Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

butelki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gul_gul
    Premium Member
    • 02-2001
    • 359

    butelki

    Dwie uwagi dla tych którzy będą kapslować:

    Lepsze do tego celu są butelki tradycyjne, z szerokim zgrubieniem na szyjce (kapslownica dokładniej je łapie, w przeciwieństwie do tych po Lechu czy Tyskim)

    A opróżnione, konieczne wypłukać wodą bo potem ciężko usunąć pleśń z dna.
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    #2
    Dobrze też jest zalać na noc ciepłą wodą z chlorem(Clorox, Ajax lub coś w tym stylu, nie należy przesadzić z ilością i dobrze wypłukać). Naprawdę dobrze wypłukać! A jak się wam wydaję, że jest dobrze wypłukane, wypłukać jeszcze raz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • NoLeafClover
      Senior
      • 09-2001
      • 449

      #3
      Te od Lecha czy Tyskiego są z cienkościennego szkła i mogą nie wytrzymać ciśnienia co2 który wytwarza się w dofermentowywanym piwie już w butelkach. Dlatego wolę stare kształtem butelki niż te smukłe Lecha. A jak robiłem z przyprawami to nie wytrzymała nawet butelka typu "granat" bo i w taką butelkuje moje piwka. Kapsel jednak pozostał
      NoLeafClover

      Comment

      • piwo
        Senior
        • 08-2001
        • 810

        #4
        Podzielę się moimi spostrzeżeniami z warki.

        Używałem kiedyś butelek z kabłąkowym zapięciem ale niestety
        na 50 butelek zawsze 1-2 eksplodowały (denka) potem wpadłem na pomysł aby wlewać piwo do butelek plastikowych po wodzie żywiec zdrój - myć nie trzeba (używam zawsze nowych butelek po świeżo wypitej wodzie).
        I możecie się ze mnie śmiać ale to piwo było dużo lepsze od tego w butelkach szklanych - zakrętki są bardzo dobre i nic nie przepuszczają.

        Jest jeszcze jeden fajny efekt do obserwacji - efekt puchnięcia butelki.

        Teraz każda warka jest rozlewana do plastiku.

        Comment

        • Czes
          PremiumUżytkownik
          • 06-2001
          • 752

          #5
          Jak widać wyżej, można butelkować i w PET!
          Jednak zwykły PoliEtylenoTereftalan to kiepska bariera dla tlenu więc radzę nie przechowywać tak butelkowanego piwa dłużej niż miesiąc.
          A przechowywać w ciemnosciach bo PET jest też dosyć przeźroczysty dla UV, by piwo uszkodzić.
          Plastik ma tu jedną przewagę: ewentualnie eksplodująca butelka jest mniej groźna niż szklana !
          O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

          Comment

          • piwo
            Senior
            • 08-2001
            • 810

            #6
            Mam piwniczkę, w której przechowuję butelki.
            Nigdy miesiąca nie wytrzymała, żadna z butelek...

            Comment

            • NoLeafClover
              Senior
              • 09-2001
              • 449

              #7
              Ja zaczynam zbierać te od Grolscha - będę mógł wtedy upuścić trocha CO2 kiedy zauważę że zbyt nagazowane zacznie sie robić. Teraz kapsluje zatem ciężko byłoby od i zakapslowywać ponownie.
              NoLeafClover

              Comment

              • muciek
                Member
                • 06-2001
                • 50

                #8
                Ja używam butelek od Grolscha i Fischera i jestem zadowolony. Właściwie żadna z tych butelek nie eksplodowała.
                Ale wcześniej używałem od Tyskiego i też nie było problemów, co prawda kapsle nachodziły nieco krzywo ale piwo nie godziło to w trwałość piwa. Tydzień temu wypiłem piwo warzone rok wcześniej - i mogę powiedzieć, że OK

                Comment

                • Lesny
                  Gość
                  • 02-2002
                  • 19

                  #9
                  Re: butelki

                  [QUOTE]Originally posted by gul_gul
                  [B]Dwie uwagi dla tych którzy będą kapslować:

                  Lepsze do tego celu są butelki tradycyjne, z szerokim zgrubieniem na szyjce (kapslownica dokładniej je łapie, w przeciwieństwie do tych po Lechu czy Tyskim)

                  Bardzo przyjemnie prezentują się butelki po piwie produkowanym w browarze Doilidy. Są dosyć grubościenne, smukłe - takie w stylu tych z niektórych niemieckich browarów. I co najważniejsze dobrze się kapslują. Zresztą te po Lechu też mi się dobrze kapslowały - może bardziej chodzi o jakość kapslownicy, a nie kształt butelki?

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23798

                    #10
                    Re: Re: butelki

                    Originally posted by Lesny

                    Bardzo przyjemnie prezentują się butelki po piwie produkowanym w browarze Doilidy. Są dosyć grubościenne, smukłe - takie w stylu tych z niektórych niemieckich browarów. I co najważniejsze dobrze się kapslują.
                    to są standardowe butelki w Niemczech i Czechach (Słowacji pewnie też), typ NRW
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • oryks
                      Senior
                      • 01-2002
                      • 297

                      #11
                      Butelki plastikowe

                      Czy ktoś jeszcze ma doświadczenia z używaniem plastikowych butelek ?

                      Comment

                      • wartburg
                        Gość
                        • 03-2002
                        • 95

                        #12
                        Mam pytanie w kwestii malych butelek. Ostatnio widzialem takie male butelki. O ile pamietam z dziecinstwa to kiedys wiekszosc piw byla podawana w takich butelkach. Ksztalt gruszkowaty, pojemnosc 0,33. Teraz mozna w nich kupic piwo Top i chyba Strzelca.
                        Czy ktos lal w nie swoje piwo i kapslowal? Jak wytrzymuja cisnienie? Jak sie kapsluja?

                        Wartburg

                        Comment

                        • Czes
                          PremiumUżytkownik
                          • 06-2001
                          • 752

                          #13
                          Masz na mysli model butelki zwany "steini".
                          Jest ona w porównaniu z ostatnio wprowadzanymi na rynek butelką gruboscienną, a więc wytrzymałą.
                          Ma gruby kołnierz, co oznacza wygodę w kapslowaniu - też dobrze.
                          Kiepski jest jednak jej kształt: stosunek szerokosci do wysokosci. Rozległe dno sprawi, że chcąc przy nalewaniu pozostawić osad drożdżowy w butelce, pozostawimy w niej także sporo piwa.
                          O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                          Comment

                          • wartburg
                            Gość
                            • 03-2002
                            • 95

                            #14
                            Czyli rozumiem ze nie polecasz tego typu butelek w domowym browarnictwie?

                            Wartburg

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              #15
                              Dobre i tanie są butelki "oranżadówki" 0,33 l. Ponieważ wychodzą z mody, mozna trafić ofertę sprzedaży ilości hurtowych dosłownie za grosze (widziałem 5 zł/krata). Mają szeroki kołnierz, wygodniejszy do kapslowania i są grubościenne, a poza tym mają korzystny stosunek wysokości do średnicy.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎