Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Velkopovicky kozel svetly lezak jasne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dudlik
    Senior
    • 11-2002
    • 269

    Velkopovicky kozel svetly lezak jasne

    Co sądzici o piwku koziołek jasny? Mi ono smakuje. Pijał je sam Hrabal i porównywał je nawet do Heinekena.
    4
    Mniam jest pyszne. Znam Czeszkę która porównuje je do tyskiego.
    75,00%
    3
    Popijał je sam Hrabal porównuj±c do Heinekena.
    25,00%
    1
    Piana jak śmietana smak szesnastoletniej dziewczyny! To jest piwko!
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    #3
    I błagam bez porównań do tyskiego czy heinekena bo się załamię całkiem, co prawda to teraz SAB i pewnie niedługo już przestanie być piwem ale na razie jeszcze nie jest to produkt finansistów i marketingowców tylko PIWO.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • szostak
      Gość
      • 02-2002
      • 1176

      #4
      zythum napisał(a)
      I błagam bez porównań do tyskiego czy heinekena bo się załamię całkiem, co prawda to teraz SAB i pewnie niedługo już przestanie być piwem ale na razie jeszcze nie jest to produkt finansistów i marketingowców tylko PIWO.
      Bo velkopopovickeho nie da się porównać do niczego, a tym bardziej do wyrobów piwopodobnych. To nie pilsner, ale velkopopovicky kozel powinien być reklamowany jako wzorzec piwa. Przynajmniej na razie.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #5
        Bez przesady. To tylko zwykłe, wielkoprzemysłowe piwo. Ja tam wolę trutnovskiego Krakonosa, lub z dużych - Krusovice.

        Comment

        • szostak
          Gość
          • 02-2002
          • 1176

          #6
          Krzysiu napisał(a)
          Bez przesady. To tylko zwykłe, wielkoprzemysłowe piwo. Ja tam wolę trutnovskiego Krakonosa, lub z dużych - Krusovice.
          Może i jest to wielkoprzemysłowe piwo, ale musisz przyznać, że niepowtarzalne, przynajmniej w smaku i aromacie. Poza tym ma ustaloną renomę; było ulubionym piwem samego Josefa Švejka

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #7
            Gwoli ścisłości - ulubionym piwem Szwejka był smichovski Staropramen. Kozel był drugi.

            Być może ma w sobie coś nadzwyczajnego, ale mi po prostu mniej smakuje niż Krakonos i Krusovice.

            Niestety w Czechach również zachodzi proces ubezsmakowienia piwa. Bardzo to przykre, jak pije się Pilznera, Budvara czy słowackiego Bazanta całkiem bez smaku.

            Ostatnio jak jadę do Czech, raczę się piwem z minibrowaru Vrchlabi. Bardzo oryginalny jest ciemniak z dodatkiem wiśni.

            Comment

            • quduaty
              Member
              • 07-2003
              • 80

              #8
              Kozel vitezi!

              Koziołek jest boski. Kiedyś pijałem go sporo w knajpie nad Sazavą - tzw. U Grubiana - miał zwyczaj zabierać kufle dopite w 3/4 i warczeć na ludzi, którzy zbyt długo siedzeili nad jednym kuflem... Echhh to se nevrati... Ale po nadużyciu postukuje różkami w czaszkę od wewnątrz...
              Krew to życie - a piwo to jego esencja

              Comment

              • jerzy
                piwoholik
                • 10-2001
                • 4705

                #9
                Velkopopovicky Koziolek jest przepyszny, rewelacyjny i bezkonkurencyjny! Specjalnie po niego jeżdżę czasem za południową granicę.
                Ale w ankiecie nie zagłosuję - bo wymienione w odpowiedziach Tyskie i Heineken można stawiać jedynie na poziomie (za przeproszeniem) produktu przemiany materii po wypiciu tego wspaniałego piwa.
                browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎