo na półkach z polskich piw to rzecz jasna sama czołówka. No ale wierzę w zapewnienia właściciela( może współwłaściciela) że postara się aby w jego sklepie nie był widziany tylko Leszek i Żywiec itp. A jeżeli chodzi o zagraniczne piwa to sytuacja przedstawia się mniej więcej tak. Duży wybór piw niemieckich, większość w granicach 5 zł. Jest też kilka piw z Francji w tym Well Scotch czy Adelscott. Są i piwa Hiszpańskie jak i rodzynki z Japonii, Singapuru czy Anglii. Jest to stan piw sprzed jakiegoś czasu ale z tego co widziałem dzisiaj przez szybę to nic nie przybyło oprócz kilku nieznanych mi piw w puszkach. A czemu przez szybę?? Ano dla tego iż ten sklep ma jedną wadę, nie ma wywieszki z godzinami otwarcia!!!!!!!!!!!!!!!! Ilekroć tam idę to sklep jest zamknięty Pozostaje mi tylko obserwacja przez wspomnianą już szybę
    Klientów chyba mu nie zabraknie gdyż koło sklepu jest Plac Wolności na którym jest często wiele młodzieży, no ale nadchodzi zima i plac opustoszeje więc z początku może być ciężko.
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    #2
    Ten sklep chyba jeszczenie jest oficjalnie otwarty.
    Do wyboru Paulaner Hefe-Weizen, Oktoberfest, Original Muenchener, Salvator. Sternquell, Franziskaner Hefe Weizen, Hoffbrau Muenchen.
    Ostatnio za moja namowa pojawił sie Lwówek Mocne dobre, Lwóweckie i Książęce, ale juz zniknął.
    Współwłaściciel zapewnia poszerzanie asortymentu.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • PORTER
      Gość
      • 10-2002
      • 24

      #3
      piwa swiata

      Kochni a gdzie jest taki skleb w Warszawie ? Przepraszam za takie pytanie..........PORTER

      Comment

      • And69
        Senior
        • 06-2002
        • 1487

        #4
        Poczytaj dobrze forum , to znajdziesz napewno adresy .

        Comment

        • baklazanek
          † 2014 Piwosz w Raju
          • 08-2001
          • 3562

          #5
          pjenknik napisał(a)

          Współwłaściciel zapewnia poszerzanie asortymentu.

          To usłyszeliśmy podobne zapewnienia
          Lwówek szybko znika ale mam nadzieje że przynajmniej na Szarych Szeregów będzie on często dostępny.

          Comment

          • baklazanek
            † 2014 Piwosz w Raju
            • 08-2001
            • 3562

            #6
            Byłem dzisiaj i znowu pocałowałem klamkę Ale widziałem przez szybkę że mają coś nowego i wieczorem wybieram się tam ponownie na rekonesans.

            Comment

            • baklazanek
              † 2014 Piwosz w Raju
              • 08-2001
              • 3562

              #7
              Hura zastałem otwarty sklep Zacznę od tego że sklep ten jest otwarty od 13 do 20, krótko Przybyło darmowych podstawek, jest teraz ich ponad dziesięć rodzajów. A co z piwami?? Otóż z nowości jest wybór 4 różnych piw z Lwówka i w sumie to wszystko. Ale sprzedawca powiedział mi że już dzisiaj miał mieć dostawę 50 nowych piwek Niestety transport nie dotarł za to już w przyszłym tygodniu na 100% mają dojść piwa z : Anglii. Francji i Hiszpanii oraz bodajże z innych krajów. Ale co najważniejsze ma też być dużo piwek z polskich małych browarów. Wreszcie!!!!!!

              Comment

              • baklazanek
                † 2014 Piwosz w Raju
                • 08-2001
                • 3562

                #8
                Ponowna wizyta w tym sklepie znowu mnie bardzo rozczarowała Facet ciągle ściemnia że ma mieć dostawę a ona spóźnia się już blisko miesiąc. Mimo tego cos nowego się pojawiło. Niewiele ale zawsze coś. A mianowicie piwa z Belgii takie jak Leffe oraz Hoegaarden. Do tego doszło kilka piwek z Niemiec. Są jeszcze dwie promocje, dwa Hasseroedery + szklanka za 9 zł a druga to bodajże Desperados. Nie przyjrzałem się zawartości ale cena to 36 zł.

                Comment

                • baklazanek
                  † 2014 Piwosz w Raju
                  • 08-2001
                  • 3562

                  #9
                  Opole staje się Lwówkiem płynące Pojawia się w coraz to większej ilości sklepów co należy uznać za dobra nowinę. I to nie tylko jeden gatunek tylko kilka.
                  W Piwach Świata Lwówek kosztuje 1,70 zł. 30 gr. różnicy to nawet sporo.
                  A jeszcze chciał bym coś napisać o piwach hiszpańskich, a mianowicie o ich cenach w Opolu.
                  Najdroższe są w Piwach Świata, w litrowych butelkach kosztują koło 9,50 zł w Jimie 8,60 zł a w Sparze jedyne 7,50 a w małych butelkach już po mniej niż 3 zł.

                  Comment

                  • baklazanek
                    † 2014 Piwosz w Raju
                    • 08-2001
                    • 3562

                    #10
                    Jak ja kocham ten sklep. Co tam wchodzę to się zawodzę Asortyment zamiast się zwiększać to się zmniejsza, no ale co tam. Już jakiś czas temu pojawiły się piwa włoskie ale zapomniałem o tym poinformować. Od czasu świąt w sklepie zmieniło się to iż znikną Lwówek(idzie jak świeże bułeczki i chyba tych bułeczek długo jeszcze nie będzie gryyyy), ubyło piw niemieckich i w sumie tyle. Oczywiście jak by nie było są i obiecujące zapewnienia iż pod koniec przyszłego tygodnia powinno pojawić się cos nowego. I uwaga!!! Ponoć maja mieć Ambery Te sezonowe Pewnie i tak na darmo się uśmiecham bo z obietnic czy raczej marzeń sprzedawcy nic nie wychodzi No może za kilka alt cos się pojawi fajnego

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      #11
                      pewnie tak, bo chyba beczek Amberowskich nie ściągną do sklepu...
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • baklazanek
                        † 2014 Piwosz w Raju
                        • 08-2001
                        • 3562

                        #12
                        ART napisał(a)
                        pewnie tak, bo chyba beczek Amberowskich nie ściągną do sklepu...


                        Facet mówił że jego kolega czy ktoś tam pojechał na pomorze i ma tam kombinować jakieś piwka. No ale skoro sezonówki leją tylko do beczek to rzeczywiście ma wybujałą fantazję

                        Comment

                        • And69
                          Senior
                          • 06-2002
                          • 1487

                          #13
                          baklazanek napisał(a)




                          Facet mówił że jego kolega czy ktoś tam pojechał na pomorze i ma tam kombinować jakieś piwka.
                          Chyba nie masz na myśli ARTa , on też wybiera się nad morze

                          Comment

                          • baklazanek
                            † 2014 Piwosz w Raju
                            • 08-2001
                            • 3562

                            #14
                            And69 napisał(a)


                            Chyba nie masz na myśli ARTa , on też wybiera się nad morze

                            Co ty ART Już dawno by mnie zjechał za to że posądzam jego kumpla o wybujała fantazję Kopa z browaru bym dostał takiego że bym doleciał do Bielkówka

                            Comment

                            • baklazanek
                              † 2014 Piwosz w Raju
                              • 08-2001
                              • 3562

                              #15
                              Był sklep i po sklepie. Od długiego czasu nieczynny ale na pólkach sklepowych jeszcze trochę piw jest, szczególnie z Niemiec. Szkoda ze właściciel nie urządzi wyprzedaży No ale pewnie wszystkie piwka sobie chlapnie w czym pewnie pomogą mu koledzy.
                              Aha na półkach jest tez szkło więc jeżeli ktoś zna właściciela to może uda mu się coś zagarnąć dla siebie.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎