PDA

Wersja pełna: : Big Lebowski w TVP2

slavoy
20-02-2002, 23:21
Muszę dać upust irytacji.
W telewizyjnej dwójce leci właśnie cudna komedia "Big Lebowski". I co tu stwierdzam? Ano stwierdzam że TVP potrafi spierniczyć dobry film nędznym tłumaczeniem z jeszcze nędzniejszym lektorem. Ten facet nadaje się do telenoweli, a nie "Big Lebowskiego"! Zero oddania klimatu sytuacji, zero emocji. Po prostu gadka jak z automatu. Zgroza!
Jak można nazwać Lebowskiego "Gościu", a nie "koleś":mad:

slavoy
21-02-2002, 00:55
Film się właśnie skończył. Padaka totalna z tym tekstem. Najlepszy wyjątek:
- Ja piernicze (czy jakoś tak, ale nie wulgarnie)
- Gościu, za dużo przeklinasz
- O czym ty kurde pierniczysz?
Jeśli w scenariuszu są bluzgi to służą one do czegoś, a szczególnie w takich sytuacjach. Takie ugrzcznianie na siłę może zrobić chyba tylko TVP.

Tekst tłumaczył: Andrzej Majewski
Czytał: Stanisław Olejniczak
:kac:

albeertos
21-02-2002, 07:45
Lepiej sobie popatrz na TV Polonia tłumaczenia polskich filmów na angielski. To jest dopiero jazda.

pjenknik
21-02-2002, 08:18
Big Lebowski to był koleś!;)
Nie wiem czemu nieodparcie kojarzy mi się z kultową postacią literatury amerykańskiej czyli z Charlesem Bukowskim, ostatnio mój ulubiony autor. Chciałbym sobie żyć tak jak On to opisuje.... Ech....

adam16
21-02-2002, 20:07
Originally posted by slavoy
Muszę dać upust irytacji.
W telewizyjnej dwójce leci właśnie cudna komedia "Big Lebowski". I co tu stwierdzam? Ano stwierdzam że TVP potrafi spierniczyć dobry film nędznym tłumaczeniem z jeszcze nędzniejszym lektorem. Ten facet nadaje się do telenoweli, a nie "Big Lebowskiego"! Zero oddania klimatu sytuacji, zero emocji. Po prostu gadka jak z automatu. Zgroza!
Jak można nazwać Lebowskiego "Gościu", a nie "koleś":mad:

I dlatego wolę oglądać filmy, bez lektora, z napisami, i pełnym , nie zagadanym, oryginalnym dźwiękiem. Na całe szczęście coraz więcej filmów na wideo jest tak wydawanych, a DVD problem nie istnieje. Niech no wejdzie jeszcze telewizja cyfrowa i nie trzeba się będzie denerwować.

slavoy
21-02-2002, 20:17
adam16 napisal/a
a DVD problem nie istnieje.
I własnie w takiej wersji Big Lebowskiego posiadam.:) Kiedyś na promocji w jakimś hiperze dorwałem go na 32zł! Taniej niż pirackie DVD. Problem polega na tym że płyta jest więcej w pożyczkach niż u mnie:(

Radegast
21-02-2002, 23:53
Film o luzaku Lebowskim jest super zakręconą komedią-poprostu extra i to trzeba obejrzeć.
Chcę tu jeszcze nawiązać do innej komedii, która zawsze mi się przypomina jak słyszę o "Big Lebowskim", chodzi mi o "Barton Think"(nie wiem czy dobrze zapamiętałem tytuł).
Ów film jest jeszcze większym zakrętem niż Big, ale nie tylko styl mi przybliża te komedie. Kluczowy jest tutaj John Turturo, który w Bartonie odgrywa główną rolę-dla mnie świetny aktor.
Naturalnie takie braki jak Barton Think należy natychmiast nadrobić-niepożałujecie;)

slavoy
22-02-2002, 06:21
Tutuł brzmi "Barton Fink" i film jest faktycznie niezły, choć oglądałem go wieki temu jak pracowałem w kinie. W Lebowskim Turturro zagrał rolę raczej symboliczną, choć mocno charakterystyczną - Jesusa. To co definitywnie łączy obudwa filmy to osoby braci Coenów - scenarzystów, reżyserów i producentów tych obrazów. No i ten klimacik:)

Radegast
22-02-2002, 06:41
Owszem wspólny reżyser dla obydwu filmów jest istotną sprawą, lecz nie to moim zdaniem powinno upodabniać, bo inaczej wystarczyłoby obejrzeć dwa filmy danego reżysera i koniec z jego kinem. Owszem każdy reżyserujący ma swoistą specyfikę, ale żeby ewoluować musi szukać czegoś nowego i generalnie albo chce stworzyć podobny obraz, albo też nie.

pjenknik
22-02-2002, 08:01
Jeżeli juz o braciach Coen czy ktoś pamięta "Fargo"? Jeden z moich ulubionych filmów, a aktorka grająca policjantkę jest "The Best" i jeszcze te dialogi! A scena z mielonym? Miodzio!;)

Gambrinus
22-02-2002, 14:53
"Fargo" byl extra, policjantka tez, no i jeszcze ten akcent z Minnesoty :)

albeertos
22-02-2002, 14:55
Fargo - bomba film! Mam go na VHS, nieraz sobie zaglądam.

zythum
22-02-2002, 14:58
Fargo - rewelacja.

albeertos
26-02-2002, 09:11
Jak ktoś chce sobie sprawić Big Lebowskiego na DVD to podaję adres: http://www.vivid.pl/php/dvd/tytul.php3?&sk=wg&l_p=&id_a=&l=&la=&pp=1001&kategoria=iti&nr=10797
:)

yendras
26-02-2002, 09:23
Originally posted by slavoy
W Lebowskim Turturro zagrał rolę raczej symboliczną, choć mocno charakterystyczną - Jesusa.
Jesus w "Lebowskim" to dla mnie rola nr 1 !! :D

slavoy
26-02-2002, 10:34
Albeertos, ty czasem nie pracujesz dla Vivid'u?;)

albeertos
26-02-2002, 10:39
Niestety nie :( , a fajna fucha by była, tyle filmów ...

albeertos
26-02-2002, 10:40
Kurka, nie zauwazyłem że to dwa razy poszło. Art, jak to się dzieje :eek:

adam16
06-08-2002, 19:19
Na www.stereo.pl (http://www.stereo.pl) jest do kupienia DVD z Bigiem Lebowskim na 37,95zł (http://www.stereo.pl/php/tytul.php?idt=78127&PHPSESSID=8b4d557d467a4a96c754dfbceed6633c)

kiszot
07-08-2002, 01:00
Polecam K-2
Najlepsza w tym filmie jest muzyka