Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak zaczeliście zbierać ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • And69
    Senior
    • 06-2002
    • 1487

    Jak zaczeliście zbierać ?

    Skoro było o nickach , to teraz o początkach .
    Co sprawiło że połknekiście bakcyla zbieractwa .
  • And69
    Senior
    • 06-2002
    • 1487

    #2
    U mnie zaczeło się wszystko na początku lat 80 , gdy brat przytargał ze trzydzieści piw z CSRS . Były to czasy gdy piwo było bardzo ciężko dostać , a tu nagle takie bogactwo wzorów , feria kolorów . No i mnie wzieło , postanowiłem to zbierać .

    Comment

    • baklazanek
      † 2014 Piwosz w Raju
      • 08-2001
      • 3562

      #3
      A u mnie zaczęło się tak: Miałem chyba wtedy 12 lat, był piękny letni dzień. O pewnej godzinie udałem się do kuchni w poszukiwani jedzenia. Nie pamiętam czy znalazłem to czego szukałem ale zapamiętałem że moje oczy wypatrzyły pustą butelkę Kapera gdańskiego. Pomyślałem sobie wtedy że może zacznę zbierać etykiety No i tak rozpoczęła się moja historia z etykietami oraz kapslami które też zbierałem.

      Comment

      • behemoth
        Senior
        • 12-2001
        • 248

        #4
        Ja zacząłem gdzieś w tym samym wieku co Bakłażanek. Pierwsze etykiety (kilkadziesiąt sztuk) dostałem od... matki. A potem już poszło, znajoma pani ze skupu butelek raz na parę tygodni dawała mi pobuszować między skrzynkami. Trafiały się etykiety z NRD i Czechosłowacji i oczywiście z polskich browarów z poza mojego regionu. Chodziliśmy też z kolegą buszować po śmietnikach pobliskiego holetu "Unia". Tam trafiały się prawdziwe rarytasy- RFN, Belgia, Holandia itd. I tak już paręnaście lat zbieram złom i makulaturę i stłuczkę, powoli już mnie z pod tego nie widać. Po śmietnikach i skupach butelek już się nie pałętam ale i tak jest fajnie

        Comment

        • And69
          Senior
          • 06-2002
          • 1487

          #5
          behemoth napisał(a)
          .Chodziliśmy też z kolegą buszować po śmietnikach pobliskiego holetu "Unia". Tam trafiały się prawdziwe rarytasy- RFN, Belgia, Holandia itd.
          Widzę miałeś fajne dzieciństwo

          Żartuje oczywiście , też po kapsle chodziłem na wagonownie gdzie czyścili warsy . Trzeba było tylko mieć baczenie na sokistów , bo strzelali z soli .

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #6
            Ja złapałem bakcyla, od kiedy kumpel zaczął zbierać etykietki i do dzisiaj tak dla niego zbieram (dla kumpla, nie dla bakcyla).

            Często gęsto stoi u mnie w pokoju kilkanaście butelek, bo kumpel nie miał czasu lub zapomniał je zabrać, a mnie się nie chciało odklejać etykiet.

            Comment

            • Ahumba
              Senior
              • 05-2001
              • 8962

              #7
              a ja będąc w V klasie podstawówki wypiłem swoje pierwsze piwo (słupskie z samowarkami), odkleiła się etykieta to ją schowałem nie wiem po co do koperty. Później nie wiem po co odklejałem wszystkie i też do koperty. Jak się tego trochę zebrało, to już poszło.
              A podstawki zacząłem zbierać w IV klasie technikum. Byłem tydzień u dziewczyny w enerdówku in Leipzig. Co wypiłem piwko to podstawka do kieszeni. Gdy wróciłem do domu to rzuciłem je na ścianę na matę (żeby nie było na macie tak jak w 90% pudełek po papierosach). Kto przyszedł do mnie popatrzył i później coś tam przyniósł.
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

              Comment

              • szostak
                Gość
                • 02-2002
                • 1176

                #8
                A ja bakcyla dopiero łapię. Od kolekcjonera kapsli, swego czteroletniego syna

                Comment

                • wlarut
                  Member
                  • 02-2002
                  • 43

                  #9
                  A ja właściwie nie wiem dlaczego zacząłem zbierać etykiety,
                  COŚ kazalo mi je zbierać, więc odklejałem, odklejałem i było tego
                  już całkiem sporo. Potem zmieniłem stan cywilny i tak jakoś przestałem. Jeszcze potem była przeprowadzka, książki, gazety i między nimi etykiety znalazły się w kartonach w piwnicy, potem zalało
                  piwnicę i wszystko szlag trafił.
                  W ubiegłym roku tak gdzieś jesienią postanowiłem sprawdzić w internecie co piszą o piwie, tak trafiłem do browaru, stara milość
                  do etykiet odżyła i wróciłem do tego konika.
                  Possumowując - to jest to COŚ co trudno określić, ale to COŚ każe zbierać i już.

                  Comment

                  • grzech
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 4592

                    #10
                    Ja śmieciarstwo mem we krwi. Zbierałem kamienie, pocztówki i inne pierdoły w dzieciństwie, gazety i in. makulaturę n. t. lotnictwa w młodości. Piwem zainteresowałem się na studiach, gdy chodząc po Lublinie zanotowałem sporo wszelakich marek w sklepach (choć przytrafiło mi się i eksplorowanie śmietników). I dalej poszło już łatwo. Zbieram etykiety, wafle początkowo niezobowiązująco, doszły kapsle, które przehandlowałem Andiemu, po drodze jeszcze pocztówki, butelki, szklanki już tak na boczku i uważam coby nie za dużo, aby się żonka moja nie wkurzyła. Aktualną ilość toleruje.

                    Comment

                    • szostak
                      Gość
                      • 02-2002
                      • 1176

                      #11
                      Ja też. Pocztówek, zbieranych w czasach szkoły średniej ma jeszcze całkiem sporo. Teraz mam całkiem przywoita kolekcję muszli. Polskie gatunki zbierane osobiście, egzotyczne, niestety, kupowane na giełdach. Mam też trochę minerałów. A kiedy syn zaczął zbierać apśle, jak anzywał kapsle, to mu systematyzuję zbiory. Nie wymieniamy się jeszcze z innymi, ale zbieramy z ziemi. Mamy - proszę się nie śmiać - nieco ponad 60 wzorów. Każdy wszak zaczynał od tej ilości. Dziwne tylko, że gdzieś nie ma najcenniejszych zbiorów, starych kapsli Perły, z napisem ciagnącym się przez całą średnicę. Znajdowałem je kilka razy, przynosiłem, ale gdzieś je wcięło.

                      Comment

                      • Dudlik
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 269

                        #12
                        A mnie w to wszystko wciągnął mój starszy ode mnie o 10 lat brat. Nauczył mnie pić browara i zbierać
                        Piana jak śmietana smak szesnastoletniej dziewczyny! To jest piwko!

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #13
                          Dudlik napisał(a)
                          pić browara
                          Tylko jednego?

                          Comment

                          • Ahumba
                            Senior
                            • 05-2001
                            • 8962

                            #14
                            żąleną napisał(a)


                            Tylko jednego?
                            jak ktoś ma 5 lat to i ten jeden browar to drobna przesada
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                            Comment

                            • Cyrkonia
                              Senior
                              • 10-2001
                              • 1936

                              #15
                              hmm....
                              w sumie to ja niczego nadal nie zbieram.
                              Kolekcja podstawek należy do mojego brata, choć trochę maczałam w niej palce. Sentymentem za to darzę wszystko co jest związane z Browarem w Biskupcu, który niestety nie działa. Więc jak coś wpadnie mi w łapki "biskupieckiego" to .....
                              www.stat-gra.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎