Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Eggenberg, Světly Ležák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Eggenberg, Světly Ležák

    Eggenberg světly ležák
    Pivovar Česky Krumlov
    alk. 5% obj, ekstraktu nie podano, but. 0,5 l.
    "Česky ležák roku 1999" - jak głosi napis na krawatce

    Etykieta jakaś taka kiepska, więc do degustacji przystąpiłem nie oczekując fajerwerków. A tu niespodzianka. Piwo bardzo przyzwoite i ten medal z 1999 mógł być całkiem zasłużony. Ładny złoty kolor, ładna drobnoziarnista piana, która cieszy oko przez dłuższy czas. Smak intensywny, z odpowiednią, ale nie przesadzoną dawką chmielowej goryczki. Oceniam na mocną czwórkę i szczerze Wam polecam.
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    #2
    Szczególnie, że kosztuje niecałe 5 koron. Etykieta jest rzeczywiście bardzo oszczędna w swym wyrazie
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • chicco
      Gość
      • 01-2002
      • 3

      #3
      Kapitalne piwka z Czeskiego Krumlova i raczej tylko tam mozna je dostac ,wlasnie wrocilem z tych okolic i nawet tam w sklepach cieżko je dostac ,za to z kija jest popularne i pyszniutkie ,polecam szczegolnie tmavego(ciemne), gruba puszysta piana ,cudowna goryczka po kazdym łyku-słowem kunszt browarnictwa ,z ciemnych moim zdaniem jest tylko lepszy Kozel Velkopopovicki i ta cena ok 18 koron!!!

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Piwo nadal ma 5 % i tak sie prezentuje:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • woosaa
          Senior
          • 07-2005
          • 1548

          #5
          Kolor ładny bursztyn,piana solidna i trwała,gaz prawidłowy,ładny aromat chmielowy,smak typowo czeski(czyli dobra i mocna goryczka),opakowanie jak w poście Sibarha.Smiało oceniam na 4+.Kupione w Łodzi na Pomorskiej za ok.2.60zł.
          mb WOS

          Comment

          • grew
            Senior
            • 05-2009
            • 766

            #6
            Piwo smaczne, delikatne, choć trochę za słodkie jak na mój gust. Mimo to wypiłem ze smakiem.

            Z opowiadań wiem, że smakuje o wiele lepiej z kija, w słońcu nad Wełtawą, po której płyną ludzie na kajakach

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grew Wyświetlenie odpowiedzi
              Z opowiadań wiem, że smakuje o wiele lepiej z kija, w słońcu nad Wełtawą, po której płyną ludzie na kajakach
              Potwierdzam, w Ceskym Krumlovie z widokiem na górny bieg Wełtawy smakuje najlepiej

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12201

                #8
                Przyjemne piwo z dominującą chlebową treściwością i przyjemną goryczką w tle. Cieszę się, bo browar w Krumlowie przeżywał w 2008 roku problemy, nawet zawiesili produkcję na dwa miesiące. Ale teraz jest lepiej, wprowadzili rauchbiera, a ta dwunastka naprawdę fajna.
                Polecam odwiedzenie Czeskiego Krumlowa i jego zabytków, piwo smakuje świetnie na wodzie, a jego "kvasnicova" wersja dostępna jest w restauracji przy browarze.
                A butelkowa wersja dostępna jest póki co we wrocławskiej DrinkHali

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Kolor złoty, w piwie obecnych jest mnóstwo drobinek mimo że do końca daty są 2 tygodnie.
                  Piana spora, o drobnym ziarnie.
                  Zapach zdecydowany, słodowo-słodkawy.
                  W smaku jest jednak urozmaicenie. Słodowość nie jest przesadna, goryczka jest dobrze wyczuwalna, szczególnie w trakcie pierwszych łyków. Później niestety zanika na rzecz wspomnianej słodowości.
                  Nasycenie dość niskie.

                  Nie przepadam za tego typu piwami i jestem pewien, że Eggenberg pity swego czasu u źródła nie posiadał słodowego zapachu i ogólnie smakował bardziej 'czesko'. Piwo dla tych, którzy lubią balans ze wskazaniem na słodowość.
                  Attached Files
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Kupione w Zofmarze za 2,90 zł.

                    Kolor: Głębokie, klarowne złoto (11 dni do daty ważności).
                    Piana:
                    Zapach: Solidna słodowość, dobrze podkreślona świeżym, orzeźwiającym chmielem.
                    Smak: Dominuje słodowość, ale taka troszkę piwniczno-stęchła. Kończy ją miły chlebowy posmaczek, ale nie zaciera niekorzystnego wrażenia. Całość uzupełnia solidna, przyjemna goryczka. Bez problemu do wypicia, ale z mniejszą przyjemnością niż oczekiwałem.
                    Opakowanie: Jak na zdjęciu Docenta.
                    Uwagi: Po wizycie w Ceskym Krumlovie pozostał mi spory sentyment do tamtejszego lokalu. Szkoda, że akurat to piwo jest trochę niedopracowane.

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6130

                      #11
                      Kolor: bursztyn
                      Zapach: chmiel i warzywka
                      Gaz: średni
                      Piana: na starcie średnia a po dłuższym czasie było jej jeszcze z 1 cm
                      Smak: piwko słodowo-chmielowe... lekko warzywno-słodowe...

                      Wypiłem bez problemu choć ostatnio za często te warzywka w piwach... ale tu było znośnie

                      Comment

                      • Kwadri
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1216

                        #12
                        Eggenberg, Světly Ležák

                        Kolor: Ciemnozłoty, u mnie też pełno drobinek.
                        Piana: Biała, wysoka, początkowo drobna. Powoli opada do ochronnej warstwy, mocno brudząc ścianki. Cienki pierścień zostaje do końca.
                        Zapach: Słodowy z nieco słodkim tłem. Są też piwniczno-stęchłe wstawki i delikatny chmiel w tle. Bardzo podobny jak w Petr Vok z tego browaru.
                        Smak: Początek delikatnie słodowy z wyraźną kwaskowością, trochę mało treści. Poprzez lekko piwniczne posmaki dociera całkiem mocna goryczka i przeważa w finiszu. Całkiem dobre.
                        Wysycenie: Średniowysokie.
                        Last edited by Kwadri; 16-02-2012, 21:29.
                        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          #13
                          Opakowanie: Jak ja kocham coś takiego jako konserwatysta! Żadnych zmian. Piwo wygląda tak samo jak na zdjęciu Sibarha, ale niestety kapsel jest trochę inny czyli taki, jak na zdjęciu Docenta.
                          Wysycenie: Bardzo duże.
                          Barwa: Ciemne złoto, ale tu daję konkretny minus: jest jakieś dziwne, ale wyraźne zmętnienie.
                          Zapach: Słodowy, nawet jest jakiś karmel Brakuje chmielu, są lekkie melanoidyny.
                          Smak: Lekka goryczka, spora słodycz. Tu, dopiero w smaku wyczułem lekki DMS w postaci brokułów i kalafiorów. Lepsze to niż kapusta i groszek.
                          W miarę postępu picia biały cukier jest coraz bardziej palony, czyli karmelowy i nieprzyjemny.
                          Jest też lekka krew w smaku. Na finiszu coraz więcej żelastwa i karmelu.
                          Uwagi: Piwo jest z datą do 20.08 i zupełnie mi nie smakowało. Nie polecam.

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            #14
                            Spróbowałem jeszcze raz. Tym razem warka do 08.11.2014.
                            W zapachu już mniej słodowych niuansów ( to dobrze). Niestety pojawił się DMS ( to już niedobrze) w postaci świeżej kapusty, ale jest to jakoś znośne.
                            Barwa ponownie wątpliwa. Piwo bardziej jasne, ciut nie słomka, ale jest mętne.
                            W smaku jest tylko jedna różnica na plus: piwo jest mniej słodkie. Ponownie trochę zupy kalafiorowej z lekką kapustą i lekkie żelazo w postaci krwawiących dziąseł. Goryczkę można jednak zauważyć wyraźną i przyjemną, przykro, że zdominowaną przez wady.
                            Na razie, mam rozbrat z tym piwem przynajmniej na dwa lata, nowszych warek już nie spróbuję.
                            Jest tyle świetnych innych ležáków, więc szkoda czasu i wątroby...

                            Comment

                            • karol1000
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 1823

                              #15
                              Czy ktos wie czy to piwo nadal pochodzi z Krumlova? Jakiś czas temu było coś o bankructwie browaru. Później słyszałem coś o piwach Eggenberg z Pardubic.
                              LP

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎