Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blondynka w Żywieckim Muzeum Humoru

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Żywiec
    Senior
    • 12-2001
    • 1571

    Blondynka w Żywieckim Muzeum Humoru

    Na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy milicja stała się policją miejsce milicjantów – żelaznych bohaterów peerelowskich dowcipów zajęły blondynki postrzegane w społeczeństwie jako równie wyrafinowane intelektualnie. Funkcjonariuszy, którzy nie jedzą ogórków bo się im głowy w słoikach nie mieszczą zastąpiły więc prostoduszne blond piękności. Jak wygląda i czym się interesuje statystyczna blondynka?
    Na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy milicja stała się policją miejsce milicjantów – żelaznych bohaterów peerelowskich dowcipów zajęły blondynki postrzegane w społeczeństwie jako równie wyrafinowane intelektualnie. Funkcjonariuszy, którzy nie jedzą ogórków bo się im głowy w słoikach nie mieszczą zastąpiły więc prostoduszne blond piękności.
    Żywieckie Muzeum Humoru, czyli Centralny Ośrodek Badań nad poczuciem humoru Polaków przeanalizował to zagadnienia bardzo rzetelnie i systematycznie. Tak, jak CBOS, czy jakiś inny Demoskop zamówiliśmy badania opinii publicznej poświęcone wizerunkowi blondynki z dowcipów. Nasi ankieterzy pytali Polaków kim jest ich własna “blondynka z sąsiedztwa”? Wyniki badań raczej nas nie zaskoczyły.
    Statystyczny Polak uważa, że intelekt nie jest najsilniejszą stroną naszych bohaterek. Nie jest i nie musi bo dziewczyny całkiem dobrze sobie radzą nie przemęczając pięknych główek. Prześlizgują się przez maturę głównie dzięki ładnemu uśmiechowi, a nie wiedzy. Dzięki tym samym, nie ocenianym na świadectwach szkolnych umiejętnościom polska blondynka ma też nadzieję spełnić swe największe marzenie – znaleźć bogatego męża. Przeciętny Kowalski ceni ją za urodę, miły charakter i zdecydowanie większą dostępność niż innych pań. Jednym słowem badania potwierdziły stereotyp “miłej, ładnej, ale głupiej” kobietki. Ankietowani jakby nie zauważali dociekliwych i błyskotliwych dziennikarek Moniki Olejnik i Małgorzaty Domagalik, znanej z ciętego języka malarki Hanny Bakuły, czy żelaznej damy polskiego biznesu Henryki Bochniarz.
    Nasi muzealnicy postanowili więc “ruszyć w Polskę” i na własną rękę zbadać jakie naprawdę są polskie blondynki i wybrać tę jedną, jedyną, najbardziej typową na rzeczniczkę interesu wszystkich blondynek. Na podstawie wcześniejszych badań sporządziliśmy profil psychologiczny naszej bohaterki, który policyjnemu rysownikowi posłużył do sporządzenia portretu typowej blondynki. Gotowy szkic, niczym list gończy rozwiesiliśmy wszędzie tam, gdzie zatrzymało się nasze muzeum. Niektóre blondynki zgłaszały się same, za inne robili to złośliwi koledzy ale w końcu udało się. W każdym z miast wybraliśmy po jednej z finalistek i zaprosiliśmy na spotkanie do Krakowa. Nie mieliśmy łatwego zadania bo wszystkie były miłe i piękne. Jury było obiektywne bo zasiadły w nim inne blondynki - znane z urody i ciętego języka krakowska dziennikarka “Gazety Wyborczej” Małgorzata Skowrońska i pieśniarka Lidia Jazgar. Po serii dociekliwych pytać konkursowych do ścisłego finału weszły psycholog z Gliwic Monika Kula i studentka z Krakowa Alicja Jabłońska. Po długich naradach jury postanowiło, że najwięcej predyspozycji na stanowisko rzecznika polskich blondynek ma Alicja Jabłońska. Tak jak bohaterka dowcipów jest ładną i miłą dziewczyną. Jest też bardzo inteligenta, a w przyszłości zamierza pracować w bankowości lub finansach !
  • StaryKocur
    Senior
    • 01-2002
    • 1521

    #2
    Hm, Ciekaw jestem ile blondynek mamy na Forum?
    Ja znam osobiście tylko jedną.

    SK
    Piwo pite z umiarem
    nie szkodzi w żadnych ilościach.

    Comment

    • Ahumba
      Senior
      • 05-2001
      • 8962

      #3
      StaryKocur napisał(a)
      Hm, Ciekaw jestem ile blondynek mamy na Forum?
      Ja znam osobiście tylko jedną.

      SK

      chodzi Ci o blondynki czy o "blondynki"?
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

      Comment

      • StaryKocur
        Senior
        • 01-2002
        • 1521

        #4
        o te pierwsze.
        Piwo pite z umiarem
        nie szkodzi w żadnych ilościach.

        Comment

        • szostak
          Gość
          • 02-2002
          • 1176

          #5
          Odp: Blondynka w Żywieckim Muzeum Humoru

          Żywiec napisał(a)
          Prześlizgują się przez maturę głównie dzięki ładnemu uśmiechowi, a nie wiedzy. Dzięki tym samym, nie ocenianym na świadectwach szkolnych umiejętnościom polska blondynka ma też nadzieję spełnić swe największe marzenie – znaleźć bogatego męża. Przeciętny Kowalski ceni ją za urodę, miły charakter i zdecydowanie większą dostępność niż innych pań. !
          Dokładnie taką blondynkę znam. dzięki raz zniewalającemu, a raz bezradnemu usmiechowi przechodziła przez wszystkie egzaminy na studiach. Co dziwne, miękły przy tym nawet panie z tytułami. Stylizowała się na taką, co to wie nie za wiele, ale wbrew pozorom wiedzę miała sporą. Przymierzałem się do niej, ale uznałem, że mam małe szanse i zająłem się... jej najbliższą przyjaciółką, brunetką oczywiście. Z tego też nic nie wyszło A owa blondynka, która na zajęciach z j. niemieckiego wykazywała się całkowitą niewiedzą, wyjechała do Niemiec, znalazła tam bogatego męża i została. Paru znajomych z tego powodu urżnęło się z rozpaczy

          Comment

          • Żywiec
            Senior
            • 12-2001
            • 1571

            #6
            Żywieckie Muzeum Humoru

            Cytat z Kurierem nr 3(16)2002:
            "Żywieckie Muzeum Humoru to miejsce gdzie zebraliśmy z całej Polski eksponaty, które Polakom kojarzyły się z satyrą, dobrym humorem, od Stańczyka po współczesne komiksy.
            Żywieckie Muzeum Humoru to miejsce gdzie zebraliśmy z całej Polski eksponaty, które Polakom kojarzyły się z satyrą, dobrym humorem, od Stańczyka po współczesne komiksy.
            Kiedy zgłosiła się do nas firma Eskadra, poszukująca sponsora dla Muzeum nie mieliśmy, wątpliwości, że powinniśmy zaangażować się w to przedsięwzięcie. Chcieliśmy udzielić wsparcia temu tak zaniedbywanej części dziedzictwa kultury narodowej. Ważny był też dla nas fakt, że władze samorządowe Żywca także postanowiły wesprzeć Muzeum i zgodziły się, by miało tam swoją stałą siedzibę. Na razie objazdowa ekspozycja muzeum odwiedziła; Warszawę, Gdańsk, Gliwice i Kraków, wszędzie wzbudzając żywe zainteresowanie. Jest to obecnie najchętniej odwiedzana wystawa w Polsce.
            Za rok muzeum humoru osiądzie w stałej siedzibie w Żywcu. Liczmy, że będzie to jedna z największych atrakcji turystycznych dla całego żywieckiego regionu, a muzeum na trwałe wpisze się w mapę kulturalną Polski."
            Ze zdobytych przeze mnie informacji wynika, że muzeum ma mieć swoją siedzibę w sterej słodowni browaru żywieckiego.

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              Ja tam nie dość, że jestem blondynką, to w dodatku ciemną
              A w bankowości to juz pracuję

              czekam na złośliwe docinki, chętnie odparuję
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #8
                Odp: Blondynka w Żywieckim Muzeum Humoru

                Żywiec napisał(a)
                ... Jest też bardzo inteligenta, a w przyszłości zamierza pracować w bankowości lub finansach !
                Z tą inteligencją to bym nie przesadzał, pchać się dzisiaj do bankowości to dość ryzykowne przedsięwzięcie.

                Nasza ciemna blondynka to zapewne potwierdzi, jak sądzę. Chyba, że postanowi mi odparować, a nawet dociąć, może wtedy zgubić zasadniczy wątek dyskusji.
                Last edited by Krzysiu; 20-11-2002, 12:02.

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #9
                  Powstaje Krzysiu pytanie: a gdzie się warto pchać w obecnych czasach?
                  Nie znam póki co odpowiedzi, jak poznam, to niewykluczone, że się przebranżuję, wszak zdolna jestem
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • celt_birofil
                    † 2017 Piwosz w Raju
                    • 09-2001
                    • 4469

                    #10
                    Jak podaje nasz lokalny tygodnik, Muzeum zostanie zlokalizowane w ... Miejskim Muzeum w Żywcu
                    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎